Поради, які дозволять вам уже в 29 назбирати кошти на власне житло

Мені 29 років, а я уже маю власне житло. Нікому нічого не винна, грошей маю достатньо. 

І це не заслуга багатих батьків, або в хорошій роботі. Ні. Ми з чоловіком придбали квартиру, коли мали навіть не дуже високі доходи. А тепер маємо величезний приватний будинок.

Я просто дотримуюсь ряду правил, які дуже допомагають мені у житті. Поділюсь ними і з вами.

1. Рахуємо гроші.

Дуже часто мені доводиться чути від знайомих, що ніхто не рахує гроші. Навіть банально, не питають наперед скільки буде коштувати та чи інша послуга, а потім по закінчені робити взнають неприємний “сюрприз” – набагато більше, ніж вони очікували. Та діватись уже нікуди – дають.

Потім їм не вистачає грошей до зарплати, вони позичають, віддають і так по колу.

Запам’ятайте – гроші люблять рахунок! 

2. Контролюємо витрати

Рідко можливості людини співпадають з її потребами. Нам завжди усього мало. А коли нам мало ми навпаки ще більше намагаємось, щось комусь довести. І знову ж таки залазимо в борги, через неконтрольовані витрати.

Потрібно везти щоденник витрат, або ж тепер є безліч програм на телефоні, куди легко можна вносити дані про те, куди ви витратили кошти. В кінці місяця переглядаємо і аналізуємо. Що було зайвим, що було спонтанним, і що було потрібним. Робимо висновки: а чи всі кошти витрачені не даремно?

Питаю знайомих:

– А скільки ви витрачаєте на продукти? 

Мені ніхто не відповів. Бо ніхто не слідкує за цим.

“Ну приблизно.. Десь так..”

А точних цифр немає у нікого. А коли сідаю рахувати сума виходить значно більшою, ніж вони припускали.

3. Не купуємо зайві речі.

Зайві речі це не лише зайві витрати, а й безлад у домі. Гори хламу наскладуються, ви їх не використовуєте, а потім викидаєте. Перерозхід.

Особливо це стосується одягу чи косметики. Дівчата часто жаліються, що їм немає чого вдягти. Шафа забити, а носять лише декілька речей. Отже, решта навіть була їм не потрібна. Це просто спонтанні необдумані покупки.

Я використовую таке правило. Якщо річ не потрібна цілий рік, то вона не потрібна взагалі. Огляньте свою оселю, точно знайдуться такі предмети.

4. Максимально відкладаємо кошти.

Є таке правило, відкладати щомісяця 10% від свого прибутку на “чорний день” цілком і повністю з ним згідна. Ба, більше в нас цей відсоток доходить і до 50. До цього потрібно прагнути. Повірте, результат не змусить себе чекати. Ви здивуєтесь, як виявляється швидко можна збирати гроші.

Я не розумію, як можна жити без відкладених грошей. Як-не-як, а подушка безпеки є у будь-яку скрутну хвилину. Хоча більшість населення немає такого поняття. Живуть від зарплати до зарплати і не думають щось приберегти. 

5. Інвестуємо.

Заробити гроші – не найважче. Повірте. Найважче їх зберегти і не розтринькати. 

Якщо ви все ж навчились відкладати гроші, то ви вже напівшляху до перемоги. Тепер важливо вміти примножувати свої кошти. 

І я зараз не про рахунок в банку. Це взагалі на мій погляд не вигідна інвестиція. Інфляція може знецінювати ваші вклади.

Щоб навчитись правильно інвестувати необхідно вивчати фінансову грамотність глибше. Та у 21 столітті це зробити взагалі нескладно. В інтернеті є безліч інформації. Я рекомендую приступити до вивчення цієї теми. І чим швидше, тим краще. 

А ви контролюєте свої витрати?

Viktoria
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector