Наш організм – складний механізм. І за багато століть про нього було сказано безліч фактів.
Ми зібрали для вас 10, у які вірити вже просто соромно у 21 столітті!
1. Для кращого результату перед важливими змаганнями необхідно статеве утримання
Це чи не найпопулярніша теорія в світі спорту, нібито секс може забрати необхідні сили. Деякі тренери всерйоз контролюють своїх підопічних від доби до місяця і більше.
У 1955 році група вчених провела експеримент, в якому брали участь марафонці, продемонструвало навіть зворотний результат: ті атлети, які напередодні забігу займалися коханням, досягли більш значних результатів, ніж їх суперники, які утрималися від інтиму.
Однак цей міф існував ще з часів перших Олімпійських ігор – стародавні греки вважали, що секс може відняти енергію і знизити настрій на гонку за призами.
2. Ми використовуємо свої мізки не більше, ніж на 10%
Давайте міркувати: людський мозок при середній вазі в приблизно півтора кілограма містить близько 100 мільярдів нейронів.
Мозок складається з трьох основних частин: мозочка, стовбура і самого головного мозку.
Головний мозок відповідає за роботу 85% органів людини, мозочок контролює координацію. Стовбур мозку займається регуляцією тих функцій, які у нас на «автопілоті», про які ми не замислюємося — наприклад, травлення і дихання.
Для забезпечення всіх цих функцій мозку навряд чи вистачить всього 10%, і медики давно вже спростували оману, яка, тим не менш, все ще користується популярністю.
А для розуміння — 10% мозку може бути використано хіба що при читанні цього абзацу.
3. “Хрускіт кістками” обов’язково призведе до артриту
Артрит – це якесь універсальне пояснення для набряку і запалення суглобів. Цілком природно, що якби існував конкретний звід правил щодо того, чого не потрібно робити, щоб уникнути цих проблем, люди б, швидше за все, прислухалися і стежили за собою. Проте, артрит наздоганяє і любителів похрумтіти кісточками пальців, і тих, хто намагається цього не робити.
Американський лікар Дональд Унгер вивчав це питання 50 років, поставивши експеримент на собі самому. Він з самого дитинства хрустів пальцями на лівій руці, але на старості років, при обстеженні не виявив ознак артриту ні на одній з кінцівок.
До речі, те, що наші батьки називали «хрускотом», насправді зовсім не те, чим ми звикли цей звук вважати. Ці клацання – не що інше, як звук азоту, що звільняється в момент руху суглобів.
4. Волосся і нігті ростуть навіть тоді, коли людина померла
Моторошно звучить, правда? Відразу на думку спадають якісь пазуристі монстри з фільмів жахів. І все ж насправді це не так. Після того, як людина вмирає, її тіло досить швидко висушується в результаті зневоднення, а шкіра ніби западає всередину, зморщуючись. Тобто фактично тіло зменшується в розмірах, випаровуючи воду, тим самим створюючи ілюзію зростання нігтів і волосся.
5. Модні детокс-дієти допомагають очистити організм від шлаків
З цим завданням відмінно може впоратись ваша печінка і нирки! А детокс дієти виводять з вашого організму вітаміни.
Якщо ви дійсно хочете допомогти своєму організму очиститися, набагато розумніше буде не їсти жирне і смажене, відмовитися від фастфуду і розведеного цукру, і активніше налягати на фрукти, багаті вітамінами. А голодувати і мучити себе новомодними дієтами — не найкраща ідея.
6. Процес гоління впливає на густоту волосся і швидкість росту
Насправді все набагато простіше. Коли волосся відростає, їх кінці ніби звужені. А після гоління вони стають тупими, що надає видимий обсяг.
Згадайте дівчат в перукарні, які стежать за тим, щоб раз на місяць стабільно підстригти відрослі кінчики на сантиметр-другий. Для чого? Крім користі для здоров’я волосся щомісячна стрижка надає волоссю більш свіжий, доглянутий вигляд, і рівний зріз виглядає більш акуратно, ніж посічені кінчики.
А густота волосся визначається не по кінчиках, а по кореню, який знаходиться під шкірою.
Все інше – питання естетики та догляду.
7. Якщо підстригтися налисо або збрити бороду, шевелюра стане темнішою
Ні, це не так. Де б ви не збривали волосся — на обличчі, руках, ногах і т.д. — волосся не поміняють свій колір через ножиці або машинку.
8. Спиртне зігріває
Всі ми знаємо ці сумні історії про бездомних, які в морозні ночі п’ють горілку нібито для того, щоб зігрітися. Насправді вживання спиртного дійсно створює деяку ілюзію того, що по тілу розливається приємна теплота: судини розширюються, кров йде швидше, стимулюючи нервові закінчення.
Але згодом алкоголь впливає іншим чином, знижуючи температуру тіла, і потім тих же бездомних знаходять замерзлими на смерть.
9. Якщо ви випадково проковтнули жуйку, перетравлювати її шлунок буде сім років
З дитинства батьки застерігали нас, щоб ми не ковтали жуйки. Але насправді дитячі страшилки не мають нічого спільного з правдою, і якщо прямо зараз ви проковтнули жуйку — не варто турбуватися, вона вийде з організму, так само як і вся інша їжа. Хоча цей продукт і не класифікували як їжу, шлунок з нею, тим не менш, справляється.
10. Якщо заснути після струсу мозку, можна впасти в кому
Таке твердження базується на тому, що мозок, який отримав пошкодження, уві сні повинен нібито «відключитися». Схожі випадки мали місце бути, проте провокував безпам’ятство крововилив в мозок, а не сон.
Американські лікарі вважають, що після струсу мозку потерпілому необхідний повний спокій, а ось неспання, навпаки, може погіршити ситуацію.
Зізнавайтесь, досі вірили у ці факти?