Дружба – це не вічне поняття. І часом трапляється, що ми її закінчуємо. А інколи навіть не розбираємось, чому саме.
Спілкування з близькими людьми має приносити нам користь та задоволення, а коли воно стає вимушеним, то, гадаю, варто задуматись.
У цій статті ми підкажемо, як визначити, що дружнім стосункам настає кінець.
1. У вас не залишилося спільних інтересів.
Так часто буває зі старими друзями, які дружили, наприклад, в школі або інституті, а далі їх життя складалося по-різному. Раніше могли говорити годинами, а зараз ви живете різні життя, дивитеся різні фільми, ставите різні цілі.
2. Друг нехтує вашими інтересами.
Просить про те, що вам незручно або неприємно, не рахується з вашою думкою. Наприклад, хоче взяти вашу дорогу річ, а потім повертає в несправності або не повертає зовсім…
3. З’явилися ревнощі.
Друг ревнує вас до всіх: до інших друзів, до вашої другої половинки. Якщо вас змушують відчувати провину і претендують на вашу увагу більше, ніж ви того хочете, це дуже втомлює. Ви стаєте виснажені від таких стосунків і вони не приносять жодної радості.
4. Вам не хочеться разом відпочивати і розважатися.
Друг – він і в горі, і в радості. Якщо ви зустрічаєтеся тільки для того, щоб попліткувати або поскаржитися один одному, то це такі собі відносини.
5. Часом ви змушуєте себе зустрічатися з другом.
У всіх нас доросле життя, справи, робота, сім’я, і на друзів не вистачає часу, але якщо ви шукаєте для себе приводи не зустрітися, то це тривожний дзвіночок.
6. Є відчуття, що якби ви познайомилися зараз, то навряд чи подружилися б.
Це означає, що за час вашого спілкування ви обидва сильно змінилися. І, здається, вектори вашого розвитку не збіглися. Можна, звичайно, проїхати ще якийсь час на “старому паливі”, але навряд чи вас вистачить надовго.
7. Пройдена “точка неповернення”.
Сталося те, що ви розцінюєте як зраду. Тут все суб’єктивно: для когось необережне слово може стати пусковим гачком, а хтось і на зраду чоловіка з подругою скаже: «Ну що вже, так вийшло». І ось коли сталося те, що для вас «з ряду геть», незрозуміло, для чого ви взагалі залишаєтеся в цих відносинах. Можливо, через переконання, що друзі завжди прощають? Або чіпляєтеся за минуле, за те, як добре ви дружили раніше?
Якщо для вас дійсно дорогі відносини з другом, то рятуйте їх.
Якщо ви відчуваєте, що ця людина близька для вас, але зараз щось не так, як завжди, о рятуйте їх.
Але якщо, ви помітили, хоча б один з вищеперелічених пунктів, то задумайтесь..
А у вас багато друзів?