Казки – це не лише веселі розповіді для дітей, але й повчальні історії, які пояснюють дітям різницю між добром і злом, прекрасним і жахливим, високим і низьким. Саме вони вчать малечу бути вірними друзями, милосердними і небайдужими людьми.
1. “Різдвяна пригода”, Юлія Смаль
Доля зробила так, щоб хлопчик, вирушивши на пошуки собаки, потрапив не на звичну для нього вулицю, а у казковий різдвяний світ. А все тому, що у дитини є важлива місія: знайти Чортеня, яке скоїло лихо і викрало різдвяну зорю. Чи вийде хлопчині зі своїм вірним другом собакою врятувати одне з найважливіших свят року?
2. “Різдво ялиночки”, Ірина Мацко
Ця казка розповідає про маленького хлопчика, який власноруч виростив у лісі ялинку. Вона стала для нього вірним другом, про якого він постійно дбав і ніколи не забував. Повчальна історія навчить дітей з повагою ставитися до навколишнього світу і берегти природу.
3. “Новорічна казка”, Тетяна Винник
Історія цієї авторки вражає, адже вона переконує, що казки буквально самі знаходять її. “Напередодні Нового року я спішила додому і картала себе за те, що не встигаю накрити святковий стіл. Я стомлено зі сумками в руках йшла вулицею, коли зустріла…казку. Вона сказала, що я повинна взяти її з собою, в іншому разі на неї чекає смерть від морозу”. А кінець цієї історії ви можете дізнатися з “Новорічної казки”.
4. “Кому ж іти за дровами”, Василь Сухомлинський
У кінці села жила вдова з трьома синами. Двоє з них – дорослі й мужні юнаки, а третій – ще підліток невеликого зросту і худої статури. Одного дня вдарив мороз і випав сніг. Щоб запалити піч в домі потрібно принести дрова. Кому ж доведеться по них йти?
5. “Білий кожушок”, Катерина Перелісна
Маленький зайчик користувався перевагами свого сірого забарвлення. Це допомагало йому залишатися неоміченим і маскуватися від хижаків. Однак на фоні білого снігу це стало неможливим. Які пригоди тепер трапляться в його житті? Побачимо. Та щасливий кінець гарантовано.
6. “Бурулька”, Оксана Іваненко
Це історія про бурульку, котра звисала з даху будинку одного морозного дня. Вона переливалася під променями сонця і сяяла різними кольорами.
7. “Старий ліхтар”, Марія Пономаренко
На вулиці багато років стояв ліхтар. Він постарів, але продовжував освітлювати вулиці. Це був його прямий обов’язок, який було виконувати значно легше завдяки добрим словам перехожих.
8. “Морозова кара”, українська народна казка
Двоє чоловіків вибралися в ліс по дрова. На вулиці був морозний ранок. Такий холод не сподобався головним героям і вони усю дорогу жалілися. Ці скарги почув старий Мороз і молодий Морозенко. Вони вирішили дати чоловікам цінний урок, який кожен зрозумів по-своєму.
9. “Лисичка-сестричка і вовк-панібрат”, українська народна казка
В старому домі жили дід з бабою. Одного дня старенька напекла пиріжків з маком і залишила їх остигати на підвіконні. Раптом в казці з’являються ще двоє героїв: вовк та лисиця. Чим ця історія закінчиться дізнайтеся самостійно.
10. “Горобине Різдво”, Валентина Вздульська
Янгол розповідає про те, що суть Різдва набагато більша, ніж звичне застілля в родинному колі. А казкові горобчики стануть для дітей прикладом для наслідування завдяки своїм благородним рисам.
А у вас є улюблена казка? Як вона називається?