Красиві квіти можуть мати оманливу зовнішність. Вони притягують нас своїм чудовим цвітом, але натомість на нас може чекати пастка у вигляді отрути!
Цикута
На вигляд цілком безпечна квітка. У неї білосніжні парасольки, приємний запах і солодкий смак. Однак вона отруйна. Як тільки ця речовина попадає в організм людини, то вже через 15 хвилин погіршується самопочуття. З’являється біль в районі живота, діарея, нудота і блювота. Все закінчується судомами і несправною роботою серця та дихальних шляхів. Якщо не вжити відповідних заходів, то можна загинути.
Болиголов
Вчені вважають, що саме від цієї рослини свого часу загинув Сократ. Сік чи відвар болиголова викликає нудоту і пронос. Кінцівки втрачають свою чутливість, а згодом тіло окутує параліч, який починається з ніг. Зрештою, людина перестає дихати. Болиголов призводить до фатальних наслідків буквально за дві години. У Стародавній Греції цю рослину вважали катом.
Наперстянка пурпурова
Ця чудова квітка є однією з героїнь детективних романів Агати Крісті. Неодноразово саме наперстянка спричиняла смерть героїв. Її зривали разом з шавлією, перемішували з цибулею і фарширували качку.
Аконіт
Аконіт містить в собі смертельну отруту, яка є у кожній частині рослини. Особливо небезпечною є бульба, яку можна легко сплутати з селерою. У стародавні часи в соку аконіту вимочували знаряддя, яке використовували на полюванні чи війні.
Пізньоцвіт осінній
Ця рослина має привабливий вигляд, але сама по собі – отруйна. Не варто мати справу ні з її зовнішніми частинами, ні з тими, які знаходяться під землею. Якщо ж взяти цю квіти голими руками, то можна заробити опіки.
Тамарисцифолія
Ялівець чудово впишеться в екстер’єр приватної ділянки. Однак серед різноманітних представників варто остерігатися саме Тамарсицифолія. Ягоди цієї рослини викликають отруєння, а отруйний сік голчастих гілок подразнює руки. Тому працювати з цим різновидом ялівцю слід в рукавицях і з максимальною обережністю.
Рододендрон
Ці прекрасні квіти так і манять до себе. Однак ними варто милуватися лише здалеку. Адже у них мітяться отруйні речовини, які викликають слинотечу і сльозотечу, які переходять в блювоту, уповільнення пульсу і падіння кров’яного тиску. Велика доза отрути в організмі призведе до судом, коми чи навіть смерті.
Нарцис
Весняна квітка, яка красується в багатьох садах. Однак не варто такий білосніжний букетик нести додому і ставити у вазу. Адже запах нарцисів викликає головний біль та алергічну реакцію. Якщо хтось додумається спробувати цю квітку на смак, то все закінчиться нудотою, блювотою, конвульсіями, втратою свідомості, паралічем і навіть смертю. Будьте обережні, коли працюєте з цими рослинами. Одягайте рукавички, щоб їх сік не потрапив у відкриту рану.
Олеандр
Не варто вирощувати цю квітку у себе в саду. Один її листочок здатен отруїти маленьку дитину. Це важко позначиться на діяльності серця та центральної нервової системи, а також може призвести до летальних наслідків.
Гірський лавр або кальмія
Ця квітка небезпечна і навіть її пилок викликає сльозотечу, нежить, задишки. У гіршому разі на людину чекає відмова нирок, конвульсії чи смерть. Тож варто втриматися і не доторкатися до цієї рослини.
Чи знаєте ви, які рослини містять отруту?