10 помилок, про які шкодують всі батьки

Батьки завжди бажають своїм дітям лише найкращого. Вони хочуть, щоб їхні малюки росли в радості і були щасливими. Однак під час процесу виховання усі матусі та татусі допускають певних помилок. На жаль, це вони розуміють лише згодом. Та ви можете почерпнути досвід батьків зі стажем, щоб не наступати на їхні граблі.

10 помилок, про які шкодують всі батьки:

1. Не насолоджувалися проведеним часом з дитиною

Діти ростуть і розвивають дуже швидко. Спочатку вони потребують цілодобової уваги батьків, а згодом стають більш самостійними. Та це не означає, що потрібно увесь свій час витрачати на власні справи, адже тепер дитина може гратися й сама. Так ви пропустите усе дитинство свого малюка і не встигнете озирнутися, як він переїде у власний дім і створить свою сім’ю. 

2. Мало обіймали дітей

Обійми приносять як фізичну, так і моральну користь людям. Та перш за все, це приємний жест, який демонструє любов і підтримку. Дорослий підліток може соромитися обіймів з батьками, тому ловіть момент, поки ваші діти не виросли. 

3. Рідко фотографували і знімали відео

Прекрасно жити реальним життям, а не віртуальним і насолоджуватися кожним моментом без телефона в руках. Однак через деякий час ви захочете згадати приємні моменти минулого і поринути в спогади. Це неможливо буде зробити без фото та відео. Не забувайте знімати урочисті події, видруковувати фото і створювати альбоми. Можливо, зараз це здається дрібницею, але згодом ви подякуєте собі за це.

4. Не записували перші слова

Ці приємні спогади будуть зігрівати вам душу протягом всього життя.

5. Не приділяли час розвиваючим іграм

Настільні ігри, розмальовки чи навіть читання розвивають інтелект, збільшують словниковий запас і фантазію. Це не лише вплине на розвиток вашого малюка, але й допоможе зрозуміти, які у нього є таланти. Так ви зможете з дитинства розвивати танцювальні чи співочі здібності. Зрештою, ви можете більше часу провести у компанії своєї дитини. 

6. Занадто суворо ставилися до дітей

На психіку дитини постійні докори впливають у негативному ключі. Це зовсім не мотивує ставати кращим, на навпаки – насаджує багато комплексів. Звичайно, що дитині потрібно робити зауваження, якщо вона поводиться неправильно, але вимагати від свого чада занадто багато не потрібно. Від високих вимог дитина виросте не успішною, а психічно нестабільною. 

7. Нехтували думкою дитини

Дитина, чию думку не поважали, виросте невпевненою в собі. Вона буде боятися проявити ініціативу і ніколи не буде вірити у власні сили. А все тому, що їй з дитинства твердили, мовляв, дорослим краще знати.

Заохочуйте дитину самостійно обирати і приймати рішення. Вона повинна мати свою думку і вміти її доносити до інших. 

8. Мало радували дитину

Хіба вам не хочеться робити своїй дитині приємні подарунки і спостерігати за її радісними очима? В майбутньому ви зможете згадати про ці щасливі моменти і отримати вдячність малюка. А ще дитина, яку батьки регулярно тішать, виростає активнішою, комунікабельнішою і веселішою. Подбайте про те, щоб у вашого нащадка було багато позитивних вражень. 

9. Постійно слухали чужі поради

Молоді батьки через брак досвіду дослухають до порад оточуючих, які, мовляв, краще знають. Звичайно, що деякі з них мають раціональний грунт, але лише мама з татом знають, як догодити своїй дитині. Вам вирішувати, чим їй харчуватися, коли лягати спати і якими іграшками гратися.

Не дозволяйте чужим людям сварити вашого малюка і виховувати. Це може негативно вплинути на нього і залишити багато страхів та комплексів. 

10. Були відсутні у визначні та важливі моменти життя дитини

Можливо, вам здається, що ваша присутність на святі дитини у школі не така важлива. Однак реальність інша. Малюк оцінить підтримку і турботу з вашого боку. Йому важливо, щоб його рідні завжди були поруч і розділяли з ним усі визначні події та досягнення. 

Батьки лише згодом розуміють це і шкодують, що пропустили важливі моменти, яких більше не повернути. 

А чого вам не вистачатиме, коли ваші діти виростуть?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector