Я працюю психологом багато років. І часто чую міф, нібито закохавшись з першого погляду кохання може тривати вічно! Ні! Просто так нічого не буває! Будинки самі не будуються, професія сама не здобувається, застуда сама не виліковується.
Я переконана в тому, що жінка будує стосунки. Саме з нею я люблю пропрацьовувати певні моменти. Бо коли до мене приходить пара, то все що хоче почути від мене чоловік – те, що вона неправа.
Я вважаю, що чоловік реагує на жінку. Тому слід змінювати її, після чого зміниться і ставлення чоловіка до неї.
Нижче 7 найпоширеніших помилок жінок з якими зіштовхнулась кожна із нас
Помилка 1. Від вас йде забагато моралі
Одна з основних помилок у стосунках – коли жінка забагато говорить. Не просто собі балакає про все на світі. А виносить мозок. При чому у ситуаціях, коли чоловік не може втекти. Наприклад, за кермом.
Мало того, вона не може пояснити причину через яку вона засмучена. То ще й починає повчати його невідомо чим! Це триває цілісіньку дорогу. А потім вони повертаються додому, вечеряють, кохаються. А зранку історія продовжується.
Помилка 2. З крайності в крайність
Це типова помилка жінок. Нас постійно кидає з крайності в крайність: “завжди доступна” – “зовсім недоступна”.
Коли жінка доступна партнерові не зважаючи на його поведінку, настрій і слова, то вона втрачає цінність як для себе, так і для чоловіка.
Коли жінка займає жорстку позицію недоступності, позицію “мами”, “лідера”, в чоловіка зникає сексуальний потяг. Для “мама” і “секс” це несумісні речі. Маму потрібно любити, тож для сексу йому знадобиться інша жінка.
Жінка поєднує у собі “маму” і “дівчинку”. Разом вони утворюють розумну, гармонійну особистість, що може бути гнучкою. Мама не може бути гнучкою, їй потрібно за кимось турбуватися і вона повинна бути правильною. Дівчина теж не може бути гнучкою, тому що вона по своїй природі недостатньо мудра.
Коли жінка вчиться себе відчувати, то знає, що таке спокійна радість. Вона вчиться шукати шляхи, щоб досягти цього стану. Ми звикли, що з’являється чоловік, зробить щось і обов’язково має стати добре. Але добре не стане.
Потреба в любові є базовою. А всі базові потреби можна реалізувати лиш своїми силами. Якщо жінка цього не вміє, то ніякий чоловік їй цього не дасть. Вона не відчуватиме цього і навпаки ставатиме невдоволеною з кожним днем. Через це руйнується багато стосунків.
Помилка 3. Бити тигра палкою
Уявіть собі алегорію, коли тигра б’ють палкою і кажуть, що він слабкий і що зовсім не тигр. За який час він почне так думати? Те саме відбувається з чоловіками.
Фрази: “Ти – лінивий!”, “Ну скільки можна?”, “Я тебе просила, а ти”, “Ти ніколи не заробляєш достатньо грошей!”. Так ви стараєтесь донести чоловіку, що він не відповідає вашим очікуванням. Він перестане хотіти до вас приходити.
Навчіться говорити: “Мені сумно”, “Я засмутилась, бо пояснювала тобі як це для мене важливо, в надії, що ти зрозумієш”.
Так ви наділяєте чоловіка відповідальністю за ваш стан. І це важливо, кожна очікує від чоловіка відповідальності. А він таке створіння, яке не дуже хоче зайвої відповідальності. Тому йому буда набагато легше зробити так, як ви хочете, аніж потім відповідати за те, чого він не зробив.
Помилка 4. Ви розумієте що для вас є щастя?
У мене було багато клієнток. Та я ловила себе на думці, що не зважаючи на статус, вік і досвід, кожна з них припустилася однієї помилки. Тут дуже важливим є виховання батьків і як вони зуміли передати їй відчуття щастя. Адже потім із цим досвідом дівчина буде ідентифікувати себе у соціумі.
А що якщо вона так і не знала, що для неї щастя? Вона зустрічає чоловіка, який запевняє, що щастя – це він. Вона живе з ним, але розуміє, що нещасна.
Помилка 5. Виховання дітей без ласки
Пригадую, як прийшла до друзів в гості. Чоловік якраз повернувся з роботи, а його маленька донечка одразу побігла до нього й обійняла, проявила ласку. Так природа показує модель поведінки дівчини.
Але чому з роками кавалери повинні чекати невідомо скільки, щоб вона проявила ту ласку для них? Діло в тривозі. Все через невдалий минулий досвід. Раз, обманули, другий, третій. Їй більше не хочеться відчувати той біль. Тому їй краще зачекати і пересвідчитись, що партнер надійний.
Та коли вона притулиться до чоловіка, скаже тепле слово, то він не зможе бути поганим. Так само і з дітьми. Коли дівчинка плаче не потрібно її зупиняти словами: “Та то дурниці, перестань плакати”. Потрібно навпаки дати їй зрозуміти свої переживання, сказати, що на її місці ви б так само поплакали.
Помилка 6. Ви не даєте чоловіку розмовляти
Але річ у тому, що спершу його потрібно цьому навчити. Як? Давайте послідовно.
Коли чоловік не розмовляє з жінкою вона починає відчувати себе непотрібною. Та природа чоловіків така, що вона схильні планувати майбутнє самостійно. Наприклад від його фрази: “Я працюю, щоб ми з тобою через кілька років переїхали у власну квартиру”, просто ощасливить її, вона радо його підтримає.
У розумінні чоловіка, якщо він з жінкою, то значить, що все добре. Чоловіки бачать усю картину сукупно, а жінка сприймає картину по деталях. І завалюють мене питаннями: “Тоді чому він спить окремо?”, “Чому затримується на роботі?”, “Чому не розмовляє зі мною?”. Для неї це катастрофа.
А якби він прийшов і сказав: “Сьогодні на вечерю я хочу плов”, то жінка б почувалася значно краще. Їм потрібно привчити чоловіка до розмови. Наприклад, він просить сказати де лежить його сорочка. Ви натомість просіть його: “Коли скажеш три чарівних слова я дам тобі сорочку” або він просить приготувати піцу, а ви йому: “П’ять гарних слів і ти їстимеш найсмачнішу піцу на світі”. З часом він сам так заговорить.
Помилка 7. Ви не розумієте наскільки ви красива
Робите макіяж і зачіску, коли маєте справи поза домом? А який у вас вигляд, коли ви залишаєтесь вдома?
Жінка переймається про думку суспільства більше ніж про думку власного чоловіка. Адже вона спокійна, він вже поруч. Їй важливіший комплімент не від нього, а від сусіда, який побачить її красиву і скаже про це її чоловіку.
Я вважаю, що жінка зобов’язана до кінця життя доглядати за своїм зовнішнім виглядом. Ні в якому разі не потрібно себе запускати.
Кілька порад, як почувати себе щасливішою:
– Подумайте: «Яке задоволення я собі сьогодні принесу?»
– Проходьте пішки 4 кілометри на день. Не повинно бути «тут 500 метрів зараз, 500 — потім». Потрібно проходити одразу 4 кілометри.
– Пийте воду! Вимийте депресію з організму.
– Кажіть собі: «Я себе схвалюю!» Як можна частіше.
– Якщо коротко: робіть вранці те, що ви любите. І день розпочнеться добре.
– І є ще одна добра порада: один раз на тиждень нічого не робіть. Взагалі нічого. Не можна заправляти ліжко, їсти йогурт, ходити у фітнес-зал та інше. Це дуже важлива процедура.
Погоджуєтеся з цими помилками?