7 дієвих порад, які допоможуть менше турбуватись про зайві кілограми

Поняття краси завжди було нестійким і не сталим. Стандарти зовнішності змінювались і модифікувались. Спочатку модними були худенькі дівчата, потім – в тілі. Тепер 90-60-90. 

Та хіба усі можуть виглядати однаково?

Проте вплив суспільства настільки жорсткий, що і дотепер багато людей дотримуються строгих дієт, або й замислюються про запис до пластичного хірурга. Ось і виходить, що весь той час, який людина могла витратити на саморозвиток, близьких або відпочинок, віддає самобичуванню і критиці своєї зовнішності.

Згідно з останніми австралійським дослідженням, найбільше невдоволенням своїм тілом жінки відчувають в періоди з 24 до 29 років і з 34 до 39 років, а чоловіки — з 44 до 49 років. Задоволення своїм виглядом до них приходить лише до 60. Автори цієї роботи – співробітники університетів Гріффіта, Квінсленда і Окленда — пов’язують подібні висновки з тим, що на пенсії здоров’я виявляється важливіше зовнішності.

У статті, опублікованій в журналі Body Image, фахівці помічають, що жінки протягом усього життя критикують своє тіло частіше і жорсткіше чоловіків, зокрема, через нав’язані їм стандарти краси. Особливо важко дається час вагітності і післяпологовий період.

Людям часто здається, що зайва або недостатня вага негативно позначаться на їхньому здоров’ї, але ж і постійні занепокоєння через перебір чи недобір калорій і істерики після чергового зважування не можуть привести до щасливого життя.

В одній зі своїх статей автор і доктор філософії Шеллі Джонсон дає сім порад, які повинні допомогти людям менше турбуватися про кілограми і бути щасливішими.

№1. Зупиніться і дихайте.

Напади ненависті до тіла часто супроводжуються невдачами на роботі, через які людина відчуває себе бездарною. Щоб зняти напругу, потрібно сісти в тихому місці і зробити кілька дихальних вправ, намагаючись не думати ні про що, крім як про своє дихання. Джонсон, наприклад, глибоко вдихає через ніс на чотири рахунки, після чого затримує дихання і так само повільно видихає. Ви ж можете використовувати будь-яку іншу практику.

№2. Запитайте себе: “Це стосується мого тіла чи чогось іншого?”

Часто під ненавистю до тіла ховаються якісь інші проблеми, які ми намагаємося ігнорувати. Тому дуже важливо запитувати себе: “Це стосується мого тіла або чогось іншого?”

Відраза до своєї зовнішності часто є наслідком відмови жінки від бажання жити так, як їй хочеться, просити більшого і пробувати нове. Історично жінок виховували тихими і слухняними, і це тисне на них навіть зараз.

«Коли ми починаємо жити з розмахом, ми часто відчуваємо себе непривабливими, грубими і не жіночними, і ми прирівнюємо ці почуття до наших тіл».

№3. Ігноруйте людей, які намагаються соромити вас через ваше тіло.

Часто навколишні люди намагаються контролювати вас за допомогою тілесного сорому. Так, жінкам, а особливо молодим, раз у раз нагадують про необхідність виглядати струнко і охайно, щоб бути привабливими, а від чоловіків вимагають рельєфного і сильного тіла. В іншому випадку їх запевняють в тому, що вони неповноцінні і не заслуговують любові.

Часто причиною такої агресії з боку оточуючих стає страх. Вони бояться тих, хто їм протистоїть, руйнує сформовані підвалини і впевнено йде до своїх цілей.

По можливості уникайте таких людей і повторюйте: “Люди, які соромлять мене, намагаються контролювати мене, і я відмовляюся підкорятися цій ганьбі. Я пишаюся собою і завжди підтримую себе”..

№4. Пам’ятайте, що зміни ваги – нормальне явище.

На нашу вагу впливає багато: пора року, що відбивається на імунній системі, стреси, статеве дозрівання, вагітність, клімакс, дисбаланс харчування. Тіло людини весь час змінюється, і це нормально. Вага, як і стрижка — явище тимчасове, а тому не має великого значення.

Не забувайте нагадувати собі: “Я поважаю природні життєві процеси свого тіла і слухаю його. Ми завжди зможемо знайти хороше рішення разом”.

№5. Зрозумійте, що ви можете бути здоровим при будь-якій вазі

Якщо не говорити про ожиріння, то невелика зайва вага часом буває навіть корисна для організму, особливо якщо людина займається спортом. Її наявність не означає, що ви перестали про себе піклуватися.

«В схудненні немає нічого чарівного. Люди з ожирінням або недостатньою вагою мають більш високий рівень смертності, але люди з надмірною вагою так само здорові, як і люди з нормальною вагою », — наводить Джонсон слова професора хірургії доктора Лав.

Знаєте, що завжди погано для здоров’я? Постійне занепокоєння через свій вид. 

№6. Усвідомте, що можна бути красивою з будь-якою вагою.

Часто люди бояться набрати зайву вагу, тому що живуть з упевненістю в тому, що краса криється в стрункій фігурі. Однак це не так, тому що справжня краса народжується з любові до себе і навколишнього світу.

“Є багато людей, красивих в традиційному сенсі слова, які роблять себе потворними через свою жорстокість щодо інших. Їх життя наповнене низкою розірваних відносин, жалю і ненависті до себе. З іншого боку, є так багато інших людей, які не завжди красиві в традиційному сенсі слова, але, тим не менш, надзвичайно красиві, тому що їх життя переповнені любов’ю до себе та інших», — зауважує Джонсон.

Ідеальне тіло не гарантує його власнику щастя. Повторюйте « Краса і щастя приходять від любові до себе та інших»..

№7. Не вибачайтеся за те місце, яке ви займаєте в світі.

Будьте собою і ніколи не вибачайтеся за те, як виглядає ваше тіло і яке місце ви займаєте в світі. Частіше слухайте свій організм, а не оточуючих людей. Пам’ятайте і говоріть собі: “Моя мета — не бути худим, товстим, пишним або некруглим. Моя мета – бути мною у всій моїй унікальній красі і складності”.

Ми сподіваємось,що ці поради допоможуть усвідомити вам наскільки ви красива і унікальна людина. Всупереч тому, як ви виглядаєте. Ви прекрасні. насолоджуйтесь собою. Адже життя таке коротке, для чого використовувати його для постійної самокритики? Задумайтесь, це те чого ви хочете?

А ви стикались з такою проблемою?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector