Варикоз – надзвичайно розповсюджена хвороба, яка є у кожної третьої жінки після 25 років.
Буває таке, що варикоз у певних людей взагалі не болить, просто утворює не красиві кольорові лінії на ногах, а у інших він викликає дуже не приємний біль, набряклість та зовсім не приємні відчуття.
Часто на варикоз хворіють кухарі, або вчителі, адже вони постійно на ногах. Також, у зоні ризику ті, хто носить важкі вантажі, або страждає на ожиріння.
Ознаки варикозу
До основних симптомів варикозного розширення вен відносяться:
- вени темно-фіолетового або синього кольору;
- скручений або опуклий зовнішній вигляд вен, часто з вузликами;
- тяжкість або слабкість в ногах;
- печіння, пульсація, набряки та судоми в ногах;
- загострення хворобливих відчуттів після довгого сидіння або стояння;
- свербіж навколо однієї або декількох вен;
- кровотеча з варикозної вени;
- болючий горбок на вені червоного кольору;
- виразки в ділянці кісточки.
Навіть не думайте зволікати із походом до лікаря, коли виявили у себе хоча б декілька вище перелічених ознак. Зумійте вберегти себе від найгірших наслідків. Робіть все для того, аби ваші ніжки залишалися красивими.
Також, аби зменшити ризик варикозу, або для терапії цієї хвороби слід використовувати дуже простий метод, який винайшли його. Тобто, певні асани, які покращують циркуляцію крові, розслабляють м’язи, покращують тонус.
Так, медичне лікування обов’язкове, проте варто нормалізувати кровотік у всьому організмі, аби не було венозного застою.
Ми вирішили поділитися з вами вправами від йога з хорошим досвідом лікування варикозу. Виконувати їх зовсім не важко, тому вони будуть під силу навіть тим, хто ніколи не займався спортом.
Ардха матсіендрасана
Сядьте на підлогу і витягніть ноги вперед. Тепер, праву ногу потрібно зігнути в коліні і підняти, а ліву ногу покласти під праве коліно так, аби п’ятка торкалася сідниці ззовні. Права нога залишається зігнутою і впертою на стопу так, як на фото. Відведіть ліву руку під праве стегно та обхопіть нею пальці правої руки або зап’ястя.
Зробіть максимальний оберт тулубом вправо, аби добре витягнути хребет і відкрити грудну клітку. Затримайтеся хоча б на декілька секунд, рівно дихайте, відчуйте розслаблення.
Тепер повторіть ту ж праву тільки на іншу сторону.
Віпаріта карані
Ляжте біля стіни на спину та покладіть ноги, так, як на фото. Для виконання цієї асани можна використовувати рушники згорнуті у валик.
Підніміть тулуб, затримайтеся у положенні 1-2 хвилини.
Для виходу з цієї асани опустіть ноги на підлогу розслабте все тіло. Затримайтеся на 1-2 хвилини у цьому положенні і продовжуйте далі.
Навасана
Сядьте так, як на фото. Потрібно тримати ноги під кутом приблизно 60°. Зосередьтеся на диханні. Воно має бути спокійним та чітким. У цьому положенні необхідно пробути не менше як 30 секунд. З кожним разом виконання вправ, збільшуйте час на затримання у кожній асані.
Баддха Конасана
Цю асану називають також позою метелика. Стопи мають бути максимально близько до таза, а коліна максимально опущені до низу. Тримайте спину прямо і тягніть м’язи поступово, не робіть різких рухів. Затримайтеся у цій асані хоча б 1 хв.
Згодом навчіться робити ось так.
Уттанасана
Виконуйте так, як на малюнку все по черзі. Повільно відчувайте, як розтягуються ваші м’язи і кров починає циркулювати краще.
Вірасана
Під час виконання цієї асани таз має бути між гомілок, а сідниці мають впертися на землю. Затримайтеся у позі переможця хоча б 2-3 хвилини.
Варто зазначити, що для максимального ефекту важливо виконувати всі асани, проте, якщо у вас не вистачає часу, то оберіть собі хоча б 2 і повторюйте їх щодня.
А вам сподобалися ці асани? Раніше займалися йогою?