12 корисних уроків від мільярдера Уоррена Баффета

«Чесність – дуже дорога риса. Не варто очікувати її від людей, які дешево коштують».

Підприємець, філантроп, мільярдер і надзвичайно успішний інвестор Уоррен Баффетт є одним з найбагатших людей у світі.

Першу інвестицію Уоррен Баффетт зробив у віці 11 років. У 13 років він уже розносив газети і подав першу декларацію про доходи. Сьогодні Баффетт є виконавчим директором міжнародної інвесткомпанії Berkshire Hathaway.

Але успіх в бізнесі – це далеко не єдине, що робить Баффетта чоловіком, який гідний уваги. Інтерес представляють його моральні та етичні цінності. Він – справжній філантроп, який пообіцяв заповісти все своє майно благодійним організаціям.

Уоррен Баффетт вже не раз ділився зі світом своїми думками щодо щедрості, грошей та інвестицій. Про це ми сьогодні і поговоримо.

Отже, 12 найкорисніших уроків від найбільшого у світі інвестора.

1. Цінуйте свою репутацію.

«Потрібно 20 років, щоб створити репутацію, і 5 хвилин, щоб її зруйнувати. Ви будете ставитися до справ по-іншому, якщо подумаєте про це».

Репутація – це те, чим потрібно дорожити при будь-яких обставинах. На те, щоб її заробити, йдуть роки, а зруйнувати можна всього за одну мить. Не робіть дій, які можуть поставити всі ваші старання під удар.

2. Працюйте для того, щоб забезпечити краще майбутнє.

«Хтось сидить у тіні дерева сьогодні, тому що давним-давно посадив це дерево».

Що посієш те й пожнеш. Якщо ви хочете, щоб в майбутньому життя стало кращим, значить, ви повинні діяти сьогодні.

Те, що у вас є сьогодні, є результатом ваших минулих зусиль. Для того, щоб створити краще завтра, необхідно ретельно працювати зараз, вичавлювати максимум з наявних можливостей.

3. Поставляйте на ринок цінні послуги.

«Ціна – це те, що ви платите. Цінність – це те, що ви отримуєте .

Цінність будь-якої компанії залежить від того, наскільки цінні (затребувані) її послуги. Саме за цим принципом вам необхідно слідувати в процесі побудови і розвитку власного бізнесу. І не тільки бізнесу …

4. Оточіть себе людьми, які кращі за вас.

«Проводьте час з людьми, які кращі за вас. Вибирайте колег, які кращі за вас, і ви самі станете кращими».

Якщо ви хочете досягти успіху, варто оточувати себе успішними людьми. Люди, з якими ми проводимо найбільше часу, впливають на те, ким ми стаємо.

5. Терпіння – ось ключ до успіху.

«Неважливо, наскільки ви талановиті або старанні, деякі речі просто вимагають часу: дитина не народиться за один місяць, навіть якщо завагітніють відразу дев’ять жінок».

Талант і зусилля, безумовно, важливі. Однак величезну роль так само грає терпіння. Для того, щоб досягти успіху (в будь-якому починанні), вам потрібно вміти бути терплячими.

6. Прораховуйте ризики наперед.

«Ризик – це коли не знаєш, що ти робиш».

Ризикувати потрібно, але це потрібно робити з розумом. Прораховуйте ризики наперед, тоді ви будете точно знати, що і чому ви робите.

7. Займайтеся тим, що любите.

«Приходить час, коли ви повинні почати робити те, що хочете. Влаштуйтеся на роботу, яку любите. Ви будете буквально підхоплюватися з ліжка вранці. Вважаю, що ви не у своєму розумі, якщо залишаєтеся на роботі тільки тому, що вона, як ви думаєте, буде добре виглядати в резюме. Це схоже на те, як відкладати секс на старість».

Робіть те, що любите. Слідуйте за своїм серцем. Ви відчуєте задоволення в той день, коли відчуєте, що робота для вас не є набридливим зобов’язанням.

8. Знайте своїх конкурентів.

«У світі бізнесу дзеркало заднього виду завжди чистіше переднього скла».

Знати свого суперника часом навіть важливіше, ніж знати самого себе. Успішні бізнесмени завжди звертають увагу на те, як проявили себе їхні конкуренти. Тільки володіючи повною інформацією, вони зможуть перевершити інших в майбутньому.

9. Здійснюйте невеликі кроки вперед.

«Я не шукаю способу перестрибнути 7-футову планку, я шукаю 1-футову планку, через яку можна переступити».

Успіх ні до кого не приходить за одну ніч. Це шлях поступовий, що вимагає здійснення одного невеликого кроку за іншим.

10. Навчіться говорити «ні».

«Різниця між просто успішними людьми і дійсно успішними людьми полягає в тому, що по-справжньому успішні люди говорять «ні» дуже часто».

Необхідно ретельно відбирати справи, яким присвячуєте час. Потрібно вміти говорити «ні» у відповідь на ідеї, які не несуть для вас ніякої цінності. Тільки так ви зможете стати переможцем. Якщо будете брати на себе занадто багато, таку ношу можете до фінішу і не донести.

11. Чесність – рідкісний дар.

«Чесність – дуже дорога риса. Не варто очікувати її від людей, які коштують дешево».

Не очікуйте, що всі люди навколо будуть з вами чесні. Залишайтеся поруч з тими, хто чесний з вами. Цінуйте і дбайте про людей, які варті цього.

12. Візьміть контроль у свої руки.

«Ви повинні контролювати свій час, і це мається на увазі говорити «ні». Не можна дозволяти іншим визначати ваше життя».

Ви самі є господарем свого життя. Ніколи не довіряйте контролювати своє життя комусь, крім себе. Візьміть штурвал у свої руки. Впевнено ведіть свій корабель по морю життя.

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector