7 порад, які навчать вас не відкладати справи “на потім”

Постійно щось відкладати – це захисна функція нашого організму. Ми захищаємо себе від роботи, яку не маємо бажання виконувати. Важливо знати звідки це взялось і як вирішити.

Постійно відкладаючи справи ви не помічаєте, як швидко проходить ваше життя. 

Важливе уточнення, відпочинок і відкладання це різні речі.

Відпочивати потрібно. Виспатися перед іспитом, провести час із задоволенням для себе важливо. Навіть якщо ви відклали справи. Мозок зупиняє регулярні робочі процеси, як комп’ютер, і вирішує завдання легше і швидше.

То чому ми відкладаємо справи, та як з цим розібратись?

1. Нерозуміння результату.

Наш мозок лінивий і прагне ледарства. Він так влаштований, що постійно хоче винагороду. А якщо перед людиною стоїть велика незрозуміла справа – від неї можна сміливо втекти чи відкласти.

У такому випадку найпоширеніше рішення – поділити велике завдання на маленькі кроки і звернути увагу на них. Наприклад, якщо ви хочете розібрати завал документів на столі, почніть з перших десяти папірців. А насамкінець обов’язково порадуйте себе чимось: подивіться серіал або вийдіть на прогулянку.

2. Боязнь провалу.

Навіть якщо завдання стосується лише вас, то облажатися у своїх очах так само страшно, як і перед усіма.  Ми уникаємо завдання, якщо не впевнені у своїх силах, боїмося помилки, боїмося бути незрозумілими та згодом нещасними.

В цьому випадку потрібно буде попрацювати не тільки над завданням, а й над страхом, який він викликає. Краще зробити завдання хоч якось, ніж зробити зовсім і мучити себе далі, відкладаючи її.

Варіант: робити вранці одну неприємну справу та бути вільним весь день.

2. Страх успіху.

Це дивно, але бути успішним так само не хочеться, як бути невдахою. Виділятися страшно, виникають думки: “А що як я не впораюся з цим, адже я недостатньо хороший?” З таким страхом складно боротися, але знайти його в собі – пів справи. Наприклад, вас підвищать або ваше життя стане кращим, і ви боїтеся не впоратися з тим, що отримаєте.

Подумайте — можливо, ви не виконуєте завдання, бо, виконавши його, боїтеся не впоратися із наслідками. Тоді вам теж варто розібратися спершу не із завданням, а із самим собою.  

3. Негативні емоції.

Можливо, відкладена справа викликає у вас негативні емоції. Страшно поговорити з начальством чи нудно вирішувати питання із лічильниками раз на місяць. Важливою емоцією може бути тривога, з якою доводиться справлятися замість того, щоб виконати робоче завдання, або агресивність на себе та інших.

У таких випадках подумайте, яку користь будете мати, відкладаючи справу та уникаючи емоцій.

Наприклад, рахунки за світло — нудно та неприємно витрачати гроші.

Тоді заплануйте щось приємне після того, як розберетеся із цією справою. Якщо хвилююче говорити з начальником, зробіть це перед обідом, на який підете з коханими колегами.

4. Небажання.

Це стосується якихось справ, які особисто ваші та заплановані на майбутнє. Наприклад, сходити на плавання. Ви не купуєте абонемент у басейн місяць, два, більше? Тоді насправді ви цього не бажаєте. Таких справ може бути незліченна кількість, і вони лише обтяжують тим, що ви постійно їх відкладаєте.

Просто розберіться один раз. Випишіть справи та проаналізуйте – дійсно ви хочете цього чи ні. Може, такі справи нав’язані вам рекламою чи кимось іншим. Викресліть небажані справи і дозвольте забути про них назавжди.

5. Перфекціонізм.

Краще не зробити, аніж бути неідеальним.

Якщо ви відчуваєте, що найкращим рішенням буде вам відкласти, чим зробити абияк, то вам доведеться почати робити. І в процесі нагадувати собі про те, що зроблене як завгодно завдання краще не зробленого зовсім.

Помилки нормальні, природні і є у всіх, адже ніхто не живе бездоганного життя. У результаті після трьох завдань ви наберете досвід, який приборкає внутрішню прокрастинацію.

6. Мотивація.

Немає внутрішнього поклику, і все – немає бажання щось робити. Можливо, коли почалося завдання, плани були інші, бажання інші та сенсу було більше. Втрата мотивації буває у багатьох особистих та робочих справах.

Рішень кілька.

Відмовтеся, завершіть справу, якщо вона не приносить задоволення і сенсу в життя, не впливає на вас. Пошукайте мотивацію знову – згадайте, як хотіли завершити справу, або знайдіть інші причини.

Пропрацюйте емоції, пов’язані зі справою, це допоможе повернути мотивацію та сенс.

7. Організація.

Можливо, ви втомилися і тому щосили намагаєтеся відкласти завдання. Або на вас повісили величезний обсяг роботи і ви намагаєтеся уникнути його за будь-яких обставин.  

У помилках з організаційними моментами подумайте, як змінити ставлення до завдання та перебудувати процес. Ви можете розбити завдання на дрібні; навчитися з того що допоможе її виконати; планувати навантаження інакше. Дуже корисним є планування відпочинку – ви спочатку відпочиваєте, потім вирішуєте справи.

У будь-якому випадку боротися з постійним відкладанням – це боротися із самим собою. Ось кілька важливих ідей, які можуть допомогти боротись з цією проблемою.

• Визнайте, що ви відкладаєте, і розберіться, чому.

• Спробуйте вирішувати завдання поетапно та не вимагайте від себе ідеалу.

• Винагороджуйте себе за цю справу, а також за спроби підступитися.

• Позбавтеся від того, що вас відволікає, якщо це можливо.

• Розбавляйте постійні справи приємними справами, які приносять вам задоволення чи радість.

• Плануйте та працюйте з пріоритетами. Вирішіть, що важливіше, також розбавте це тим, що почати легше.

• Не бійтеся просити про допомогу, делегувати та знаходити час на відпочинок.

Якщо ви вирішили прочитати цю статтю, то ви уже молодці! Отже, вам важливо дізнатись, як не втрачати час, робити все організовано і дисципліновано.

А ви часто відкладаєте справи?

Viktoria
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector