7 поширених проблем кімнатних рослин, які з легкістю можна передбачити – варто тільки глянути на їх листя

Кімнатні рослини створюють затишок у квартирі. Вони не вибагливі у догляді та легко пристосовуються до змін. Однак, варто хоча б раз у тиждень уважно придивлятися до рослин, щоб завчасно передбачити проблему.

1. Сухі кінчики:

Якщо ви бачите такі листочки у вазоні, то варто купити спеціальний зволожувач повітря. Рослині не вистачає води. Якщо не поливати вазон вчасно, то він скоро зів’яне. Також варто тримати їх якомога далі від теплого місця. Наприклад, не тримати біля батарей, а під час спеки забирати з підвіконня. 

2. Коли паростки тягнуться до світла:

А тут потрібно зробити навпаки – поставити вазон ближче до сонця. Купити спеціальні підставки, щоб проміння потрапляли на рослину та давала йому багато світла. Ще краще – купити горщики, які можна повісити за вікно. 

3. Листочки починають скручуватися:

Якщо ви помітили, що листя деформувалися та починають згинатися, немов хочуть скрутитися – знайдіть для них нове місце. Особливо така проблема трапляється з тими рослинами, які під час холодів стоять біля вікна. Для них потрібний затишний куточок, де не буде протягів. Також радимо заклеїти вікна спеціальною стрічкою, яка захищатиме рослини від холодного вітру. 

4. Бліде листя:

Якщо рослина поступово втрачає колір, то варто купити спеціальні мінеральні добрива, які містять залізо. Також варто придбати спреї, які зволожуватимуть листочки. Наші бабусі колись користувалися іншим дієвим методом – встромляли у ґрунт декілька іржавих цвяхів. 

5. Темний колір та сухі кінці:

Варто зменшити температуру у кімнаті від 16 до 20 градусів – це оптимальне середовище для рослини. Також потрібно щодня підживлювати їх водою – звичайний спрей та добрива, які модна придбати у будь-якій квітковій крамниці. Можна навіть помістити вазон у ванну кімнату на декілька годин. 

6. Опале листя:

Надто спекотно у приміщенні. Варто зволожувати повітря щогодини. 

7. Світлий колір:

Варто змінити ґрунт, вилити зайву воду, адже коріння гниє. Також пересадити на деяких час у інший горщик, у якому будуть отвори, куди стікатиме вся зайва вода. 

Такі поради допоможуть вам зберегти рослину від загибелі. 

А які ви знаєте дієві поради? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Content Protection by DMCA.com
Loading...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector