Здається, що ми поступово відходимо від стресу та ситуації у світі, яка трапилася неочікувано рік тому. Зараз багато авіаперевізників відновили свою роботу, тому можна відвідувати нові країни та насолоджуватися подорожами.
Минуло вже понад 100 років з появи першого пасажирського літака. Однак, існують певні правила під час польоту, яких потрібно обов’язково дотримуватися.Тому перед тим, як радісно пакувати валізи та бронювати готель, пропонуємо вам ознайомитися з ними.
1. Не можна класти руки на спинку сидіння.
Тримайте свої руки на колінах. Неприємно, коли хтось на передньому кріслі заважає вам та показує свій брудний манікюр. Це порушує комфорт іншого пасажира та навіть правила гігієни – ніхто не хоче отримати додаткову порцію бактерій.
2. Не потрібно роззуватися.
Будь ласка, постарайтеся заздалегідь подбати про вибір взуття під час перельоту. Адже нікому не подобається вдихати “приємний” аромат старих кросівок чи спітнілих шкарпеток. Радимо вам придбати спеціальні м’які капці для власного комфорту та спрей, щоб уникнути поганого запаху.
3. Будьте ввічливі зі стюардесами.
Поважайте чужу працю. Адже у них досить важка та навіть небезпечна робота, на якій часто втомлюються. Вам добре, адже ви сидите у зручному пасажирському кріслі та релаксуєте, а стюардеси щоразу бігають по салону туди-сюди та не можуть відпочити навіть декілька хвилин.
4. Не потрібно надто голосно слухати свою музику.
Пам’ятайте, що окрім вас є ще багато пасажирів. Наприклад, хтось спить або ж читає книгу чи переглядає улюблений серіал. Подумайте про чужий комфорт також, тому радимо слухати улюблену мелодію у навушниках.
5. Знайте міру.
Звісно, що це правило стосується алкогольних напоїв. Адже коли ви знаходитеся на висоті понад декілька кілометрів, то організм буде по-іншому сприймати кожну дозу алкоголю. Повірте, ніхто не хоче сидіти поряд з таким пасажиром. А якщо літак буде здійснювати екстрену посадку? Вам буде важко зорієнтуватися у просторі та ви можете втратити контроль над власними емоціями та розумом через випивку. Краще замовити улюблений сік чи пляшку мінеральної води.
6. Обирайте правильний перекус під час польоту.
Деякі продукти можуть досить швидко зіпсуватися. Наприклад, одного разу мій друг взяв варені яйця, але у контейнері на нього чекав сюрприз – їжа зіпсувалася. Думаю, що кожен пасажир відчув той смердючий запах, а друга ледь не знудило. Тому краще придбати готову їжу у літаку, адже часто деякі авіалінії вже включають у вартість квитка різноманітні сендвічі та солодощі.
7. Кава – не найкращий супутник під час перельоту.
Деякі працівники рідко змінюють фільтри у машинці й можуть днями її не мити. Антисанітарія, отруєння та поганий переліт вам гарантовані! Тому краще замовити звичайну мінеральну воду чи сік, які герметично запаковані.
8. Не забувайте про підлокітник.
За правилами “етикету” авіаперельоту, ваш сусід, який сидить посередині, має право користуватися двома підлокітниками. Дбайте не тільки про свій затишок та не будьте жадібним – у вас же є вікно, з якого видно такі краєвиди!
9. Не пийте воду з-під крана у туалетній кабінці.
Повірте, багато людей досі не звертають увагу на табличку. Однак, якщо там написано жирним шрифтом “Не пити воду з-під крана” та ще й обведено червоним контуром – то не треба йти проти системи. Часто всередині водопостачальної системи зберігається весь наліт та іржа. Хіба вам приємно пити таку брудну воду? Гадаю, що наслідки будуть не дуже приємними, адже, як мінімум, ви можете просто весь політ просидіти у туалеті.
10. Не конфліктуйте з іншими пасажирами.
Звісно, що не кожному приємно, коли перед обличчям нахабно відкидають спинку сидіння. Однак, люди мають на це повне право. Можливо, що у когось хвора спина або ж вони хочуть просто подрімати? Не варто одразу кликати стюардесу та конфліктувати під час перельоту.
11. Поганий тон – аплодувати, коли літак здійснив посадку.
Як би ви реагували на таку ситуацію? Уявіть, що ви сидите в офісі та виконуєте свою роботу, а хтось несподівано підходить та починає вам плескати долонями біля вуха. Неприємно та починає навіть дратувати, правда ж? Повірте, ви будете виглядати як дурень. Краще подякувати за переліт особисто стюардесі чи пілоту під час виходу з літака.
12. Під час перекусу не відкидайте назад своє сидіння.
Переконайтеся, що ваш сусід на задньому кріслі не проти. Адже бували випадки, коли через таких людей у пасажирів на колінах з’являлася нова пляма від супу або чаю, а по підлозі салону був розкиданий салат. Ви додаєте нові проблеми не тільки іншим людям, але й стюардесам та прибиральниці.
13. Коли маленька дитина плаче у салоні, будь ласка, не сваріться з її батьками.
Особливо важко, коли це малюк. Намагайтеся поспівчувати батькам та допомогти заспокоїти немовлятко. Адже така проблема швидко зникне, якщо ви не будете створювати конфлікту ситуацію та ще більше заважати іншим пасажирам. Повірте, дітлахи бояться шуму літаків, тому сльози та крик – їх захист.
14. Сидіть спокійно.
Не варто вовтузитися на місці. Звісно, що вам некомфортно, але подумайте про людину, яка сидить збоку чи позаду вас. Не варто сильно спиратися колінами у переднє крісло чи бити ногами. Це неприємно та починає дратувати. Якщо ж вам “пощастило” з таким сусідом, то поговоріть спокійно або покличе стюардесу.
15. Поясніть своїми дітям наперед правила при польоті.
Це стосується батьків, які думають, що їх чадо має робити у літаку все, чого душа забажає. Вони бігають по салоні, заважають іншим пасажирам та стюардесам, нехтують елементарними правилами поведінки. Щоб уникнути такого балагана, постарайтеся наперед підготувати речі, які зможуть зацікавити дитину надовго – книга, планшет та телефон з іграми, цікавий мультик чи навіть улюблена м’яка іграшка. Подумайте не тільки про своїх малюків, але й про інших людей також!
Які ще правила щодо поведінки у літаку знаєте ви? Чи траплялися вам такі сусіди, які поводили себе невиховано?