14 прийомів, які допоможуть вижити в смертельно небезпечній ситуації

Нам дуже хотілося б, аби ці знання вам не знадобились у житті, але краще бути підготовленим до будь-чого, щоб просто врятувати своє життя. Отож, записуйте!

Якщо ви опинилися у відкритому морі

Звичайно, це доволі рідкісне явище, але життя занадто непередбачуване, тому ви повинні знати, як діяти у такій ситуації. Для виживання, вам знадобиться їжа, вода та правильна температура.

  1. Їжу можна дістати у морі. Якщо у вас є ліхтарик, ви можете виготовити з дротів щось на кшталт вудки. Якщо ж під рукою нічого подібного немає, можна зробити сачок з частини одягу та ловити водорослі й планктон.
  2. Для того, аби з соленої води зробити прісну, вам знадобиться 2 місткості та поліетилен. В більшу місткість ставимо меншу, накриваємо плівкою та кладемо на центр якусь вагу, аби вода, яка випарувалася осідала на плівці та потрапляла у меншу місткість.
  3. Також, надзвичайно важливо берегти себе від теплового удару. Також вважайте той факт, що сонячні промені відбиваються від поверхні води та шкодять вашому зору. Саме тому, надзвичайно важливо заховати від сонця голову та захистити очі.

Якщо ви заблукали в пустелі

Якщо з вами сталася така прикрість, то пересуватися пустелею краще саме вночі. Річ у тому, що у цей час доби температура падає до +15 й таким чином ви зможете уникнути зневоднення. Це допоможе вам зберегти до 3 л води на добу.

Ні в якому разі не пийте рідину, яка знаходиться в кактусах, вона є надзвичайно отруйною. В пустелі можна знайти воду. Вона знаходить в підземних джерелах, а деякі з них розташовуються на невеликій глибині.

Якщо ви опинилися під завалом

Під завалом найголовніше берегти повітря. 

  1. Перш за все, вам варто правильно дихати. Робіть глибокі вдихи та видихи та ні в якому разі не підпалюйте сірники, тому що вони знищують багато кисню.
  2. Не кричіть та не панікуйте, тому що це пришвидшує серцебиття і ви починаєте дихати частіше. Постарайтеся заспокоїтися та концентруватися на диханні. 
  3. Ніс та рот краще обмотати тканиною, аби вберегти свої дихальні шляхи від пилу та землі. 

Якщо зустріли вовка або дику собаку

Вовки найчастіше нападають тоді, коли хтось заходить на їх територію. 

  • Якщо ви зустріли вовка-одинака, починайте повільно відступати, підтримуючи зоровий контакт. Повертатися спиною та бігти не можна, тому що в такому разі вовк почне вас наздоганяти.
  • Аби відлякати дикого звіра необідно голосно кричати, вити та навіть лаятися, у цей час відступаючи назад. 
  • Якщо ж на вашому шляху зустрілася одразу зграя вовків, або диких псів, вам необхідно зробити так, аби вони вас не оточили. Підійдіть спиною до дерева та постарайтеся швидко на нього залізти.

Зробіть непромокальні сірники

Вогонь потрібен у будь-якій ситуації, тому ви завжди повинні мати із собою сірники. Бувають ситуації, коли сірники просто намокають і з ними вже нічого не зробиш. Аби такого не сталося, просто покрийте сірники прозорим лаком та висушіть. Такі сірники точно не змокнуть.

Якщо вас укусила отруйна змія

Укус отруйної змії ви розпізнаєте одразу. Зазвичай, після цього рана нестерпно болить, кров може змінити колір на темно-бордовий, або навіть синій. Після цього, рана набрякне й ви відчуєте головний біль, нудоту, погіршення зору й підвищення температури.

Звичайно, лікарі часто говорять про те, що відсмоктувати отруту не варто, тому що у роті можуть бути дрібні рани і отрута все одно потрапить у кров. Але у ситуаціях, коли до лікарні занадто далеко, це єдиний вихід.

Відсмоктувати отруту треба 1-2 секунди, потім спльовуйте її та ретельно промивайте рот водою. Накладати джгут та перетискати рану не можна, тому що там можуть сконцентруватися залишки отрути, що стане причиною некрозу тканин. Хай отрута витече разом із кров’ю.

Як відрізнити укус скаженої тварини

Після укусу тварини вам необхідно швидко промити рану проточною водою та милом. Це важливо зробити у будь-якому випадку, тому що навіть здорова тварина може занести у рану інфекцію.

Якщо ж вас вкусила скажена тварина, ви довго не зможете зупинити кров, потім рана напухне та почервоніє. Може з’явитися свербіж та підвищитися температура. Сказ протікає 4-7 днів і завершується летально, тому важливо оперативно звернутися до лікаря та вакцинуватися протягом інкубаційного періоду (1-3 дні).

Як правильно подати сигнал SOS

Трапляються ситуації, коли люди потрапляють у біду і не мають ніяких приладів зв’язку. Як у такому випадку викликати допомогу? Вам необхідно подати сигнал SOS.

  1. SOS виглядає так: вам необхідно зробити 3 коротких спалахи ліхтариком, потім 3 довгих спалахи і знову 3 коротких. Те ж саме можна зробити і зі звуками: 3 коротких, 3 довгих, 3 коротких.
  2. Якщо ваш сигнал помітили, у відповідь ви побачите 3 спалахи ліхтарика, або 3 свистки.

Так, є люди які страшенно бояться крові, але в екстреній ситуації ви повинні вміти надавати першу допомогу. Якщо ви знатимете як правильно накладати шви, ви можете врятувати людину від смерті та запобігти інфекції.

Одна річ, яка врятує вам життя

Рятувальна капсула, це дійсно порятунок в екстреній ситуації, тому що вона містить у собі всі речі, які необхідні для того, аби знайти їжу, обробити рану та просто врятуватися. Для того, аби зробити таку капсулу, візьміть невеличку баночку, можна навіть з-під ліків та покладіть туди: кілька сірників, частину коробки від них, лейкопластир, шматок фольги, лезо, гачок для риболовлі, таблетку антибіотика, маленьку свічку, нитку, шматок клейкої стрічки та дезінфекційну серветку.

Не потонути з зав’язаними або пошкодженими руками

В житті буває різне і не потонути у таких складних умовах доволі складно. Ці техніку порятунку описав у своїй роботі колишній «морський котик» Клінт Емерсон. Це дуже дієві поради, які допоможуть вам врятуватися як у бурхливому морі, так і на великій глибині.

Найголовніше у цій справі не панікувати та повністю контролювати своє дихання. Вдихи повинні бути глибокими, а видихи – швидкими.

Як підпалити мокре дерево

Техніка “шведська вогняна колода” допоможе вам розпалити багаття навіть з мокрого дерева. Вам необхідно взяти колоду та поставити її вертикально. Зробіть зверху глибокий надріз у формі зірки та помістіть всередину суху траву та тріски. Підпаліть. 

Таке багаття буде горіти від 2 до 5 годин.

Як правильно стріляти

Ніколи не беріть зброю у руки, якщо це не життєва необхідність! Коли ж ви знаходитеся в екстреній ситуації й вам необхідно рятувати своє життя, ви маєте знати як цілитися та як правильно натискати спусковий гачок. 

  • При натиску спусковий гачок повинен перебувати рівно посередині вказівного пальця. Контролюйте своє дихання!

Пастка для риб

Якщо ви загубилися, то вам потрібно вміти здобувати їжу. Риба – найкращий варіант. Вночі вона часто запливає занадто близько до берега, де ви можете її впіймати. У цій справі вам допоможе пастка “вир”. Побудувати її можна з каміння та палок. Рибам доволі важно знайти вихід, тому за ніч ви можете спіймати багато риби. Коли будете діставати її з пастки, краще закрити виходи та збовтати воду.

Ви знали про всі ці секрети? 

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector