6 причин перестати догоджати всім і кожному

«Говорячи «так» іншим, переконайтеся, що не кажете «ні» собі», – Пауло Коельо.

Ніхто не ідеальний. Ми всі робимо помилки. Говоримо неправильні речі. Падаємо. Піднімаємося. Вчимося. Ростемо. Йдемо вперед. Ми живемо!

«Говорячи «так» іншим, переконайтеся, що не кажете «ні» собі», – Пауло Коельо.

Спроби догодити всім на шкоду власним інтересам жахливо втомлюють. Коли ви постійно в чомусь відмовляєте собі, то не відчуваєте щастя і задоволення. Ви відчуваєте порожнечу. Начебто життя покинуло вас, і ви скам’яніли зсередини.

Ви занадто багато піклуєтеся про навколишніх? Ви надмірно добрі й багато сил віддаєте відносинам з іншими? Все це позбавляє сил і енергії. Через це необхідно мати багато часу на те, щоб відпочити і «перезарядити батарейки».

Вам потрібно більше думати про себе. Ось 6 причин, чому вам варто перестати догоджати всім і кожному.

1. Намагаючись завжди догоджати іншим, ви втрачаєте себе.

Ви завжди намагаєтеся догодити навколишнім? Це робить вас слабкими. Чим більше ви будете намагатися завжди і з усіма жити в злагоді, ігноруючи власні потреби, тим більше ви будете втрачати себе і свою унікальну особистість.

2. Намагаючись завжди догоджати іншим, ви завдаєте біль собі.

Більшість людей, яким ви так намагаєтеся догодити, навіть не помічають ваших спроб і намагань. Це завдає вам біль, адже думка навколишніх для вас так важлива. Якщо так триватиме і далі, то ви в думках можете прийти до того, що життя просто втрачає сенс.

3. Намагаючись завжди догоджати іншим, ви ставите під удар здоров’я.

Якщо ви дуже багато часу і сил витрачаєте на спроби догодити всім і кожному, то легко можете забути про себе і своє благополуччя. Думаючи про потреби навколишніх, але забуваючи про свої власні, ви завдаєте собі шкоди. Згодом це може призвести до хронічного стресу і негативних наслідків для здоров’я в довгостроковій перспективі.

4. Намагаючись завжди догоджати іншим, ви стаєте занадто уразливими.

Щосили намагаючись догодити всім і кожному, ви стаєте свого роду жертвою. Жертвою, яку критикують за її недосконалості і недоліки. Чому? Тому що з часом ви все більше і більше будете залежати від думки навколишніх вас людей.

Ви просто не можете догодити всім і кожному. Це неможливо. Будь ласка, припиніть це робити!

5. Намагаючись завжди догоджати, ви привчаєте інших залежати від вас.

Згодом навколишні вас люди почнуть залежати від вас. Вони звикнуть до того, що ви в будь-якій ситуації їм допомагаєте. Саме тому з часом вони почнуть все частіше і частіше просити вас про допомогу.

Якщо в якийсь момент ви не зможете їм допомогти, то це зруйнує всі їхні плани і зробить нещасними. Така співзалежність небезпечна. Вона може розвиватися поступово, і ви можете навіть не помітити, коли це сталося.

6. Намагаючись завжди догоджати іншим, ви все одно будете відчувати брак любові.

Ви постійно всім допомагаєте, але коли допомоги та підтримки потребуєте самі, то поруч може нікого не виявитися. Ось у чому вся іронія. Багатьом з тих, кому ви допомогли, може навіть не прийти в голову думка про те, що вам потрібна допомога. Це заподіює біль. Ви відчуваєте, що вас не люблять і навіть не намагаються дбати у відповідь.

Прагнення догодити всім і вся може бути викликано низькою самооцінкою, страхом бути відкинутим, почуттям провини або тиском з боку. Будьте обережні, адже ви можете звикнути догоджати всім навколо на шкоду собі.

Коли ви позбудетеся від цієї звички, у вас з’явиться більше простору для себе. Ви зможете більше часу приділяти досягненню цілей. Зможете більше відпочивати, читати, подорожувати. Ви краще познайомитеся з собою справжнім.

Хіба це не чудово? Хіба не надихає частіше говорити «так» собі?

Ira
Content Protection by DMCA.com
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector