10 загадок планети, які досі не піддаються поясненню

Матінка-природа не перестає нас дивувати. Вона є автором неймовірних картин, скульптур та інших речей, які інколи важко усвідомити. Люди також вирішили долучитися до цієї естафети. Зараз навіть вченим важко зрозуміти, що було в голові наших предків. 

Сьогодні ми підготували для вас добірку із загадковими місцями та явищами, які не піддаються поясненням.

1. Валуни Моеракі

Досі невідомо, як утворилися ці велетенські сферичні валуни.

2. Міграція тварин

Не вкладається в голові, як тварини розуміють і відчувають, що пора змінювати місце розташування. Вражає, що вони це роблять організовано, об’єднуючись у великі групи. 

3. Великий сфінкс

Роберт Шох, бостонський геолог, висунув теорію, що голова сфінкса спочатку була у вигляді морди лева. На ці думки його наштовхнули порівняно невеликі розміри верхньої частини статуї у співвідношенні з іншими. Він припустив, що один з фараонів вирішив видозмінити голову і висікти з неї обличчя на свою подобу. Однак цю гіпотезу науковці не прийняли. 

4. Синхронні світляки

Світлячки вміють синхронізуватися і світитися одночасно. Ніхто не згасає тоді, коли йому заманеться. Джонатан Коупленд, вчений з Університету Південної Джорджії в Стейтсборо, висунув припущення, що така поведінка може бути шлюбним ритуалом. 

5. Мередитський камінь

Під час розкопок у містечку Мередіт, яке знаходиться в Нью-Гемпширі, США, у 1872 році знайшли оброблений кварцит. Досі невідомо звідки, коли і для чого його туди завезли. 

6. Таоський гул

У містечку Таос (штат Нью-Мексико, південний захід США), яке розташоване неподалік від пустелі, регулярно доноситься шум, схожий на рух машин по шосе. Однак поруч немає таких доріг, тому погодження цього гулу невідоме. 

7. Великозаєцькі лабіринти

На острові Великий Заєцький каміння розташоване у спіральній формі. Невідомо призначення цих конструкцій. Одні вважають, що це сліди ритуалів, а інші думають, що це своєрідні рибальські пастки. 

8. Монумент Йонагуні

Дайвери ще у 1986 році натрапили на дивні споруди на дні моря біля острова Йонагуні. Науковці досі не можуть з точність відповісти, хто є їхнім автором: природа чи людина. 

9. Червоне свічення над Тихим океаном

Пілот побачив невідоме червоне світло над півостровом Камчатка. Воно з’явилося після удару блискавки. Вчені не мають точного пояснення цього феномену. Одним із варіантів є те, червоним світлом відбилося вулканічне виверження на дні океану. 

10. Кам’яна куля в Боснії

Ці кулі розкидані в різних куточках світу. Досі невідомо ні їхнє походження, ні призначення. Припускають, що древні жителі використовували їх для розмежувань землеволодінь або зображували таким чином небесні тіла. 

Що вас найбільше вразило?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector