400 років тому самурай написав 20 правил життя, які актуальні й по сьогодні

Мусасі Міямото (більш відомий як Бенносуке Міямото) був популярним японським фехтувальником у 17 столітті. Він з легкістю міг побороти суперника та здобув найбільшу кількість перемог – понад 60. Чоловік був досвідченим воїном та полководцем.

Все своє життя самурай вів записник, у якому записував філософські думки й трактати. В старості, коли вже руки були не в змозі підняти великого клинка, вирішив створити свою книгу – “Шлях йде поодинці”, у якій вимістив всю життєву філософію та досвід. У собі вона поєднала такі стилі, як даосизм (китайське традиційне вчення релігії та містики) та конфуціанство (етично-філософський напрям життя). 

Навіть зараз, коли минуло понад 100 років, книга не втрачає своєї актуальності. Здається, що у ній можна знайти всі відповіді на запитання. Ми обрали для вас 20 думок, які будуть корисні кожному.

1.Прийміть своє життя таким, як воно є.

Якщо ви будете постійно турбуватися про своє майбутнє, то відчуватимете тривогу та неспокій у душі. Не потрібно себе доводити такими думками до стресу. Просто намагайтеся сприйняти ваше життя таким, як воно є, не контролюйте його. Адже це не принесе вам щастя. Завдяки цьому ви зможете з легкістю долати життєві труднощі та насолоджуватися кожним днем. 

2.Дякуйте Богові за кожен день. Але не будьте залежним від Його сили. 

«Бог допомагає тим, хто сам собі допомагає» – мабуть, ви колись чули такий вислів? Саме Він вказує нам правильний життєвий шлях, однак ніколи не буде робити за нас всю роботу. Він може дати нам весла, однак гребти ми маємо самостійно. 

3.Не дозволяйте пристрасті та інстинктам взяти верх над розумом.

Тільки істота керується інстинктом розмноження, а справжня людна завжди зберігатиме холодний розум. Самурай шукатиме речі, які будуть приносити задоволення та користь не тільки йому, але й іншим людям. 

4. Їжа – це скриня енергії та  друг ненаситності.

Мусасі наслідував вчення Будди щодо харчування. Вони вважали, що їжа – це всього-на-всього джерело для здобуття життєвої енергії та сили. Однак, якщо перейти цю межу, та сприймати її як насолоду, тоді швидко втратите контроль над своїм тілом. Адже їжа буде викликати у вас залежність, не більше. 

5. Не потрібно захоплюватися тим, що користується популярністю серед інших людей. 

Ви повинні захоплюватися тільки тим, що подобається вам. Коли під час хобі відчуваєте насолоду – це ваше покликання. Воно буде задовільняти ваші душевні та розумові потреби. Однак, якщо ви відчуваєте неспокій та байдужість – ви обрали хибний шлях.

6. Не давайте місце жалю у вашому серці

Одного дня, коли ви перестанете шкодувати про сказані слова чи зроблені вчинки та приймете той факт, що нічого не повернути, то відчуєте душевне полегшення. Звісно, що ця фраза звучить досить дивно, але повірте, що всі речі у нашому житті не відбуваються дарма. Можливо, що це був потрібний для нас урок. Не потрібно шкодувати про минуле. Такі емоцій будують перед нами стіну і ми не можемо рухатися далі.

7.Йдіть за задоволенням, а не за одержимістю.

Приємні та потрібні речі будуть з’являтися у нашому житті вчасно та коли на це буде потреба. Якщо ж постійно поспішати у пошуках невідомого, то можна не помітити стільки прекрасного навколо себе. Адже життя таке коротке і потрібно вміти ним насолоджуватися на повну! Наприклад, самураї завжди відпочивали у садах, слухали пташиний спів та спостерігали за цвітінням сакури. Вони вміли знаходити прекрасне у повсякденні. 

8. Зберігайте спокій.

Інколи потрібно просто плисти по течії. Не робити поспішних дій, які можуть тільки вам нашкодити. Найкращий вихід з ситуації – відпустити її та не хвилюватися. Правильне рішення прийде згодом. 

9. Бажане – не означає потрібне. 

Якби кожен з нас думав тільки про гроші та як їх примножити, то припинили б існувати. Жодні скарби світу не вартують того, щоб весь час за ними гнатися. Радійте тому, що у вас є. 

10. Ніколи не нападайте на беззахисного. 

Вбивство слабких – великий гріх та приниження своєї честі. 

11. Не варто боятися смерті.

Самураї дотримувалися кодексу “Хагакуре” – трактат поведінки справжнього воїна. Там написано, що потрібно битися тільки тоді, коли ви готові піти в інший світ. Тільки тоді, коли ви усвідомите неминучість ситуації – здобудете найбільшу перемогу. 

12. З радістю приймайте нові можливості та життєві випробування

Не намагайтеся втекти від чогось нового та невідомого. Спокійно приймайте зміни у своє життя. 

13. Не прив’язуйтеся до речей. 

Це вчення взято у буддистів. Адже, коли ми починаємо відчувати прив’язаність та залежність від звичайних речей, то швидко втрачаємо контроль над внутрішнім спокоєм та емоціями. 

14. Припиніть фокусуватися на своїй особистості.

У 21 столітті в людей змінилися пріоритети. Зараз показником вашої особистості є кількість лайків в Інстаграмі чи Фейсбуці під фото. Ми хочемо відповідати тим ідеалам та стандартам, яке нав’язує нам мережа Інтернет. Але навіщо? Так тільки можна втратити себе та внутрішній спокій. Припиніть робити те, що не приносить щастя. Знайдіть саме те, що вам до вподоби й заради чого не потрібно змінювати своє Я.

15. Не дозволяйте ревнощам керувати вашим життям. 

Намагайтеся не керуватися ревнощами. Такі негативні емоції тільки можуть нашкодити. Зберігайте внутрішній дзен та холодний розум. Проганяйте геть погані думки. 

16. Життя продовжується після розлуки.

Звісно, що розлучення – це річ не з приємних. Однак ми маємо навчитися жити далі без людини. Потрібно пам’ятати, що час – найкращий лікар. 

17. Всі люди різні. 

Продовжуйте далі працювати над собою та вдосконалюватися. Не потрібно порівнювати себе з іншими. Такі думки будуть наштовхувати на негатив і в один момент ситуація може вийти з-під контролю. Інколи нам не підвладне те, що з легкістю роблять ваші друзі. І навпаки.

18. Ви – жива людина. Не будьте залежними від когось. 

Не намагайтеся стати такою ж овечкою, як решта в отарі овець. Ви – індивідуальність, з власними потребами, захопленнями та думками. Не потрібно змінюватися заради когось тільки для того, щоб бути такий, як і всі інші. Інколи корисно бути білою вороною.

19. Не перебільшуйте свої потреби.

Наш час на цьому світі не є безлімітним. Одного дня ми відправимося в інший світ, куди не зможемо взяти навіть маленьку коробку з-під сірників. Навіщо гнатися за тим, що не принесе жодної користі?

20. Захищайте свою гідність. 

Ваша честь – це захист від лихого слова. Вмійте протистояти брудним пліткам про себе та покажіть, яка ви насправді хороша людина.  

Яке з правил вам найбільше сподобалося? Чому? 

Daryna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector