10 методів, які допоможуть позбутись комплексів і ви зможете крокувати по житті впевнено

Мабуть, кожен з нас стикався з нав’язливими думками, які нас мучили і не давали жити спокійно. З’являлося відчуття закомплексованості, зажатості. Якщо ви почувались невпевнено в тих чи інших обставинах, то як ніхто інший знаєте, що при цьому відчутті важче вести активне соціальне життя.

Чому так відбувається?

Закомплексованими заведено вважати людей, які бачать в собі недоліки, частіше вигадані, і сприймають їх болісно. Хтось незадоволений власною фігурою, комусь не подобається кучеряве від природи волосся, велика кількість веснянок, форма або розмір певної частини тіла. Природним чином особистість з комплексами позбавлена впевненості в собі, а з нею і авторитету в очах інших людей. Адже повага і прихильність ззовні починаються з любові до самого себе — з почуття, яке наповнює людину зсередини.  

Позбутися нав’язливих думок і страхів можна тільки якщо стати на шлях прийняття себе такими, якими ми є. Складатися він буде всього з десяти кроків. Як і в будь-якій справі, тут головне почати. Адже дорогу, як відомо, подужає той, хто йде. Нижче ділимося з вами описом всіх 10 кроків або, якщо хочете, способів позбавлення від комплексів.

Постарайтеся з’ясувати «звідки ноги ростуть»

Першочергово важливо просто усвідомити свої комплекси, якщо такі взагалі є. Навіть спроби замаскувати маленький прищик тональним кремом або бажання приховати особливості власної фігури під певного типу одягом вже свідчать про наявність нав’язливих думок.

Ймовірно, одного разу хтось вселив вам думки про те, що в вас щось не так. Це могло бути зроблено неусвідомлено і зовсім не зі зла (комплекси «родом з дитинства», щеплені матір’ю або батьком та ін.). А тепер подумайте – чи не здається вам несправедливим, що хтось, нехай навіть найближча і рідна людина (особливо!) вселив Вам думки про власну неповноцінність, підштовхнув до втрати почуття задоволеності собою і життям в цілому?

Об’єктивно оцініть ситуацію

Ідеальних людей не буває, так само як в житті просто не може бути завжди все гладко. Невдачі, приводи комплексувати знайдуться  у всіх. І всіх “закомплексованих” від таких людей відокремлює лише зацикленість на своїх уявних (!) недоліках. Об’єктивно будь-яка особистість в тому чи іншому сенсі терпить будь-які позбавлення і не відповідає міфічному образу ідеальної людини.

Скажіть “ні” страху

Зокрема мова про страх перед думкою громадськості. Якщо діяти, орієнтуючись на нього, то в один не прекрасний день можна усвідомити, що ви проживаєте не своє життя. Не можна подобатися всім – думок завжди буде стільки ж, скільки людей. Не бійтеся здаватися смішними і навіть безглуздими. Ризикуйте, помиляйтеся і не зациклюйтеся, якщо раптом зазнаєте невдачі, і тоді рано чи пізно ви проявите справжнього себе і відчуєте, що живете виключно своїм життям. Це прекрасне, ні з чим не порівнянне почуття, в якому, можливо, і полягає справжнє щастя і сенс буття.

Спробуйте діяти “від зворотнього”

Комплекси – це своєрідне повстання вашої психіки проти вас самих. Ще в давнину мудреці прийшли до однієї простої думки: “не можеш перемогти бунт — очоль його”. Візьміть верховенство над власними комплексами, шляхом повного в них занурення. Спробуйте робити те, чого боїтеся. Вас лякає ймовірність бути висміяним за невміння танцювати або співати? Танцюйте від душі або горланьте улюблену пісню в переповненому залі караоке-клубу. Скуштуйте свої комплекси сповна, просмакуйте їх і … забудьте зовсім!

Ставтеся до власних помилок по-філософськи

Можливо, в дитинстві вас за щось лаяли або критикували. Це могло відбуватися вдома, в школі або на заняттях у творчому гуртку. Систематично або один раз, але “на все життя”. Повертаючись до першого пункту з цього списку, відзначимо, що більшість комплексів з’являється саме в дитинстві. Все це в минулому. Тепер ви доросла, мудра людина – не та дитина, яку намагалися змусити бути бездоганним і нав’язували думки по типу «права на помилку немає». Воно є у всіх і кожного. Разом з шансом виправити будь-яку помилку, якщо тільки особисто вам це дійсно потрібно.

Зосередьтеся на своїх достоїнствах

Аж до записування власних позитивних якостей на папері. Можна навіть розділити лист на дві частини — «плюси» і «мінуси» — і порівняти, чого більше. Запевняємо, колонка з » + ” буде істотно довшою. Якщо, звичайно, ви станете слідувати другому пункту з цього списку.

Перестаньте порівнювати себе з іншими

Єдина людина, з ким допустимо себе порівнювати — ви вчорашній. Інші люди не можуть бути краще або гірше вас. Вони просто інші. Кожен з нас унікальний, цікавий по-своєму. Поважайте цю індивідуальність в інших людях і в першу чергу в самих собі.

Полюбіть життя

Ми спимо третину свого життя і стільки ж працюємо. У нас просто немає часу займатися самоїдством. Не витрачайте той невеликий залишок свого прекрасного, безцінного життя на сумні думки і сльози за втраченими можливостями, яких вони нас позбавили.

Повірте в себе

Задумайтеся всерйоз хоча б раз, як добре бути вами. Чи не кимось іншим, а саме тою унікальною людиною, якою ви є. А тепер усвідомте, що ви можете досягти всього, чого по-справжньому захочете. З цього твердження логічно випливає наступний пункт зі списку кроків до позбавлення від комплексів і прийняття себе…

Дійте!

Це найбільш очевидний, зрозумілий і водночас найскладніший у виконанні пункт. Якщо щось конкретне є джерелом ваших комплексів (невдоволення власною фігурою, соціальним статусом і т.п.) — поставте перед собою завдання це змінити. Вирішіть, що саме ви в силах зробити і … дійте! Все обов’язково вийде. Якщо сумніваєтеся, ще раз прочитайте дев’ятий пункт.

Якщо дотримуватись цих правил, ваше життя обов’язково набере нових обертів, засяє яскраво.

А у вас є комплекси?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector