13 порад щодо етикету, про які потрібно розповідати школярам під час уроків

Кожен школяр повинен знати певні правила того, як правильно поводитися у школі. Адже це невід’ємна сфера його життя, де він може зустріти нових друзів, долати перешкоди, розширювати кругозір та давати відсіч поганцям. 

Зараз шкільна програма оновлюється ледь не щороку, однак потрібно розповідати учням про правила безпеки та поведінки у соціумі, непередбачувані життєві ситуації та як їх вирішувати. Багато дітей вже й забули про те, що таке ввічливість та хороші манери. 

“Звісно, що діти зараз швидко вивчають користування новітніми гаджетами та легко розв’язують складні математичні задачі, однак не знають елементарних правил поведінки” – каже Кортні Фадлер, засновниця школи професійного етикету “CF Etiquette”. 

Ось декілька правил, про які потрібно часто розповідати школярам на уроках. 

1. Як правильно користуватися мобільним телефоном на уроках та у повсякденному житті?

Наприклад, коли ви розмовляєте зі своїми друзями, бажано відкласти телефон геть. Адже співрозмовник зрозуміє, що не цікавий вам, якщо ви часто будете заглядати в екран гаджета. Наприклад, авторка книги по етикету “Шпинат у зубах вашого шефа” Арден Кліз сказала:

“Це велика неповага до вашого співрозмовника під час бесіди. Адже таким чином ви показуєте байдужість до спільних тем під час розмови. А телефон буде вам тільки заважати налаштувати зоровий контакт та навички спілкування з новими знайомими!” 

2. Не переписуйтеся у телефоні, коли ви за кермом.

Це дуже небезпечно як для водія, так і для звичайних пішоходів, адже ви не звертаєте увагу на дорогу під час поїздки. Потрібно розповідати про всі можливі наслідки такої поведінки та навіть карати дітей за такий вчинок. 

3. Не потрібно щоразу вибачатися.

Важливо розуміти, що ви не винні у тому, що трапилося. Тому, якщо ви починаєте перед кимось вибачатися просто так – це означає, що не можете відстояти власні інтереси. Потрібно навчитися не звертати увагу на переможених та вміти насолоджуватися досягненнями. 

4. Удосконалюйте свій почерк.

Зараз багато дітей виконують домашні завдання в електронному вигляді, однак не варто забувати про каліграфію. Звісно, що ноутбук та принтер зможе зекономити багато часу та полегшити роботу. Але Ліза Річчі, засновниця спеціальної платформи “Манери. Як йти?” для підлітків розповідає, що це насправді тільки погіршує всю ситуацію. 

“Багато студентів скаржаться на жахливий почерк, вони самі не можуть прочитати та зрозуміти хоча б слово! Тому на моїх спеціальних курсах є урок, який присвячений каліграфії та вчить їх вмінню гарно писати свої ініціали”. 

5. Не напрошуйтеся на спілкування, якщо вас ігнорують.

Якщо з вами припинили спілкуватися ваші друзі чи однокласники та просто без жодної причини не можуть пояснити, чому так трапилося – забудьте цю ситуацію та відпустіть всі образи. Звісно, що це боляче та неприємно, однак не потрібно вимагати від них пояснення щодо такого вчинку. 

“Не потрібно закидувати людину гнівними повідомленнями, немов ви чекаєте вибачень. Просто намагайтеся спокійно реагувати та уникайте негативних думок” – радить Міка Майєр, засновниця школи “Beaumont Etiquette” та авторка книги “Легкий сучасний етикет: метод з 5 кроків до володіння етикету”. 

6. Не потрібно нічого публікувати в Інтернеті, якщо у вас поганий настрій. 

Звісно, що не завжди у нас буває хороший настрій та чудовий день. Замість того, щоб виплескувати всю свою злість та образу в мережу на різні платформи, краще відкладіть телефон та намагайтеся подумати про щось хороше та не зациклюватися на негативі. Адже Інтернет пам’ятає все, тому потім буде досить важко видалити своє гнівне повідомлення. 

7. Командна робота віч-на-віч.

Звісно, що зараз все спілкування відбувається через різноманітні онлайн-месенджери. Однак, потрібно вміти спілкуватися й без допомоги гаджетів. Тому часто потрібно влаштовувати спеціальні колективні творчі роботи, де діти зможуть навчитися комунікувати без телефонів.

“Помічаю, що все більше підлітків не вміють спілкуватися та найти спільну мову при знайомстві. Їм часто потрібна допомога дорослих, щоб знайти той контакт зі своїми однолітками!” – каже пані Кортні. 

8. Вміти правильно тиснути руку при знайомстві.

При зустрічі свого друга чи однокласника варто вміло потиснути йому руку під час привітання. Цей жест показує ваші лідерські якості та впевненість у власних діях. Такі люди притягують до себе багато позитиву. 

9. Знайти правильний вихід у конфліктній ситуації. 

Важливо вміти вирішувати проблеми та різноманітні суперечки у творчому колективі. Наприклад, така чітка позиція допоможе у майбутньому легко впоратися з негараздами на роботі та у повсякденному житті. Також діти, які вміють без сварок та суперечок піти на компроміс, мають задатки справжніх лідерів та майбутніх кар’єристів. 

10. Знати, як правильно користуватися камерою телефона.

Зараз ми не можемо уявити наш день без мобільного гаджета, адже за декілька років ця річ стала досить необхідною у житті! Однак, потрібно знати декілька правил, як правильно користуватися камерою. Наприклад, якщо на фото присутні сторонні люди, то потрібно запитати, чи не проти воно того, щоб цю світлину опублікували у соціальних мережах. 

“Молоде покоління не може жити без селфі та фотографій. Однак, треба розуміти, що на світлині окрім тебе, є ще інші люди, які випадково могли потрапити до кадру. Звісно, що телефон – це такий собі зв’язок зі світом, але потрібно знати, чи ті люди не проти того, що вони опиниться в Інтернеті без дозволу?” – каже пані Річчі. 

11. Мова тіла.

Наша постава може багато про що розповісти. Наприклад, якщо до класу зайшов вчитель, то потрібно сидіти прямо за партою. Це показує, що ви поважаєте старшу людину та готові її слухати. Своєю чергою, класний керівник повинен тримати поставу рівно та дивитися учням у вічі під час уроку. 

12. Вміти поважати інші культурні цінності. 

Зараз такий час, що у класі можуть навчатися школярі різних рас, національностей чи вірувань. Потрібно з повагою та розумінням приймати інші культурні традиції й таким чином розширювати свій кругозір. 

13. Навички вести правильну бесіду. 

Пані Річчі каже:

“У школі потрібно встановити певні стандарти щодо комунікації між школярами. Адже часто вони не знають, як розпочати знайомство чи просто розмовляти з однокласниками. А така поведінка може мати негативні наслідки у майбутньому. Дитина виросте асоціальною та не зможе навіть працювати у робочому колективі.Тому важливо навчити їх живому спілкуванню, щоб вони надалі знаходили спільну мову не тільки з однолітками, але з людьми різного віку!”

Чи погоджуєтеся ви з такими правилами? Можливо, у вас є свої настанови щодо етикету? 

Daryna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector