11 речей, які розумні люди ніколи не скажуть

Ці фрази можуть здатися, на перший погляд, абсолютно нешкідливими. Проте вони мають дивну здатність – виставляти вас в дуже непривабливому світлі.

Найчастіше це відбувається в такий спосіб: ви начебто нічого не хотіли сказати поганого і зробили це без злого помислу. Особливо, якщо ви раптом «блиснули кмітливістю» на роботі.

Але слово – не горобець: вилетить – не впіймаєш. І вже тим більше, не повернеш назад.

І мова зовсім не про нецензурні слова, неполіткоректні жарти або подібні “неподобства». Повірте, що не тільки такого роду фрази можуть засоромити і налаштувати навколишніх проти вас.

Набагато частіше ми шкодимо собі досить «безневинними» натяками і зауваженнями, які з головою видають непевність і некомпетентність. Саме вони – наші перші вороги.

Незалежно від того, наскільки ви талановиті і яких висот досягли в кар’єрі – однією фразою можна перекреслити роками створюваний позитивний імідж. А ось повернути його буде дуже непросто. Люди мають досить гарну пам’ять і запам’ятають ваш «прокол» надовго.

Отже, як виглядають ці «вбивці кар’єри”? Що це за такі небезпечні фрази?

1. «Це несправедливо».

Ні для кого не секрет, що наше життя несправедливе. Тому коли ви промовляєте фразу «Це несправедливо», складається враження, що вважаєте, що життя має бути справедливим. Пам’ятайте, як у братів Стругацьких: «Щастя для всіх, даром, і нехай ніхто не піде скривдженим!». Погодьтеся, що подібна позиція виглядає дещо дивною, коли мова йде про дорослу людину. А значить – ви виглядаєте незрілим і наївним в очах навколишніх.

Тому, якщо не хочете вважатися мрійником і ідеалістом – слід дотримуватися фактів, залишатися конструктивними і не забувати, що давно вийшли з дитячого віку.

Наприклад, коли вас переповнює образа від несправедливості (на місце, про яке ви мріяли, призначили іншого), можете висловити свої почуття в такий спосіб: «Я дізнався, що ви призначили Миколу керувати тим проектом, на який я розраховував. Чи не могли б пояснити, чому прийняли це рішення? Ця інформація буде корисною для мене, щоб зрозуміти, над якими навичками слід ще попрацювати, в чому виправитися».

2. «Так завжди роблять».

Наше життя змінюється кожен день і кожну секунду. Технологічні зміни відбуваються настільки швидко, що навіть те, що було проривом пів року назад, може безнадійно застаріти.

Тому фраза «Так завжди роблять» свідчить про те, що ви важкі на підйом і ліниві. Ваш бос може навіть замислитися, наскільки ви ефективні на своєму робочому місці.

Запам’ятайте: навіть якщо ви завжди робили щось певним чином, і все відмінно виходило, то напевно існує кращий спосіб. Шукайте його – і обов’язково знайдете!

3. «Немає проблем».

Якщо начальник або колега просить щось зробити або дякує за надану послугу, і ви відповідаєте «Немає проблем», то маєте на увазі, що їх прохання повинно було стати проблемою.

Це змушує людей відчувати, що вони нав’язали вам якесь завдання, щоб чужими руками вирішити власні проблеми.

Тому намагайтеся не використовувати цю фразу, демонструючи, що щасливі виконувати свою роботу. Наприклад, щось на кшталт: «З задоволення» або «Я буду щасливий зробити це». Начебто фрази мало відрізняються, але насправді ці відтінки дуже впливають на людей і їхнє ставлення до вас.

4. «Це може бути дурною ідеєю / Можливо, моє запитання буде виглядати нерозумно».

Подібні фрази виглядають більш ніж непереконливими і пасивними. Ви собі не уявляєте, як вони підривають авторитет і довіру. Навіть якщо ви викладаєте відмінну ідею, подібні вступні слова можуть зарубати її на корені. У людей складається враження, що вам не вистачає впевненості, а значить – можна ігнорувати.

Припиніть себе критикувати. Якщо не впевнені в тому, що говорите, то інші вже тим більше в це не повірять. Тому, якщо чогось не знаєте, просто скажіть: «Зараз я не володію інформацією в повному обсязі. Але як тільки вивчу її – ми повернемося до обговорення цієї теми».

5. «Це хвилинна справа»

Якщо хочете виглядати несерйозними – відповідайте на всі прохання та завдання однією фразою: «О, це займе всього хвилину!». З боку це виглядає, ніби ви вічно поспішаєте і поверхнево ставитеся абсолютно до всього. Тому, якщо не зможете виконати завдання рівно за 60 секунд – забудьте цю фразу назавжди.

Повірте, що запевнивши боса в тому, що можете виконати завдання втричі швидше, ніж будь-хто інший, ви не додаєте собі «балів». Начальника цікавить кінцевий результат. А що можна якісно зробити за одну хвилину?

6. «Я спробую»

В принципі, ця фраза звучить так само, як: «Я подумаю». У співрозмовника відразу ж складається враження, що вам не вистачає кваліфікації або впевненості для того, щоб виконати поставлене завдання.

Якщо вас просять зробити щось, або приступайте до виконання, або запропонуйте альтернативу. Але ні в якому разі не мимріть, що «спробуєте». Це говорить про те, що ви і не збираєтеся зі шкіри геть вилізти, щоб виконати завдання.

7. «Він ледачий / некомпетентний / мудак».

Кому з нас не доводилося час від часу у вузькому колі за чашкою кави обговорювати колегу? Тим більше коли він цього дійсно заслуговує. Але вся річ у тому, що навіть якщо ви говорите правду, то вона і так очевидна для всіх, тому ще раз вказувати на щось – нерозумно і банально. Ну, а якщо ви помиляєтеся, то вже самі виглядаєте, як справжній мудак.

Де б ви не працювали – поруч завжди будуть близькі і некомпетентні люди. Всі знають, що вони такі, тому тут не відкриєш Америки. Якщо немає можливості змінити їх або звільнити, то ви нічого не виграєте, якщо будете направо і наліво «характеризувати» їх.

Зрештою, з боку здається, що ви намагаєтеся підкреслити, наскільки більш виграшно виглядаєте на їх фоні. Зауважте, що коли ви оступитеся – колеги точно так само будуть говорити і про вас. Закон бумеранга.

8. «Це не входить в мої обов’язки».

Навіть якщо це і правда, подібна фраза свідчить про те, що ви готові працювати лише за свою «миску супу» – від дзвінка до дзвінка. Тобто все, що вас цікавить – це зарплата.

А це дуже погано. Адже складається враження, що ви не любите свою роботу.

Якщо начальник просить зробити те, що, на ваш погляд, не має відношення до ваших службових обов’язків, то найкраще рішення – виконати завдання, і зробити це з ентузіазмом. Якось при нагоді ви можете поговорити з вашим начальником, щоб обговорити вашу роль в компанії і конкретний перелік обов’язків. Але не зараз.

9. «Це не моя провина».

Ніколи не перекладайте свою провину на інших або на обставини. Будьте відповідальними. Якою б незначною не була ваша роль у проекті, якщо щось пішло не так – відповідальність лежить в якійсь мірі на всіх. І навіть якщо ви абсолютно ні при чому – не вказуйте на «винуватців», а об’єктивно і неупереджено проаналізуйте помилку.

Викладайте тільки факти, а не свої припущення і підозри. А начальник і колеги вже зроблять відповідні висновки.

Річ у тому, що коли ви починаєте вказувати пальцем на інших, то виглядаєте в їхніх очах, як людина, яка не готова нести відповідальність за свої дії. Вони починають нервувати і дратуватися. Тому будуть намагатися триматися від вас якомога далі, а то і зовсім – завдадуть удару першими і все звалять на вас, якщо щось піде не так в наступний раз.

10. «Я не можу».

Фраза «Я не можу» – це майже синонім фрази «Я не хочу». Принаймні, так виглядає з боку. Коли люди чують ваші пояснення, то вирішують, що ви просто не хочете працювати.

Тобто ці слова припускають, що ви не готові виконати якусь роботу. А чому – це вже нікого не цікавить. Все одно вони вирішать, що ви ухилялися.

Якщо ви дійсно не можете щось зробити, тому що не вистачає необхідних навичок, спробуйте запропонувати альтернативне рішення. Замість того, щоб говорити, що не можете щось зробити – скажіть, що можете зробити замість цього.

Наприклад, замість слів «Я не можу затриматися», скажіть «Я можу прийти завтра раніше». Це обов’язково спрацює! Або замість того, щоб вимовити фразу «Я не можу працювати з цими даними», скажіть «Я ще не знаю, як проводити аналіз такого типу. Можливо, хтось покаже мені, щоб не виникало подібних проблем в майбутньому?»

11. «Я ненавиджу цю роботу».

Найжахливіше, що ви можете зробити для своєї кар’єри – це зізнатися, як ненавидите свою роботу. І не важливо, кому ви це сказали.

Це характеризує вас як ледачу і негативну людину, до того ж знижує моральний дух колективу. Боси швидко «вираховують» таких скептиків, і вже повірте – ні хвилини не будуть коливатися, коли постане питання про ваше звільнення під якимось пристойним приводом.

Тим більше, що за рогом – черга з охочих отримати ваше місце. І вони будуть любити вашу роботу!

Ви вживаєте такі фрази в повсякденному житті?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector