7 ознак того, що ви круті батьки. Пояснює психолог

Психолог Надене Лінден визначила 7 ознак хороших батьків. Перевірте, чи правильно ви виховуєте своїх дітей.

1. Дитина показує різний спектр емоцій

Якщо дитина не боїться проявляти свої почуття, тоді між вами справді довірливі стосунки. Це повинен бути повноцінний спектр від злості до радості. 

Натомість скритна дитина вимагає уваги з боку батьків, адже вона з певних причин не хоче ділитися своїми переживаннями. Потрібно зрозуміти причину і вирішити її. Будь-яка навіть маленька особистість вимагає розуміння і особливого підходу. 

2. Дитина ділиться з вами усіма своїми переживаннями

Батьки на правильному шляху, якщо їхня дитина не боїться розповісти їм про свої проблеми і труднощі. Для того, щоб побудувати таке відношення потрібно вміти слухати її, не осуджувати і проявляти розуміння. 

3. Дитина без страху говорить те, що думає

Батьки не повинні засуджувати дітей за їхні бажання, думки і погляди. Вони повинні проявляти гнучкість та відкритість, навіть якщо їхня точка зору – протилежна.

Є ще одна категорія батьків, яким діти не розповідають тих новин, які можуть їх шокувати. Вони занадто чутливі і вразливі. Проте діти потребують сильних і рішучих дорослих, які зможуть розв’язувати їхні проблеми. 

4. Ви не засуджуєте дитину

У вихованні батьки повинні застосовувати правильний підхід. Наприклад, якщо дитина не ділиться солодощами з братом чи сестрою, то не потрібно звинувачувати її в жадібності. Краще пояснити, що потрібно ділитися, адже саме так проявляють турботу про свою родину. 

5. Ви підтримуєте дитину

Діти не повинні виправдовувати очікування своїх батьків і реалізовувати їхні нездійснені мрії. Вони мають право обирати свій власний шлях. Важливо, щоб дорослі підтримували це і мотивували. 

У цьому випадку дитина зможе досягти значних висот в обраній галузі, яка буде приносити їй задоволення, не відчуваючи тиску, невдачі чи контролю. 

6. Ви змушуєте дитину дотримуватися тих правил, які забезпечують їх безпечну життєдіяльність

Батьки повинні встановлювати певні правила, яких діти мають дотримуватися. Це допомагає виховати дисциплінованість та відповідальність. 

Слідкуйте, щоб діти вчасно лягали спати, виконували свої обов’язки і з повагою ставилися до старших. 

7. Ви готові працювати над своїми помилками

Не кричіть і не підвищуйте голос на дітей. Не вирішуйте усі негаразди через крики та скандали. Якщо ви зірвалися, то поясніть дитині, що саме вас розлютило. Скажіть, що ви любите її, але деякі речі змушують вас реагувати занадто експресивно

А які у вас правила щодо виховання дітей?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector