10 важливих правил для великого врожаю перцю на вашій грядці

Який домашній город без соковитого болгарського або як його ще називають солодкого перцю? Усі стараються, аби він гарно дав урожай, тому шукають безліч способів догляду за ним.

Та варто знати, що для плідного урожаю зовсім не потрібно використовувати хімію, або супер дорогі добрива. Значно корисніше і смачніше їсти екологічно чистий перець, який наситить організм вітамінами та справжнім смаком літа.

Ми підготували для вас поради від агрономів та досвідчених дачників, які на своїх помилках навчилися доглядати за перцем, аби той тільки тішив око.

Чого терпіти не може ця культура? Коли правильно та як садити перець? Та інші розповсюдженні питання турбують вас?

Тоді ця стаття точно для вас!

1. Дотримуємося строків посіву

Чомусь, майже всі рекомендують сіяти перець в останній місяць зими. Та все ж, які переваги в цьому, якщо рано посіяний перець дуже швидко старіє і не віддає всю плодючість, яка в нього є насправді. 

Ми рекомендуємо посіяти розсаду в березні на початку або в середині.

2. Пророщуємо насіння

Найкраще сіяти вже пророщене насіння, адже воно швидко зійде та буде сильнішим та загартованим.

Проростити насіння просто. Візьміть звичайне блюдце, ватний диск і покладіть насінинки на нього, а зверху ще один ватний диск, який попередньо намочили водою.

Щодня старайтеся за допомогою розпилювача води обприснути верхній ватний диск.

За 3 або 4 дні можна висаджувати пророщене насіння у ґрунт.  

3. Саджаємо в індивідуальні непрозорі посудини

Перець не любить рости у спільному ящику, тому відразу висаджуйте їх у окремі стаканчики або у торф’яні таблетки. Варто дотримуватися правила – у одну посудину дві насінинки. І ще важливе правило: не саджайте насінинки у прозорі посудини, адже корінець перцю не любить сонячного проміння.

4. Не заглиблюємо насіння

Насінинка має бути майже на поверхні 2 мл під ґрунтом, трішки прикрита землею.

5. Пікіруємо перевалкою 

Якщо робити стандартну пікіровку з викопуванням – то перець дуже притупиться у рості щонайменше на 2 тижні. Тому, як правильно зробити з перцем? 

Перший варіант: саджанці мають рости у стаканчиках по 500 мл

Другий: сіємо у торф’яних таблетках або у паперових стаканах, які можуть розчинитися у ґрунті.

У будь-якому випадку потрібно зробити все, аби не зачепити корінці рослини.

6. Своєчасно поливаємо розсаду

Перець ненавидить сухого клімату та сухого ґрунту, бо йому для соковитості необхідна хороша волога. Подив має бути систематичний та завжди проводитися ввечері, коли сонце вже не пече та обов’язково теплою водою.

7. Правильно вибираємо місце для перцю

У жодному випадку не висаджуйте перець на місці де є протяги, адже він дуже теплолюб. Місце для росту перцю має бути обов’язково гарно освітлене. Також, ґрунт має бути родючим, якщо це не так, то перед висадженням у лунки покладіть компост.

8. Вирощуємо перець на теплих грядках

Корінці перцю обожнюють тепло, тому ми рекомендуємо влітку між грядками класти пляшки з водою, які за день дуже добре нагріваються, а вночі віддають своє тепло у ґрунт.

9. Поливаємо, підживлюємо, мульчуємо

Аби краще зберігалася волога у ґрунті можна навіть корисно після кожного прополювання залишати зілля під кущем перцю, або траву зі скошеного газону, адже це добре втримає вологу. Періодично підкладайте нові трави або зілля, адже старе дуже висихає і не може втримати вологу.

Підживлюйте перець не частіша як один раз на 7 днів зольовим настоєм після цвітіння перцю, який потрібно готувати так: 2 склянки попелу на 10 літрів води, або кропивою та гноєм – до цвітіння перцю.

10. Формуємо перець

Якщо на вашій розсаді з’явився цвіт – обривайте його! Адже всі сили перець витратить на зав’язку плоду, хоча ще сам не сформувався, як слід – тому, ви втратите і плід і саму рослину.

Уже після того, як висадили перець у ґрунт – чекаємо, коли на кожному кущику буде не менш трьох розгалужень і тоді, прищипуємо гілочки після п’ятого листочка. Якщо перець високорослий, то краще обірвати листя знизу, адже воно не потрібне для рослини, а сили забирає.

Вже на початку вересня обриваємо весь цвіт, адже він все одно не дасть гарного плоду, а розвиватися іншим вже сформованим – заважає!

Діліться своїми секретами вирощування перцю. Які сорти подобаються найбільше?

Anna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector