7 популярних міфів про менструацію, які вже давно час розвіяти

Насправді дуже дивно чути від жінок ці міфи про менструацію, адже цей процес в організмі жінки вже давно вивчений та проаналізований не одним поколінням вчених. Ось найпоширеніші міфи, які не є правдою.

1. Менструація – спосіб очищення організму

Жінки дуже часто говорять про те, що місячні – це просто процес, який допомагає очистити організм від шлаків та інших непотрібних речових. Виник цей міф тому, що деякі жінки не дуже уважно вчили біологію.

Насправді, менструація – це просто свідчення про те, що завершився ще один місячний цикл. Під час цього циклу у матці виростає певний шар, який при заплідненні допомагає ембріону закріпитися. Якщо зачаття не було, то матці цей шар не потрібен і вона таким чином виводить ендометрій, який їй не знадобився. 

В цей момент падає рівень гормонів та починається кровотеча.

2. Болючі та рясні місячні припиняться лише після народження дитини

Якщо у вас занадто рясні місячні й ви кожну годину змінюєте прокладку, це не означає, що так повинно бути до самої менопаузи. Насправді, занадто велика кількість крові може вказувати на проблеми, тому в такому випадку варто негайно звернутися до лікаря. 

Не варто думати, що пологи та секс допоможуть вам зробити менструацію менш болючим процесом. Вчені доводять, що це ніяк на них не впливає. Якщо ж ваш лікар вважає по-іншому, варто звернутися до іншого спеціаліста. 

3. Під час менструації не можна мити голову та приймати ванну

Бабусі завжди говорили нам про те, що мити голову та приймати ванну під час місячних не можна, адже це може призвести до сильної кровотечі. Насправді, нічого такого не станеться. Ви можете мити голову коли вам заманеться. Варто лише пам’ятати, що температура води не повинна бути занадто гарячою. Крім того, не забудьте скористатися тампоном, аби зробити цей процес гігієнічнішим. 

4. У цей період не можна плавати

Плавати можна, а міф цей придумали ще тоді, коли не існувало тампонів. Просто було б дуже негігієнічно та дивно плавати поряд з жінкою, з якої кров витікає прямо у воду. 

Також вважається, що купатися в океані під час місячних не можна, адже акули можуть відчути запах крові та напасти. Це можливо лише у тому випадку, якщо ви підпливете до акули занадто близько. У іншому випадку, кількість крові, яка виділяється вашим організмом занадто маленька, аби привернути увагу акул. 

5. Під час менструації не можна займатися сексом

Це доволі поширений міф, але він вже йде у небуття. Займатися сексом під час місячних можна. Звичайно, робити це варто лише у тому випадку, якщо ви та ваш партнер не боїтеся забруднитися. Кров – це чудовий замінник лубриканта. 

Якщо ж вигляд крові не викликає у вас та вашого партнера приємних відчуттів, згадайте про те, що секс буває не лише вагінальний.

6. Під час місячних не можна займатися спортом

Насправді займатися спортом під час місячних навіть потрібно. У цей час наші м’язи насичуються киснем, що призводить до усунення больових спазмів. Звичайно, не лікарі не радять занадто сильні фізичні навантаження, а ось йога, пілатес та плавання навіть можуть зняти біль. 

7. ПМС не існує

В це свято вірять чоловіки та відмовляються погоджуватися з тим, що це не просто відмовки їх коханих. Насправді, ПМС існує. Це цілком нормальна реакція жіночого організму на гормональні зміни. Жінки стають набагато емоційнішими, дратівливішими та нервовішими. Все це супроводжується меланхолічним настроєм, головним болем, а інколи навіть нудотою. Вигадати таке було б доволі складно. 

Полегшити ці симптоми можна позитивними емоціями, свіжими фруктами та овочами й легкими фізичними навантаженнями.

Які ще міфи про менструацію вам відомі?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector