6 основних навичок, яких необхідно навчити дитину до 13 років

Кожна дитина рано чи пізно стикається із підлітковим періодом. Зазвичай він приходить в 13 років  і перетворює вашого малюка на ходяче емоційне протиріччя. Саме тому надзвичайно важливо у юному віці привити правильні навички і манеру поведінки, щоб потім не виникало труднощів.

Дитині буде легше адаптуватися до кризи підліткового віку, якщо вона буде вміти наступне:

1. Планувати час.

Спочатку батьки несуть повну відповідальність за своїх дітей, збирають їх в школу, готують сніданок і перевіряють домашні завдання. Однак підліток має стати самостійною одиницею. Для цього йому важливо навчитися планувати власний час і відповідально ставитися до своїх обов’язків. 

Якщо ви хочете продемонструвати усю важливість цього вміння, то дозвольте своїй дитині запізнитися в школу й отримати за це догану. Наступного разу вона буде намагатися уникнути цього, адже розумітиме наслідки. 

2. Приймати рішення. 

По-перше, дитина має навчитися обирати найкращий для себе варіант, враховуючи наслідки і результати цього рішення. По-друге, підліток має вміти говорити “ні”, коли цього вимагають обставини. По-третє, важливо навчити його поважати думку оточуючих і прислухатися до різних точок зору, адже власна позиція не завжди може бути правильною. 

3. Ввічливо спілкуватися. 

Тут важливо пояснити дитині правила етикету й навчити її елементарних норм ввічливості. Підлітку важливо відчувати себе дорослим, тому у будь-якій ситуації не проводьте з ним виховні години у наказовому тоні. Краще завжди виводьте його на діалог і просіть пояснити той чи інший вчинок. Це навчить дитину не лише аналізувати свої дії, але й грамотно вести дискусії. 

4. Вести господарство. 

Дитину потрібно привчити до виконання хатніх справ, адже вона є повноцінним членом родини. Підліток може самостійно прибирати, готувати елементарні страви чи вмикати пральну машинку. Не робіть за нього усю роботу по дому, мовляв, вам це легше виконати. Доручайте дитині певні обов’язки і вчіть її допомагати.

5. Нести відповідальність.

Дитина швидко навчиться відповідальності, якщо у неї з’явиться домашній улюбленець. Їй доведеться доглядати за твариною. Звичайно, спочатку не обійтися без допомоги дорослих. Однак вони мають показати приклад, який малюк буде наслідувати. Ще один варіант – дозволяти підлітку дбати про молодшу сестру чи брата. Проте це не може відбуватися на постійній основі й обов’язковою умовою є безпека обох дітей. 

6. Правильно розпоряджатися грішми. 

Зазвичай, батьки не пояснюють дітям, як потрібно правильно розпоряджатися коштами. Родичі дарують гроші, а малюки витрачають їх на що завгодно. У підлітковому віці важливо знати, що покупки мають бути обдуманими й розумними. Також корисним стане вміння заощаджувати на більш глобальні речі.

Для того, щоб спростити це завдання, батьки можуть подарувати дитину скарбничку, де вона зможе складати гроші. Важлива навіть не сума, а сам процес. Дорослі можуть докласти необхідні кошти для омріяної покупки, якщо скарбничка буде повною, а їх все одно не вистачатиме. 

Чи навчаєте ви цих навичок власних дітей?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector