10 помилок, про які шкодують всі батьки

Всі хороші батьки бажають для своєї дитини лише найкращого, тому стараються дати їй все, чого вона бажає. Хтось працює на декількох роботах, щоб забезпечити свого малюка всім необхідним і дати належну освіту, а хтось просто віддає його у руки няні і довіряє процес виховання професіоналу. Скільки в світі батьків – стільки і методів виховання. Тільки всі вони роблять одні і ті ж помилки, які надалі викликають багато жалю.

1. Не вміли насолоджуватися спілкуванням з малюком

Діти швидко ростуть і інколи ми навіть цього не помічаємо. Батьки часто мріють про те, щоб дитина могла вже нарешті стати самостійною і дала їм трохи більше часу, який можна було б витратити на свої справи. Звичайно, у дорослих є багато обов’язків, але якщо дитина звикне до того, що ви ніколи не розділяєте з нею гру, то одного разу ви просто зрозумієте, що у неї своє життя, яким вона не буде ділитися з вами.

Думаю, ви і самі розумієте, що час назад не повернути, тому варто цінувати дитинство свого малюка і приділяти йому якомога більше часу.

2. Мало обіймали дітей

Мені здається, про користь обіймів знають всі. І стосується це не лише дітей. Навіть дорослим необхідні звичайні обійми, що хоч трішечки підняти настрій. Обіймайте свого малюка, тому що минуть роки і він вже не захоче цього робити, адже він “дорослий”. Не варто зважати на різні забобони, мовляв “тримати на руках часто не можна, бо звикне”. І нехай звикає, нехай знає що таке справжнє тепло і любов.

3. Забували фотографувати і знімати відео

В цьому випадку більше постраждають самі батьки, а не діти. За декілька років вам просто захочеться згадати і переглянути той момент, як ваша дитина зробила перший крок, або вперше самостійно взяла до рота ложку… Таких моментів було багато і, якщо ви просто не захотіли дістати камеру і назавжди зберегти цей момент, то в майбутньому обов’язково будете про це шкодувати.

4. І не записували перші слова

Звичайно, в цьому немає нічого страшного, але погодьтесь, коли дитина виросте, було б цікаво згадати її перші слова.

5. Мало грали в розвивальні ігри

Нехтувати розвивальними заняттями не варто, адже вже у ранньому віці можна визначити схильність дитини до того, чи іншого напрямку. Старайтесь грати в різнопланові ігри, щоб дитина могла чітко усвідомити, що їй подобається більше. До речі, якщо ваша дитина має музикальні здібності, то це буде проявлятися вже у самому ранньому віці. Більше читайте, збільшуйте свій словниковий запас та просто грайте в ігри. Таким чином, ви можете з дитинства розкрити талант і потенціал своєї дитини.

6. Були надто суворі

Звичайно, не сварити дитину не можна, адже вона повинна знати певні межі, що можна робити, а що ні. А от кричати і чіплятися за дрібниці не варто, оскільки це може дуже погано повпливати на психіку дитини. Кажуть, що в суворих сім’ях виростають сильні діти, які в майбутньому стають успішними. Насправді, це лише міф. В таких родинах виростають невпевнені в собі діти, які бояться самостійно робити вибір і проживати життя так, як хочеться їм. Та і допомоги після такого виховання чекати не варто.

7. Не зважали на думку дитини

Мені здається, кожен хоч раз чув фразу: “Ти ще маленький, щоб щось вирішувати”, правда? І після такого, відчуваєш себе якоюсь неповноцінною людиною, чия думка взагалі неважлива. Але це лише образа. Найстрашніше, коли діти постійно знаходяться в такій ситуації, адже в майбутньому вони просто не будуть вміти самостійно приймати рішення. Вони звикнуть до того, що їх думка неважлива, і вирішувати повинен хтось інший.

Хіба ви хочете виховати невпевнену в собі дитину?

8. Мало тішили дитину

Старайтеся приділяти своїй дитині якомога більше часу і створювати спільні щасливі спогади. Науково доведено, що діти, які жили в нормальній сім’ї та щасливій атмосфері, будуть набагато легше заводити друзів та справлятися з життєвими проблемами. Якщо вони постійно будуть отримувати якість гарні враження, від вашої спільної діяльності, то пронесуть ці спогади крізь все життя. Саме на такій основі вони будуть будувати свої майбутні стосунки.

9. Занадто часто прислухалися до чужих порад

Де б ви не були, завжди знайдуть люди, які засиплють вас порадами стосовно виховання дитини. Навіть якщо ви нічого не просили і не запитували. Не варто сліпо вірити тому, що кажуть сторонні люди, тому що ви батьки і тільки вам вирішувати як виховувати свою дитину. Так, бувають дійсно цінні поради, але потрібно навчитися їх фільтрувати. Думайте головою і виховуйте свою дитину так, як вважаєте за потрібне.

10. Не були поруч у важливі моменти їх життя

Діти дуже болісно сприймають все, що відбувається навколо, навіть якщо для вас це звичайні дрібниці. Не варто пропускати важливі для дитини події, оскільки тоді вона відчуває, ніби зовсім нічого для вас не означає. Дитина починає віддалятись і закриватись. Постарайтесь виділити достатню кількість часу на те, щоб прикрасити будинок до Нового року, або просто сходити на дитячу виставу. Дитина обов’язково це запам’ятає, та і вам буде що згадати!

А ви робили ці помилки?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector