12 дивацтв в будинках і квартирах по всьому світу, у яких є несподіване пояснення

Коли ми потрапляємо у помешкання інших національностей, то завжди з цікавістю розглядаємо всі особливості. У кожного народу є свої власні фішки та цікавинки, які привертають увагу. Навіть якщо впустити іноземця до українського будинку, він точно знайде для себе щось надзвичайне. От і ми вирішили показати вам декілька цікавих та неймовірний дивних речей з будинків по всьому світу.

Сітки навколо будівлі, Шеньчжень (Китай)

Доволі сумна історія. Річ у тім, що у місті Шеньчжень розташовується завод Foxconn, який займається виробництвом великої кількості електроніки для американської компанії Apple. Компанія завжди виплачувала компенсації тим працівникам, які постраждали на виробництві, а якщо людина загинула на роботі, то її родині виплачувалася 6-значна компенсація. Саме тому працівники почали скоювати самогубства, в надії, що їх родини розбагатіють. Аби запобігти цьому, на рівні другого поверху розташували сітки. 

Відьмине вікно, Вермонт (США)

У старих будинках Вермонта є криві вікна, які називають “відьомськими”. Існує легенда, що відьма на мітлі не може влетіти в похиле вікно. Але є й інше, логічне пояснення. Річ у тому, що розмістити на мансарді повноцінне вікно просто неможливо, тому будівельники вирішили його трішки розвернути. Для чого там вікна? Для освітлення та вентиляції. 

Молочні двері, США і Великобританія

Зараз в магазинах можна знайти величезну кількість різноманітних видів молока, а раніше його розповсюдженням займалася спеціальна людина: молочник. Він просто приходив до будинку, відкривав ці дверцята та лишав молоко між стінами. А людина могла забрати його з іншого боку. 

Шнурок-вимикач, Великобританія

У старих англійських будинках досі можна знайти вимикачі на шнурках. Їх робили задля безпеки, адже ванна – це найвологіша кімната, а електрика та волога – речі, яким доволі важко вживатися разом. Звичайно, вони могли б перенести вимикач за межі санвузла, але англійці вирішили зробити все дуже витончено та красиво.

Відсутність підвіконь, Чорногорія і Болгарія

У Болгарії та Чорногорії підвіконь всередині кімнати немає. А в Чорногорії навіть немає такого слова. А все тому, що у цих країнах будуються будинки з доволі тонкими стінами, які просто не витримають навантаження від підвіконня. 

Двері в салун, захід США

У будь-якому салуні на Дикому Заході були невеликі двері, які трималися на петлях та відкривалися в обидві сторони. На перший погляд, може здатися, що така річ є абсолютно непотрібною. Проте варто подумати, що ці двері забезпечували чудову вентиляцію, робили салун впізнаваним навіть без вивіски та назви, а також дозволяли заховати все неподобство від очей порядних людей. Проте поціновувачі цих місць завжди могли зайти, коли бачили, що всередині горить світло. 

Замок у винному погребі, Кохем (Німеччина)

У середні віки абсолютно всі вживали вино, до того ж у величезних кількостях. Дуже часто люди могли легко перебрати й для того, аби вони могли легко потрапити ключем у замок, люди зробили спеціальні бордюри, які ведуть до потрібної щілини. 

Птах фенікс, Стокгольм (Швеція)

У Стокгольмі, майже над будь-якою будівлею можна знайти медальйони з зображенням фенікса. У минулому, вони використовувалися як страховий поліс у разі пожежі. Такі будинки пожежники гасили першочергово, а вже потім за необхідності рятували помешкання бідного населення. До речі, компанія, яка в минулому займалася продажем страхувань від пожеж діє й зараз. 

Замуровані вікна, Великобританія

Замуровані вікна – це наслідок дурного закону, коли людям доводилося платити за денне світло. Річ у тому, що у минулому виготовлення скла вважалося надзвичайно дорогим, тому влада ввела податок на кількість вікон. Дозволити собі таку розкіш могли лише заможні люди. А деякі почали просто закладати їх цеглою. Бідний люд взагалі роками жив у повній темряві. 

Маленькі двері, Флоренція (Італія)

На фасадах флорентійських будинків можна помітити невеличкі двері. Вони ведуть до винного погребу. У минулому, люди могли продати через них вино. Коштувало воно там набагато дешевше, ніж в трактирах й придбати його можна було в будь-якому куточку міста. 

«Мікрохвильовка» початку XX століття, Європа

Такі радіатори використовувалися не лише для опалення приміщення, а й для підігріву їжі чи сушки взуття. Вони працювали на паровому опаленні, тому зараз така конструкція не є актуальною. Вона надзвичайно енергозатратна. 

Американський унітаз

Зливна система американських унітазів може викликати у європейців занепокоєння, адже виникає враження, ніби його потрібно прочистити. Весь унітаз заповнений водою й це допомагає уникнути надмірного забруднення. В деяких будинках навіть немає йоржиків. 

Ви колись зустрічали щось подібне?

Julia
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector