5 елементів щасливого життя – згідно Карла Юнга

Швейцарський психіатр Карл Юнг написав багато відомих і популярних праць. Без сумнівів він професіонал своєї справи і справжній авторитет. Саме тому ми хочемо звернути вашу увагу на 5 елементів, які виділив Юнг для повноцінного щасливого життя.

Багато людей помилково шукають щастя в матеріальних цінностях. Однак на думку Юнга, найбільше радості може принести нам не зовнішнє, а внутрішнє.

1. Душевне здоров’я.

«Я не те, що трапилося зі мною, я – той, ким я вирішую стати», – Карл Юнг.

Люди постійно піклуються про своє фізичне здоров’я, але про ментальний стан часто забувають. Насправді через суспільні стереотипи соромно зізнаватися в тому, що у тебе є проблеми з психікою.

Карл Юнг переконаний в тому, що запорукою щастя є гармонія між фізичним і розумовим благополуччям. 

Часто стан нашого тіла пропорційно впливає на стан розуму. Спорт та активність допомагають позбутися від негативних думок і очистити мислення. А ще це провокує викид “гормонів щастя”, які завжди підіймають настрій і додають енергії. 

2. Хороші особисті стосунки.

«Зустріч двох особистостей – немов змішування двох хімічних речовин, якщо між ними відбувається якась реакція, вони обидва перетворюються», – Карл Юнг.

Люди соціальні створіння, тому завжди потребують спілкування. Проте оточення здійснює сильний і безпосередній вплив. Він може бути як позитивним, так і негативним. І це стосується не лише рідних і близьких, а навіть сусідів чи колег по роботі.

Карл Юнг стверджує, що відносини з іншими людьми впливають на рівень нашого щастя. Потрібно ретельно обирати, кого впускати у своє життя і якими людьми себе оточувати.

3. Краса навколо і всередині вас.

«Ваш зір лише тоді стане кристально чистим, коли ви зможете зазирнути у власне серце. Той, хто дивиться назовні, лише спить, той, хто заглядає всередину, пробуджується», – Карл Юнг.

Важко бачити красу навколо і насолоджуватися кожним моментом, коли трапляються негаразди. Труднощі пригнічують і змушують забути про радість. Та одного разу в спекотній літній день подув свіжий вітер. Саме тоді я зрозуміла, якими прекрасними бувають такі дрібниці. З того часу я переконана в тому, що навіть в темряві можна побачити промінь світла. 

Юнг стверджував, що за смутком і горем не потрібно втрачати здатність відчувати вдячність за те, що з нами відбувається тут і зараз. Зупиніть мить і насолодіться нею. Не живіть минулим, не женіться за майбутнім. Існуйте в теперішньому часі.

4. Хороші емоції як вдома, так і на роботі.

«Наскільки ми здатні зрозуміти, єдиним призначенням людського життя є можливість запалити факел сенсу, який розганяє темряву всього лише існування», – Карл Юнг.

Наше життя складається з проведеного часу вдома і на роботі. Важливо, щоб обидва місця приносили задоволення. Саме це впливає на наше щастя. Робота повинна бути до душі, адже є велика різниця між тим, щоб жити для праці і працювати для життя.

Якщо ви не насолоджуєтеся тим, чим займаєтеся, тоді кожен ваш день буде нагадувати тортури. Це пригнічує, виснажує, позбавляє енергії. Така людина не має мотивації прокидатися зранку і вона не відчуває радощів життя.

5. Віра в щось більше, ніж ви самі.

«Я вважаю, що всі мої думки кружляють навколо Господа, немов планети навколо сонця, і так само, як і вони, з непереборною силою притягуються до Нього. І я відчуваю, що якби я намагався опиратися цій силі, це було б найбільшим гріхом з усіх», – Карл Юнг.

У сучасному світі цю думку можна диктувати так: кожен має право на власну віру. У когось це релігійні погляди, а в когось – в інші сили.

Декому дарує натхнення переконання в тому, що існує загробне життя. Хтось свято переконаний в тому, що кожен народжується з певним призначенням. А є й ті, які сподіваються, що в іншому житті будуть мати можливість виправити свої помилки.

Інколи така віра позбавляє страхів перед смертю чи вічними муками. Такі люди з філософськими думками ставляться до свого життя і обирають більш осмислений шлях.

При цьому Юнг зауважував:

«Всі фактори, які, як нам добре відомо, сприяють щастю, можуть за певних обставин призвести до абсолютно протилежного ефекту. Неважливо, наскільки ідеальною вам може здаватися та чи інша ситуація, ваші дії зовсім не обов’язково гарантують вам щастя».

Інколи здається, що психіатр мав рацію, коли стверджував, що коли «ви навмисно шукаєте щастя, тим з меншою ймовірністю ви здатні його відшукати».

А ви згідні з цими думками?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector