Ранок – це важлива частина доби, коли ми прокидаємося і заряджаємося енергією на увесь день. Однак нашому мозку потрібен час, щоб прокинутися і розворушитися. Навіть “жайворонкам” не завжди вдається легко зібратися з думками. І не дивно, адже зранку хочеться нікуди не спішити і насолоджуватися чашечкою ароматної кави.
Ми підготували для вас 7 звичок, які зроблять ваші ранки прекрасними:
1. Прокидайтеся раніше.
У когось цей пункт може викликати жах. Але не слід боятися, бо це справді чудова звичка.
В університеті Торонто провели дослідження, яке довело, що люди більш позитивно сприймають навколишній світ, якщо прокидаються раніше.
І не дивно. Діло в тім, що тоді є час на виконання усіх запланованих ранкових ритуалів. Людина нікуди не спішить, встигає виконати задумане і не переживає зайвого стресу. Це забезпечує гарний настрій на весь день
Ви можете поступово привчати себе прокидатися раніше і водночас лягати спати швидше.
2. Правильний сніданок.
Тут важливо збалансувати свій прийом їжі. Кажуть, що сніданок повинен бути ситним, але переїдатися не слід. Це може стати причиною дискомфорту, який не покидатиме вас протягом цілого дня.
Наприклад, ідеальним сніданком буде варене яйце і декілька тостів або ж цільнозернові злаки, залиті молоком і доповнені невеликою кількістю фруктів. Максимально легкий варіант – це натуральний йогурт. Він збереже вашу легкість і не зашкодить фігурі.
3. Фізична активність.
Змусити себе робити ранкову зарядку не завжди легко, але дуже корисно. Спочатку вам доведеться пересилювати себе, але згодом це стане невіддільною звичкою. Це позитивно вплине на ваше здоров’я, самопочуття та настрій.
Помітний ефект ви можете спостерігати вже після 5 хвилин фізичної активності.
4. Медитація.
Можливо, вам зовсім не близька така практика і ви не розумієте її суті, але повірте, що медитація здатна впливати на ваш розум і тіло.
Як її виконувати? Наприклад, під час сніданку ви можете концентруватися на різноманітних смаках їжі, яку їсте. По дорозі на роботу сфокусуйтеся на своєму диханні. А коли читаєте книгу, то не відволікайтеся на інші думки.
5. Будьте вдячні.
Проста порада, але дуже дієва. Хоча нам не завжди легко контролювати свої емоції і ставитися прихильно до тих людей, які дратують, але це необхідно.
Незважаючи на будь-які життєві обставини, фокусуйтеся на позитиві. Подумайте, за що ви можете подякувати іншим людям. Ця практика допоможе вам відчувати себе щасливим.
6. Не спішіть.
Проаналізуйте своє життя. Чи часто вам здається, що ви перебуваєте у вічному поспіху? Та швидкість і продуктивність – різні поняття. Продовжуйте в тому ж дусі, якщо ваша робота приносить вам задоволення.
Однак часто поспіх приносить нам лише стрес. Мозок концентрується лише на кінцевій точці і якість виконаної роботи знижується.
У цій ситуації вам допоможе розпорядок дня та список справ. Почніть з найголовнішого і поступово рухайтеся до менш важливого. Це наведе порядок у вашому житті та у вашій голові.
7. Навчіться абстрагуватися.
Інколи важливо покинути реальність і зануритися у свої думки. Це допоможе краще зрозуміти себе і свої бажання.
Варто взяти приклад із військових, які проходять спеціальну підготовку перед службою. Їх готують до різноманітних стресових ситуацій.
Кожен піхотинець – це така ж людина, як і ми. У них є почуття, думки, переживання. Однак вони вміють відсторонюватися від стресів. Військові розглядають його зі сторони. Звичайно, що позбутися від цього почуття неможливо, але це не означає, що потрібно опускати руки.
Залишайтеся непохитними, але ставтеся до себе з добротою. Пам’ятайте, що біль – це лише мить.
А які у вас є ранкові ритуали?