Діти найкраще засвоюють інформацію не в теорії, а на практиці. Тому батькам варто навчитися демонструвати своїм малюкам найважливішу інформацію – про свою батьківську любов.
Кожним батькам здається, що ніхто нікого так не любить, як вони своїх дітей. Ми готові здувати пилинки зі своїх чад. Інколи важко пояснити які безмежні почуття переповнюють нас, коли ми обіймаємо своє дитя. Тоді, здається, увесь світ зупиняється, і є лише ви у цих міцних обіймах.
Але чому ж тоді вся наша любов проявляється, максимум, у тоннах слів і фотографіях в інтернеті своїх малюків? Інколи обійняти, чи поцілувати дитину – не достатньо, щоб проявити їм свою любов.
Ось ще 15 простих способів показати своїм дітям, що ви їх любите:
1. Дивіться їм в очі.
Навіть дорослій людині, яка прекрасно розуміє, що інколи при розмові неможливо відірватися від своїх справ, важко прийняти те, що співбесідник на ній не фокусується. А, тим більше, це неприємно дитині, яка ще не знає про наші дорослі клопоти. Тому слухайте своїх дітей уважно, дивлячись їм в очі.
2. Використовуйте дотики.
Дітей можна не лише обіймати чи гладити. Не забувайте тримати їх за руку, лоскотати, просто бути поруч. Інколи дитині може не вистачати легкого батьківського дотику, щоб світ знов заграв яскравими барвами.
3. Робіть компліменти.
Кажіть дітям, що вони у вас класні. Не бійтесь, що розбестите їх. Говоріть це тоді, коли вони доклали до якоїсь справи свої зусилля. Хваліть їх, щоб вони були вмотивованими на успіх і, щоб знали, що їх підтримують та люблять. Так ви зможете виростити впевнену людину.
4. Дякуйте.
Інколи ми так заграємось в дорослих, що залишаємо в серці дитини слід меншовартості на все життя. Говоріть своїм дітям “дякую” за послух, за старання, за те, що вони у вас є такі милі та чудові. Застережіть їх від неповаги до себе, якою зараз страждають так багато людей.
5. Читайте разом книги.
Не полінуйтесь потратити свій час на розвиток дитини. Мультики – це звісно чудово, але, якщо ви хочете виховати творчу і розумну дитину, то читайте з нею. Поведіть малюка в книгарню і дайте можливість вибрати собі книгу. Вчіться читати й обговорюйте прочитане. Так ваша дитина не лише розвине свою фантазію, а й отримає ті чудові моменти дитинства, які залишаться в її пам’яті до самої старості.
6. Зробіть час перед сном особливим.
Цікавтесь своєї дитини чи їй сподобався минулий день перед сном. Нехай розповість вам про свої враження. Пригадайте щось смішне і незвичне, що сталося протягом дня. Нехай дитя знає, що ви перші, кому можна поділитися своїми почуттями та емоціями.
7. Проводьте хоча б кілька хвилин наодинці.
Побудьте наодинці зі своєю дитиною. Ви ж знаєте, що при людях ми не можемо бути повністю справжніми. А наодинці з близькими людьми це зробити набагато простіше. Ваша дитина може чогось соромитись, або, навпаки, щось демонструвати чужим людям. Подаруйте їй час, щоб побути разом і вдосталь потішитися.
8. Готуйте разом.
Так, це буде довго і, напевно, залишіть після себе багато сміття, але все ж воно того варте. Малюки відчують свою значущість, роблячи таку дорослу справу. А також приготування їжі подарує вам теплі моменти разом.
9. Навчайте.
Розкажіть дитині про космос, а потім про динозаврів. Звісно, академічні лекції малюки не сприймуть “на ура”. Але цікаві енциклопедії з яскравими картинками дозволять вам розвинути вашу дитину в різних сферах. Говоріть про все: птахів, дерева, природні явища, нові технології. Саме в дитинстві ви можете закласти фундамент майбутньої розумної та успішної дитини.
10. Робіть щось незвичайне.
Не хочете давати дітям цукерки? Знайдіть корисний аналог. Не маєте часу на поїздку в Діснейленд? Прогуляйтесь в місцевому парку. Не будьте строгими. Шукайте можливості не відмовляти своїм дітям, а пропонувати їм те, що у ваших силах.
11. Не будьте байдужими.
Діти можуть закриватися від дорослих через нашу байдужість. Ми не завжди маємо час приділити їм всю свою увагу? Але хіба ж наші малюки – не найважливіше, що в нас є? Наступного разу, коли ваше щастя прийде до вас щебетати про щось, що його цікавить, чи тривожить, подаруйте йому свій час.
12. Грайтеся разом.
Так, ви солідна, доросла людина. Ваше дитинство давно пройшло і ви своє награлися вже. Але дитині це не цікаво. Вона хоче з вами гратися, тому відкладіть всю свою важливість і йдіть гратися.
13. Попросіть їх розповісти вам казку.
Навчіть свою дитину виходити за рамки звичного. Розвивайте її думку, це допоможе їй в житті не раз. Просто попросіть їй розповісти вам казку. Допоможіть маленькому автору костюмами, персонажами, місцем та спецефектами.
14. Заохочуйте їх мріяти.
Навчіть дитину слухати власний внутрішній голос. Нехай зрозуміє чого хоче, навіть, якщо це бажання зміниться ще сто разів. Краще почати пошуки себе в 5, а не у 25. Нехай розповідає вам про свої мрії, нехай пише про них, малює, співає, чи складає про них дитячі віршики.
15. Створюйте традиції.
Залиште дитині теплі спогади з дитинства. Придумайте власні сімейні традиції та ритуали. Такі моменти робитимуть маля щасливим. І, скоріш за все, через 20-25 років ваша дитина вже вестиме за руку своє маля на те місце, де колись ви разом забували про увесь світ.
А як ви демонструєте дітям свою любов?