8 кращих порад експертів про те, як зміцнити здоров’я

Турбота про здоров’я — це не тільки правильне харчування і фізичні навантаження …

Для того, щоб піклуватися про здоров’я, потрібно не тільки стежити за харчуванням і виконувати вправи. Я запитала медиків і профільних експертів, а також звичайних людей про те, що вони роблять для підтримки і поліпшення стану здоров’я. Їх відповіді були різними.

Хтось сказав про те, що необхідно медитувати і вести особистий щоденник, а хтось просто порадив проводити більше часу на природі.

Ось найкорисніші поради, які я почула:

Здоровий сон — один з найважливіших пріоритетів.

Нестача сну може позначатися на здоров’ї так само погано, як і неправильне харчування.

«Недосипання призводить до дратівливості, тривожності, депресії, порушення концентрації уваги. Крім усього іншого, недостача сну провокує запальні процеси в організмі, сприяє розвитку захворювань серця і навіть збільшує ризик інфаркту», — пояснює Харві Карпо, генеральний директор організації Happiest Baby.

Він додає: «Недосипання призводить до порушення метаболізму і, як наслідок, до ожиріння і збільшення ризику захворіти на діабет. Дуже важливо, щоб ви щодня спали саме стільки, скільки вам потрібно».

Дбайте про своє психічне здоров’я.

Іноді найкраща турбота про здоров’я полягає в тому, щоб трохи розслабитися: нічого не робити або робити менше звичайного.

«Це дозволить вам розвантажити свій робочий розклад, виділити час для себе, забути про навколишній світ ненадовго і подумати про себе», — каже Гаррі Ріттер, засновник Alma.

Він підкреслює, що фізичне і психічне здоров’я взаємопов’язані. Отже, коли ви піклуєтеся про своє психічне здоров’я, ви піклуєтеся про своє здоров’я в цілому.

Знаходьте час на приготування їжі, яку візьмете на роботу.

Приготування їжі — чудовий спосіб для зайнятих людей подбати про те, щоб їх харчування був здоровим.

«На жаль, не всі знають, які порції готувати і як правильно зберігати готові продукти, — каже Елізабет Балкан. — Крім того, до кінця тижня вам набридає харчуватися одним і тим самим».

Вона радить користуватися спеціальними додатками або сайтами, де є інформація від списку продуктів, рецептів і порцій до рекомендацій щодо зберігання готової страви.

Крім усього іншого, ви знаєте, коли у вас бувають моменти слабкості.

«У певний час протягом дня може виникнути бажання перекусити — з’їсти щось некорисне для здоров’я. У когось це бажання виникає о 4 годині дня, а у когось о 11 вечора. Такі перекушування теж потрібно планувати заздалегідь, — говорить Клер Олшан, засновниця компанії здорової їжі DADA Daily. — Усі думають про те, яку страву приготувати на сніданок, обід або вечерю. Думати також потрібно і про те, чим ви маєте намір перекушувати».

Відведіть час, вільний від гаджетів і інтернету.

«У моєму випадку, турбота про здоров’я полягає в тому, щоб дозволити собі на якийсь час пбути офлайн, — каже Мелоді Серафіно, засновниця PR-агентства. — З огляду на специфіку моєї роботи, я повинна постійно бути на зв’язку. Але, по можливості, намагаюся обмежувати час, проведений в мережі. За годину перед сном, відключаю телефон. Так даю можливість своєму мозку відпочити».

Медитуйте.

Багато хто скаже, що у них немає часу на зарядку, а вже тим більше на те, щоб медитувати. Спробуйте сприймати медитацію, як свого роду зустріч, яку вам потрібно призначити на певний час.

«Внесіть заняття в розклад, — каже вчитель йоги Сініківе Дхлівао. — Якщо ви запишете те, що вам необхідно зробити, або створите для себе нагадування в календарі, то ви, швидше за все, дійсно виконаєте це завдання. Йога та можливість практикувати усвідомлені комбінації рухів — це мій порятунок, адже я живу і працюю в мегаполісі. Ритм великого міста — божевільний».

Суть фізичних навантажень зовсім не в тому, щоб виснажувати себе.

Тривалі походи і інтенсивні тренування — це прекрасно. Однак це може привести до збільшення рівня гормонів стресу.

Немає нічого поганого в тому, щоб час від часу дати собі велике навантаження, ніж зазвичай. Але не слід нехтувати можливістю позайматися йогою або швидким кроком прогулятися по вулиці. Вам не потрібно чекати, коли у вас з’явиться вільний час на те, щоб інтенсивно позайматися.

Практикуйтеся в мистецтві подяки.

Багато з тих, з ким я спілкувалася, окремо казали про подяку. Ця практика дуже позитивно впливає як на фізичне, так і психологічне здоров’я.

«Мені подобається починати свій день зі складання списку з 10 речей, за які я вдячний Богу. Це можуть бути речі, які багато хто сприймає як щось само собою зрозуміле. Наприклад, те, що я можу ходити, і у мене є будинок. Це також можуть бути і якісь дрібниці. Наприклад, чашка кави на моєму столі і сонце, яке світить у вікно», — сказав журналіст Делейні Лайтел.

Проводьте час на природі.

Доведено, що таке проведення часу дуже корисне: починаючи від поліпшення пам’яті і зміцнення психічного здоров’я та закінчуючи зниженням ризику розвитку раку.

«Результати безлічі досліджень говорять про користь часу, проведеного на природі, — зазначає Рейчел Фінгер, співзасновниця компанії безпечних товарів для дітей Gryph & IvyRose. — Можна плавати в річці, гуляти на заході, збирати квіти і цікаві камінці з дітьми — вся ця активність знижує рівень стресу і забезпечує потужний приплив енергії».

Як ви піклуєтеся про своє здоров’я?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: