10 речей, які забирають наше щастя

Численні соціологічні опитування говорять про те, що понад 70% людей на Землі не вважають себе щасливими.

Чому так відбувається сказати складно. Психологи виділяють кілька причин, які роблять людей нещасними, серед яких: комплекси, відсутність самореалізації, лінь, зайва впертість, небажання відпускати минуле, страх перед змінами та багато інших.

Можна зробити висновок про те, що в більшості наші нещастя криються в нас самих. Психологи радять звернути увагу на ці 10 речей.

1. Перестаньте доводити свою правоту

Бажання всім навколо постійно доводити власну правоту непродуктивне і навіть згубне заняття. Завжди знайдуться люди, які через заздрощі, підлість чи корисливі мотиви будуть сумніватися в вас, змушуючи виправдовуватися і доводити, що ви мали рацію. Але на ділі виправдання це «боротьба з вітряками». По-перше,  ви все одно нічого не доведете тим, хто сумнівається в вас, лише витратите свої нерви та цінну життєву енергію. А по-друге, люди, які зацікавлені в вас, на ділі побачать, хто правий, а хто винен. Тому перестаньте звертати увагу на те, що говорять інші й зосередьтеся на своєму розвитку.

2. Відмовтеся від тотального контролю

Багато людей не можуть впустити у своє життя щастя просто тому, що намагаються контролювати все навколо. Під їх невсипущим контролем знаходиться не тільки їх особисте життя, але також життя близьких людей, колег по роботі та взагалі всіх навколо. Неправильно розставивши життєві пріоритети, людина намагається контролювати все, адже за її уявленнями, ослаблення контролю призведе до втрати того, що вона має. І дане переконання настільки сильне, що людина просто не може розслабитися і впустити у своє життя щастя. Порадити тут можна тільки одне: перестати контролювати все навколо і дозволити навколишнім людям бути такими, якими вони є.

3. Перестаньте звинувачувати всіх навколо

Почуття провини – ще один пунктик, який заважає людині жити й радіти життю. Причому незадоволена власним життям людина схильна звинувачувати всіх навколо: власних батьків, вчителів в школі, начальника або державу. Звинувачує їх у тому, що у неї не складаються стосунки, що вона не реалізувала свій потенціал або не здійснила свою мрію. Насправді це комплекси, що розвинулися у людини через власну нереалізованість. І поки така людина не зрозуміє, що навколишній світ їй не ворог, а проблема в ній самій, вона не зможе зробити перший крок до її подолання. Тому, перестаньте безцільно витрачати свою енергію і візьміть, нарешті, відповідальність за своє життя на себе.

4. Не займайтеся самоїдством

Здорова критика, це, звичайно, добре. Але деякі люди сильно захоплюються, починаючи звинувачувати себе у всьому, що трапляється. Тут важливо розуміти, що не все в цьому світі залежить виключно від вас, але в ваших силах зробити своє життя кращим і щасливішим. Будь-що, навіть негативний досвід, це безцінний досвід, який в майбутньому допоможе вам в досягненні нових вершин. Перестаньте принижувати себе, краще підбадьоритеся і повірте, що ви зможете досягти всього, чого захочете. Позитивні думки принесуть вам набагато більше користі, ніж постійне приниження своїх достоїнств.

5. Будьте самим собою

Багато людей намагаються здаватися тими, ким не є насправді. Просто вони придумали собі мрію, придумали тим, ким хотіли б стати. Але замість того, щоб крок за кроком йти до своєї мети й перетворюватися в образ зі своєї мрії, вони вважали за краще втілюватися, здаватися ними. Але оточуючих не можна обманювати довго. Ви можете справити враження при першій зустрічі, але пройде небагато часу і всі побачать, хто ви насправді. А разом із зірваною маскою навколишні зрозуміють і вашу трагедію, в якій ви віддали перевагу здаватися, а не бути. А найстрашніше в тому, що носячи маску, ви не зможете відчути щастя. Будьте самим собою, адже це саме той стан, в якому людина може бути по-справжньому щасливою.

6. Відпустіть минуле

Повноцінне щасливе життя має на увазі постійний рух вперед. Але для цього потрібно перестати озиратися назад. А деяким людям зробити це дуже важко. Вони «застрягли» в минулому, де їм було добре і де вони відчували себе по-справжньому щасливими. Ті минулі дні вже не повернути, але людина просто не відпускає їх з серця і не може звільнити його для нових емоцій і нових вражень. «Застрягши» в минулому, ви зупиняєтеся в розвитку, а тому залиште позаду все, що колись було у вашому житті та поверніть свій погляд в бік щасливого майбутнього.

7. Не шукайте собі виправдань

Приказка «Хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – виправдання», характеризує один з факторів, який залишає людей за бортом щасливого життя. Дійсно, багато людей нещасливі просто тому, що ліниві! І для того, щоб виправдати свою лінь, вони постійно придумують відмовки, посилаючись на відсутність досвіду, грошей, потрібних зв’язків, близьких людей, часу, везіння і т.д. Ось тільки такі виправдання лише віддаляють вас від мрії. Щоб досягти її ви повинні припинити шукати собі виправдання і почати думати про способи досягнення мети.

8. Перестаньте противитися змінам

Як ми вже говорили, щастя не падає як сніг на голову. До нього можна тільки прийти, але для цього потрібно постійно рухатися вперед. Рух вперед – це постійний розвиток, розширення горизонтів, поява в вашому житті нових людей і нових захоплень. Загалом, ви повинні відкрити себе світові та перестати опиратися появі в ньому всього нового і прогресивного. З таким підходом ваше життя буде цікавим і захоплюючим, а значить, більш бажаним і, звичайно ж, щасливим.

9. Женіть геть свої страхи

Не секрет, що багатьом з нас впустити у своє життя щастя заважають страхи. Люди бояться змін, бояться втратити те, що мають, бояться новизни, побоюються залишати свою зону комфорту. А коли людина чогось боїться, їй дуже важко пояснити, що страх насправді лише ілюзія, яка не дає нам відчути себе щасливими. Але якщо ви скажете собі: «Я не боюся!», якщо зможете переступити через свої страхи, ваше життя стане кращим і набагато привабливішим.

10. Перестаньте жити чужими очікуваннями

Ви з юних років жили чужими очікуваннями? Батьки чекали, що в дорослому віці, у вас буде велика сім’я, вчителі чекали, що ви будете добре вчитися і станете класним фахівцем, а друга половинка чекала від вас прориву в бізнесі. Але це життя ваше і тільки ваше! І саме вам вирішувати, яким воно має бути, адже якщо намагатися втілювати чужі очікування, ви проживете чуже життя. Прислухайтеся до свого внутрішнього голосу, робіть те, що дарує вам життєвий комфорт і забезпечує внутрішню гармонію. Тільки в цьому випадку ви зможете сказати, що протягом життя були щасливі.

Життя постійно змінюється. Змінюється світ навколо нас. І якщо ми щиро бажаємо бути щасливими, нам теж потрібно змінюватися, позбавляючись від речей, які нас обтяжують, і наповнюючи себе тим, що робить нас щасливими!

А Ви вважаєте себе щасливою людиною?

Uljana2
Content Protection by DMCA.com
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector