10 способів, якими ви самі собі ускладнюєте життя

Щасливі люди так не роблять.

1. Ви вважаєте, що весь світ проти вас.

Вас «підрізав» на дорозі інший водій. Друг вам не передзвонив, хоча і обіцяв. Колега пішов на обід, не дочекавшись вас. При бажанні кожна людина може знайти купу причин, щоб ходити ображеним більшу частину часу. Але … чи дійсно те, що трапилося з вами настільки прикро, що ви сприймаєте це, як особисту образу?

Щасливі люди так не роблять. Вони не приймають нічого надто близько до серця. Вони не приписують зловмисність будь-яких негативних слів і вчинків інших людей. Вони не вважають, що всі навколо тільки і думають про те, як би їх образити.

2. Ви – зірка вашого власного фільму.

Не дивно, що ви вірите в те, що світ крутиться навколо вас. Адже, як-не-як, ви завжди знаходилися в центрі кожної події, які вам довелося випробувати на життєвому шляху.

Ви – зірка і головний герой власного фільму. Ви пишете для нього сценарій. Знаєте, в якому напрямку має розвиватися його сюжет. Навіть знаєте, як він повинен закінчитися.

Ось тільки … ви якось забули роздати свій сценарій іншим акторам, або переконати їх в тому, що вони взагалі грають роль у вашому фільмі. В результаті навколишні вас люди не мають ні найменшого уявлення про те, що повинні поводити себе певним чином, щоб втілити в життя вашу шедевральний задум.

І тоді варто їм сказати або зробити не те, що ви очікуєте, і фільм безнадійно зіпсований.

Краще викиньте ваш сценарій у відро для сміття. Дайте всім іншим розділити з вами головну роль. Радійте новим персонажам, які несподівано з’являються в сюжетній лінії і раптовим поворотам сюжету.

3. Ви на всіх парах мчите прямо до апокаліпсиса.

У багатьох людей є неймовірно погана звичка миттєво перескакувати у своїх думках до найгіршого з усіх можливих варіантів розвитку подій. А потім дивуватися, коли в житті вони отримують результат, який приємно відрізняється від повної катастрофи. Я, до речі, зовсім не виняток. Болить горло? Ну все зрозуміло, це рак! Загубив паспорт? Все, пропало – його вже знайшов шахрай, який набере кредитів на моє ім’я, я потім нічого не доведу, і мене кинуть в боргову яму.

Негатив лише породжує новий негатив. Це цунамі, яке накриває вас величезною хвилею і зносячи дочиста будівлю вашого щастя до останнього цеглинки. Воно забирає вас геть від берега розсудливості, і якщо ви не будете йому протистояти, затягне вас прямо в безодню.

4. Ваші очікування нереалістичні, або ви тримаєте їх в таємниці.

Серед безлічі недоліків, які вам приписують в сім’ї або друзі, є і той простий життєвий факт, що вони чомусь – ось негідники – до сих пір не навчилися читати ваші думки і передбачати майбутнє.

Так-так … ви ображені і ображені до глибини душі, що ваш хлопець забув привітати вас, хоча сьогодні важлива дата – рівно шість з половиною місяців з того дня, як ви вперше разом ходили в кіно? Ваша дівчина не подзвонила, коли ви отримали несподіваний вихідний? Ну так, ви забули їй про це сказати, але це ж не привід! Ваш друг недостатньо захоплено відгукнувся про ваше татуювання в стилі маорі, на яке ви вгатили кругленьку суму?

Очікування, які не втілилися в життя, можуть лежати в основі більшої частини негативних емоцій і породжується ними нещастя в вашому житті. Так що мінімізуйте ваші очікування і максимізуйте щастя.

5. Ви постійно чекаєте «знаків згори».

У мене є одна подруга, нездатна прийняти важливе рішення, поки не отримає «знак згори». Я не знаю, що це повинен бути за знак. Напевно, вона чекає, поки з небес спустяться архангели і звучним голосом повідають їй про волю Господа. Вона постійно шукає в навколишньому прояви божественного, які неймовірно сильно приховані – так, що не видно неозброєним поглядом.

О, я зовсім не заперечую того, що вищі сили можуть відігравати велику роль в нашому житті. Просто кажу, що краще дозволяти їм підказувати нам і направляти нас, ніж очікувати, що вони будуть приймати за нас всі рішення.

6. Ви не любите ризикувати.

Два слова: живіть сміливіше. Кожен раз, коли один з варіантів, з яких вам доводиться вибирати, буде ризикованим, хапайтеся за нього.

Так, багато з них будуть закінчуватися невдачею, але в кінці вашого життя, згадавши про них, ви будете раді, що вибрали саме їх, а не безпечні, спокійні і нудні.

7. Ви постійно пов’язуєте ваше життя з життям інших людей.

Кілька років тому мене запросили на відмінну вечірку в переобладнаному складі в центрі міста. Вона була дуже хороша – для нас грав живий джазовий оркестр, було в достатку і білого, і червоного вина, організатори наробили цілу гору сандвічів зі свіжою шинкою … Здавалося б – хіба можна бажати чогось більшого?

Але трохи пізніше, вийшовши назовні, я помітив зграйку багато одягнених людей, які прямували до будівлі по сусідству. У мені розігрався інтерес, я заглянув туди і побачив величезну вечірку, повну красивих людей, які танцювали, співали, веселилися. Рікою лилося шампанське, офіціанти розносили вишукані закуски … Словом, це свято було б гідне самого Вакха. І раптово моя вечірка вже не здавалася мені такою веселою, як раніше, тому що вона виразно виглядала блідо в порівнянні з вечіркою по сусідству. Вечіркою, про яку хвилину назад я не мав ні найменшого уявлення.

Всі ми так чинимо, хоча б час від часу. Он тим людям набагато веселіше, ніж нам. У Мері машина новіша. Крейгу щастить в лотереях, як нікому. Тед більше заробляє. Джон краще виглядає.

Так, все, досить. Припиніть це.

Завжди пам’ятайте про мудрі слова Тедді Рузвельта: «Порівняння – злодій щастя».

8. Ви дозволяєте іншим людям обкрадати вас.

От скажіть, якби у вашій спальні під матрацом лежав би мільйон доларів, ви б напевно регулярно перевіряли б, чи на місці він. Вживали б всіх можливих заходів для того, щоб переконатися, щоб його ніхто не поцупив, адже так? Ну так знайте, у вас є щось, куди більш важливе й цінне, ніж гроші – ваше власне час. Але ви чомусь не робите абсолютно нічого, щоб захистити його?

Більш того, ви по своїй волі, добровільно роздаєте його людям, які не варті навіть секунди витраченого на них часу. Людям, які вас все одно що обкрадають. Самозакоханим людям, егоїстичним людям, людям, які годинами говорять ні про що. Ставтеся до вашого часу так само, як ставилися б до золотого запасу вашої країни. Оберігайте його всіма зусиллями і діліться їм лише з тими, хто дійсно цього заслуговує, і кого ви поважаєте.

9. Ви не можете або не хочете відпускати від себе те, чому не місце поряд з вами.

Ваше життя з кожним роком стає все складнішим, правда? Це тому, що іноді над досягненням щастя доводиться неабияк попрацювати. Деякі життєві проблеми виявляються занадто складними, щоб їх можна було дозволити, просто змінивши свою точку зору на них, або намагаючись мислити більш позитивно.

Можливо, вам потрібно когось пробачити і відмовитися від образи, яка отруює ваше життя? Можливо, вам давно пора залишити за спиною невдалі стосунки? А, можливо, ви ніяк не можете змусити себе примиритися зі смертю коханої людини?

Життя будь-якої людини сповнене втрат. Але … в якомусь сенсі без цих втрат все інше просто не мало б значення. Саме втрати допомагають нам цінувати і берегти те, що для нас дійсно важливо. Це допомагає нам рости. Це дозволяє нам допомагати ставати кращими іншим людям.

Вважати, що від страждань можна «позбутися» і повністю про них забути – доля людей, які насправді ніколи не страждали по-справжньому. Ви ніколи не зможете повністю забути про свою втрату, зате зможете з нею впоратися.

Зрозуміти, що ваше життя на ній зовсім не закінчується. Ви завжди будете шкодувати про неї, завжди сумніватися. Ви можете навіть раз по раз розглядати під мікроскопом власні рішення – а раптом те, що сталося, можна було уникнути, якби тільки ви сказали те або не зробили цього?

Повірте, ви не одні. Знайдіть когось, хто вас розуміє, і поговоріть з цією людиною. Дізнайтеся, як інші люди справляються зі своїми проблемами, і попросіть їх допомогти вам. Зверніться за допомогою до професіоналів. І якщо вам вже зовсім нічого не допомагає, спробуйте наступний пункт …

10. Ви лише берете від життя, але нічого не віддаєте.

Один із способів впоратися з життєвими втратами – це з головою піти в якусь добру справу. Зайнятися благодійністю. Стати волонтером. Почати брати участь в житті місцевої громади.

До речі, це зовсім не обов’язково має бути щось велике і масштабне. Просто … просто будьте добрішими. Скажіть щось хороше колезі або сусідові. Підбадьорте когось. Відвідайте когось, хто сумує вдома один. Словом, не сидіть вдома і не займайтеся самоаналізом. Займіться ділом.

У цьому світі всього два типи людей – ті, хто вносять в нього щось нове, і ті, хто лише беруть. Ті, хто дають, щасливі. Ті, хто беруть, нещасні. А ким хочете бути ви?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector