7 помилок батьків, через які діти перестають їх слухати

Діти – це велика радість для батьків, але вони не завжди дарують лише позитивні емоції. Інколи малюки стають справжніми неслухняними бешкетниками. Їх стає все важче контролювати, а звичайні розмови перестають діяти. Проте така поведінка зазвичай є наслідком неправильного виховання.

Ось що змушує дітей погано поводитися:

1. Погрози

Часто батьки намагаються маніпулювати дитиною шляхом погроз, мовляв, вони віддадуть її злій тітці, якщо та не доїсть суп. Це не має прямого впливу на неслухняну поведінку, але змушує малюків відчувати недовіру стосовно дорослих. У таких взаємовідносинах важко говорити про дисципліну. 

2. Дефіцит уваги

Діти потребують батьківської уваги, яка є проявом любові й турботи. Часто дорослі нехтують проведеним часом з малечею через роботу та довгий список справ.  Не дивно, що потім вони стикаються з поганою поведінкою, яка націлена на привернення уваги. Саме тому не потрібно забувати про своїх дітей, варто цікавитися їхнім життям і частіше вдаватися до спільних розваг. 

3. Наказовий тон

Комунікація з дитиною не буде успішною, якщо вона відбуватиметься в наказовому тоні. Це лише загострить ваші конфлікти і змусить малечу відстоювати свою точку зору. Навіть маленька особистість має право на власний вибір і власні помилки. 

4. Надмірна увага до молодшої дитини

Це поширена помилка, коли батьки фокусують свою увагу на молодшій дитині. Старша починає ревнувати і страждати через брак уваги. Саме тому малеча починає бешкетувати, щоб дискомфорт відчули усі навколо. 

5. Нездорова критика

Некоректні зауваження батьків змушують дитину відчувати себе неповноцінною і невпевненою в собі. Дорослим варто уникати таки висловів, на кшталт “в тебе руки ростуть з одного місця” чи “ти пишеш як курка лапою”. Натомість потрібно підбадьорювати малечі і хвалити її.

6. Поганий приклад

Діти наслідують дорослих, тому швидко вчаться зневажливого ставлення до оточуючих, нецензурної лексики чи інших поганих вчинків. Батьки повинні слідкувати за своєю поведінкою, що бути гідним прикладом для малечі. 

7. Виплеск негативу на дитині

Буває, що дорослі після невдалого дня на роботі починають зриватися на своїх дітях, а потім загладжують провину солодощами чи подарунками. Однак ніщо не зможе реанімувати психіку дитини, яка вже постраждала. Це впливає на її подальшу поведінку і розуміння понять “добро” та “зло”.

Батьки повинні приділяти увагу своїм дітям і дбати про них, щоб не мати проблем з їхнім вихованням.

А як ви вважаєте, чому діти стають неслухняними?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector