10 порад, які допоможуть вам зберегти дружбу

Часто друзі стають ближчими, ніж кровні родичі. Вони є нашою підтримкою, опорою та розрадою. З ними проходять усі наші злети та падіння. Однак буває так, що обставини складаються проти дружби і руйнують її. Причиною цього може бути час, зміни в особистому житті, цінностях чи поглядах.

Зберегти дружбу набагато важче, ніж завести її. Наш приятельськими стосунками також потрібно працювати, як і над будь-якими іншими. 

Ці 10 порад допоможуть вам зберегти дружбу:

1. Підтримуйте зв’язок

У час розвитку інформаційних технологій це зробити зовсім не важко. Адже у кожного є номер мобільного телефону чи сторінка в соціальних мережах. Варто знайти хвилинку свого часу на повідомлення і дзвінок, щоб поцікавитися справами один одного та новими змінами в житті. 

2. Організовуйте зустрічі

Звичайно, що віртуального спілкування замало. Потрібно не забувати і про зустрічі вживу. Ви можете обрати зручний день для побачень, який перетвориться на своєрідну традицію. Це зміцнить ваші стосунки і допоможе підтримувати зв’язок. 

3. Розставляйте пріоритети

Друзі повинні займати високий щабель у списку ваших пріоритетів. Не нехтуйте цими зв’язками і намагайтеся підтримувати спілкування. Доведіть своїм близьким, що вони дорогі для вас. Повірте, що у житті вам неодноразово це відгукнеться.

4. Даруйте подарунки

Це приємний жест, який свідчить про вашу прихильність до людини і бажання піднести їй настрій. А ще це своєрідна перевірка. Якщо друг відповідає вам взаємністю, тоді це справжня дружба. Якщо ні, то варто замислитися. 

5. Обережно вирішуйте конфлікти

Суперечки – це невіддільна частина будь-яких відносин. Конфлікти можуть виникати навіть на пустому місці, але важливо не роздувати їх, а мирно вирішувати. Спробуйте чесно говорити про свої почуття і бажання. Пам’ятайте, що від любові до ненависті – один крок. 

6. Познайомте друзів з іншими близькими вам людьми

По-перше, це свідчення того, що ви справді цінуєте свого друга. По-друге, вам не доведеться вибирати між ним і своїми рідними. Ви можете навіть проводити час разом чи збиратися за одним святковим столом. 

7. Регулярно погоджуйтеся 

Якщо ви постійно будете сперечатися і висловлювати свою протилежну думку, то можете зіпсувати стосунки з людиною.  Поруч з вами вона може почуватися приниженою чи дурною. Навіть якщо ви не згідні з другом, то спробуйте делікатно опустити цю тему.

8. Стримуйте свій гнів

Не варто зриватися на своїх близьких людях. Адже різкі слова назавжди залишать душевні рани. Краще стримувати свої емоції і не гарячкувати. Згодом ви можете пожаліти про свою надмірну експресивність, а час назад не повернеш.

9. Не будьте занадто критичними

Звичайно, що ви можете висловити свою особисту думку, навіть якщо вона не буде приємною для друга. Критика зможе допомогти йому вдосконалитися. Проте зауваження потрібно говорити ввічливо, акуратно і без образливих слів. Нехай ваші поради будуть корисними і приємними, а не суб’єктивними та занадто різкими.

10. Обережно ставитеся до сім’ї свого друга

Навіть якщо ваш друг скаржиться на членів своєї родини, то це не означає, що ви також можете негативно про них відгукуватися. У поривах злості можна сказати різні речі, але сім’я все ж є найважливішою складовою у житті кожного. Поважайте близьких людей своїх друзів і підбирайте правильні слова, коли говорите про них. 

Дружба буває різною і часто вона дуже непередбачувана. Проте якщо ви хочете зберегти ці відносини і не дати плину часу їх зіпсувати, то дотримуйтеся цих простих правил. 

А у вас є найкращі друзі?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector