10 речей, які не купиш за гроші

Звісно, за гроші не купиш щастя. Але що ще?

“Гроші ніколи і нікого не робити щасливими. І не будуть цього робити. Чим більше людина має — тим більше хоче”. Бенджамін Франклін

Коли дійде певна межа вашого віку, то захочеться грошей. Ви зрозумієте, чому дорослі так сильно за ними женуться, навіщо вони взагалі і чому не можна використовувати листя з яблуні замість доларів, як це відбувалось у пісочниці.

Бідність стимулює людей до кращого життя, вони не хочуть миритись з поганою долею і всіма силами намагаються “вирватись” із бідної оболонки.

Але буває і навпаки. Деякі бідні намагаються виправдати себе. Мовляв, не дано, не в тій сім’ї народився, не з тим дружив, не так виховали, не там живе, не того вчили….

Та немає нічого поганого в грошах. Це — лише засіб. Більшість людей усе життя трудяться для того, щоб забезпечити своїм дітям кількаразовий відпочинок щорічно, мати хороші машини та статки на майбутнє. Але чомусь бідні в багатих бачать лише нескромну розкіш. Бідним здається, що багаті щасливі. Але чи це завжди так? Чи роблять гроші людей повноцінно щасливими? Та ні. Є те, що не купиш за гроші. Таких речей є щонайменше десяток.

1. Любов

Можна купити тіло, пристрасть та певні інтимні послуги, але справжні почуття не купиш. Та мало хто взагалі може пояснити, що таке любов. Бо це ж щось таємниче, особливе, дивне і таке, слів до якого не придумали. Любові комфортно, якщо вона існує в теплому і просторому будинку, їй добре бути між вами під час відпочинку, але може існувати і в бідності. Вона врятує вас від розчарувань, надасть крила. Любов — особлива. І їй не важливі ваші гроші. Ви або можете любити або ні.

Часто при накопичуванні статків люди отримують лише пустоту. Це тому, що вони забагато сил вкладають в матеріальне, зовсім не думаючи про духовне.

2. Правда

Гроші роблять людину авторитетною, важливою та такою, яку треба поважати чомусь більше, ніж інших. У сучасному світі гроші справді можуть творити дива. Часто це про негатив. Адже у величезних статках може критись великий обман, а гроші його добре прикривають. Та є люди, для яких правда — понад усе. І за будь-які гроші вони не віддадуть свій принцип.

3. Час

Час — найдорожчий ресурс. А правильніше буде назвати його неоціненним. Ще одна хвилина і ми ближчі до смерті. Кожна секунда вже пішла і ми її не повернемо, як би цього не хотіли. Гроші можуть трохи змінити ваш зовнішній вигляд, максимально продовжити тривалість вашого життя, але не зможуть зробити вас вічними. Чимало багатіїв прагнули безсмертя, але вони просто помирали. А всі їхні статки так і залишитись тут.

4. Гармонія

Від чого залежить мир у світі, країні, родині? Від миру всередині вас. Від ваших думок. Поки ви не почнете працювати із ними, не навчитесь керувати ними, поки вони не піддадуться вашому керуванні, усе буде не так. Думки матеріалі і дуже сильно впливають на вас. Гроші не додадуть добра і миру. Проаналізуйте хоча б кілька осіб, які публічно віддавали великі кошти на благодійність: часто це було зроблено з метою сподобатись людям. Наприклад, виборцям. Тренуйте свої думки, свій мозок, свої бажання. І контролюйте ресурси.

5. Талант

Те, що вам дано природою — неоціненне. Яка б у людини не була освіта, викладачі та можливості — якщо у артиста немає харизматичності, то все дарма. Ваш скарб — ваші таланти. Звісно, для успіху потрібно дуже багато працювати, але ваш талант є основою для всього. І ніхто не зможе його у вас відібрати.

7. Манери

Здавалось би, багаті люди — справжні аристократи, тож мали б вміти користуватись тими десятками виделок, ложок та ножів. Але куди там! Так було колись, та не зараз. Часто від них почуєш нецензурну лексику, хамовите спілкування, зверхнє ставлення до усіх, особливо підлеглих. Відсутність людяності не перекриють будь-які гроші.

8. Справжні друзі

Звісно, в багатіїв наче й багато друзів. Усі вони існують у різних сферах діяльності, часто об’єднуються для вечірок і добре проводять час разом. Але трапляється й таке, що в тих же компаніях говорять за спиною один одного. Люди звикли усміхатись в обличчя й шепотітись поза очі.

Несправжня дружба просто переслідує багатих людей, адже вони привертають увагу. Недобросовісні шукають вигоди. Але совісних і за гроші не купиш.

9. Мудрість

Вони можуть бути дуже розумними та освіченими, закінчити навчання у найкращих академіях світу, але це не додасть їм життєвої мудрості. Чому ж, здавалось би, багаті й розумні часто роблять щось дуже незрозуміле? Дехто каже, що гроші змушують їх відчувати себе переможцями завжди, тому вони нічого не бояться і вчиняють на емоціях. Через те, що мало хто наважується дати пораду таким авторитетним людям та піти проти них, їм не вистачає життєвої мудрості.

10. Сприйняття

Може, саме це й можна назвати головним. Бо воно впливає на усе: любов, дружбу, роботу, стосунки зі знайомими та колегами, сім’єю тощо. Сприйняття ситуації — то вміння змиритись: прийняти, відчути, заспокоїтись і спокійно жити далі. Від того, що ви не будете вірити, реальність нікуди не подінеться.

Будь-яка сума грошей намагається змінити наше життя, підігнати його до рамок соціуму.

Але якщо ми вміємо приймати своє життя таким, яке воно є, то для чого взагалі нам гроші?

А що з цього списку найважливіше для вас?

NataM
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector