10 символів, про сутність яких майже ніхто не знає

У світі існує так багато відомих і впізнаваних знаків, але люди рідко замислюються, що ж насправді вони означають і символізують. Сьогодні ми дізнаємося про них трохи більше.

Карткові масті

Масті гральних карт – це символи відповідних предметів: черви – кубки, хрести – жезли (або дубини), піки – мечі, бубни – монети.

Досі невідомо, чому саме ці предмети обрали за основу. Є теорія, що вони означали різні суспільні стани в Китаї, звідки пвласне і походять карти. 

Череп і кістки

Не дарма цей знак такий популярний на європейських кладовищах та іконах, адже він означає смерть і водночас вічне життя. Кістки залишаються цілими навіть тоді, коли людина помирає. З піратами цей символ не має нічого спільного.

Трикветр

Якщо ви бачили серіал “Всі жінки відьми”, тоді вам точно відомий даний знак. Трикветр з’явився в бронзовому столітті. Його функція полягала у визначення положення Сонця на небі та фазі Місяця. Також він був символом природніх циклів. 

Значки «плей», «пауза» і «стоп»

В історії походження цих знаків є два варіанти: один каже, що їхнім автором є живописець Василь Кандинський, а інший приписує авторство творцю перших касетників Рейн Веерсем.

Щодо суті цих значків, то вона така: квадрат символізує стабільність, а трикутник – рух. “Пауза” походить від “цезури”, музичного значка для поділу фаз. Кнопку запису зробили червоною, щоб вона привертала увагу і зменшила кількість випадкових натискань. 

Іхтіс

Іхтіс – це християнський символ, який придумали для того, щоб говорити про Ісуса Христа, коли це було заборонено. Перші літери слів Ἰησοὺς Χριστὸς Θεoς Υιὸς Σωτήρ (Ісус Христос Божий Син Спаситель) складають слово ΙΧΘΥΣ. У перекладі з грецької це означає “риба”.

Червоний Хрест

Ідея заснувати таку організацію з’явилася саме у Швейцарії, тому не дивно, що цей знак нагадує їхній прапор. 

Для мусульманських країн придумали інший символ – місяць. Все тому, що вони не хотіли використовувати знак, який асоціюється з християнством. 

Ізраїль не міг прийняти ні перший варіант, ні другий, тому обрав третій – знак червоного кристала. 

Вивіска перукарень

Символом перукарень у Європі, Америці та Азії є своєрідний червоно-біло-синій льодяник. А все тому, що червоний колір – символ крові, а білий – бинтів. Раніше перукарі вважалися трішки лікарями, які могли перев’язати рану чи вирвати зуб. Згодом до цих кольорів додався синій. 

Зірка життя

Кожен промінь синьої “зірки життя” символізує окрему функцію служби екстреної медичної допомоги: виявлення, повідомлення, відгук, допомога на місці, допомога під час транспортування. В центрі зображено посох Асклепія, бога медицини в Давній Греції. 

Ліхтар Джека

В Ірландії є легенда про коваля Джека, який уклав угоду з дияволом. Коли він помер, його душа залишилася на землі. Вона блукала туди-сюди, освітлюючи шлях ліхтарем. Він був виготовлений з ріпи. Згодом її змінили на гарбуз з естетичної точки зору. 

Олімпійські кільця

Мабуть, багатьом відома теорія про те, що олімпійські кільця символізують 5 континентів: Азія – жовтий, Америка – червоний, Африка – чорний, Австралія – блакитний, Європа – зелений. 

Насправді П’єр де Кубертен, ініціатор створення Олімпійських ігор сучасного формату, вкладав у цей символ інший сенс: з цих кольорів і білого тла можна скласти прапори усіх країн світу.

А ви знали про значення цих знаків?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector