16 доказів того, що Швеція – окремий світ з власними правилами

Швеція – це батьківщина групи ABBA, фрикадельок та затишних меблів. Також ця країна має свої специфічні особливості у повсякденній культурі. Наприклад, існує така звичка у щоденному житті шведів, як “фіка” – пити ароматну каву разом зі свіжою булочкою у компанії друзів чи колег. Така обідня традиція здається, що знайома багатьом українцям. Однак є речі, які відверто нас дивують. Здається, що це не просто країна, а немов паралельний всесвіт з власними правилами.

Тут дбають про братів наших менших. Наприклад, у місті Уппсала стоять дорожні знаки, які попереджають водіїв про те, що дорогу переходять коти. 

Також кожен власник зобов’язаний зареєструвати та застрахувати життя свого улюбленця. Взяти додому тварину – велика відповідальність, яку контролює держава. Якщо не дотримуватися цих правил – вас чекатиме великий штраф. Часто можна зустріти собак, які гуляють без намордника. 

Питанням щодо екології переймаються всі компанії. У маленькому магазинчику та масштабному супермаркеті ви не знайдете поліетиленових пакетів. Замість них можна придбати звичайні паперові, які є набагато кращими та їх можна потім здати на перероблювання.

 

Спеціальні контейнери для вторинної сировини можна знайти одразу біля житлових будинків.

У центрі місто часто зустрічаються спеціальні вакуумні труби для утилізації сміття. 

Деякі заклади харчування та виробники їжі попереджають покупців спеціальними етикетками про те, що обов’язкового потрібно здати використаний стаканчик від кави на перероблення. 

У деяких містах рух транспорту суворо заборонений. На невеликому острівці Вранго ви не знайдете жодного автомобіля чи автобуса. Населення там становить 400 осіб. Людям так зручно жити, адже до іншого міста курсує паром. 

Друге життя старим речам. До прикладу, якщо ви побачите велосипед з помаранчевою стрічкою, знайте – його конфіскували у минулого власника. Ви можете з легкістю придбати цього “залізного коня”. 

Бібліотеки на кожному кроці. Багато хто вважає Швецію книжковою столицею. Воно і не дивно, адже на кожному кроці ви можете побачити невеликі бібліотеки та магазинчики. Наприклад, ось так виглядає мінібібліотека. 

Купити солодощі – те саме, що пройти цікавий квест. Часто продавці не вказують, який смак у цукерки чи печива. Ви можете придбати карамельну цукерку зі смаком перцю чилі або ж мармелад зі смаком полуниці. А ще є традиційний десерт – лакриця. Вона також буває як солодкою, так і дуже гіркою. 

Дивна система виміру об’єму. На банках пива чи води часто пишуть 33 cl – це приблизно 0,33 л.

Не дивуйтеся, якщо побачите сміттєві баки з Wi-Fi. Для мешканців Швеції це норма.

Страхова компанія повертає вам понаднормовий прибуток.  “Нещодавно я отримав листа від своєї страхової фірми. Якщо коротко – за цей рік я виконав більше за норму, тому на рахунок мені повернули 245 крон”. 

Шведи дбають про свій затишок, тому будинки часто виглядають доглянутими та такими красивими. Все заради комфорту. 

Вантажівка з морозивом тут їздить щороку. Так що улюбленими ласощами можна смакувати як і в пекельну спеку, так і в лютий мороз. 

І звісно, що ця країна багата на чарівні краєвиди. 

Чи випадала вам нагода відвідати цю прекрасну країну? Які ще цікаві факти ви знаєте? Пишіть у коментарі. 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector