7 речей, які не можна робити за дітей

Чи доводилося вам ставати свідком ситуації, коли рідні та близькі надто сильно опікуються своїми дітьми? 

Бабусі продовжують збирати портфель в школу навіть тоді, коли підлітку стукнуло 13 років. Однак доки буде тривати таке дбайливе ставлення? До випускного в 11 класі? До весілля? До кінця життя? Я вважаю, що це безглузда справа, яка виснажує і не дає користі. 

Дітям потрібно вчитися бути самостійними. Це найкраща підготовка до дорослого життя, в якому доведеться неодноразово натрапляти на труднощі.

Емі Карні – матір чотирьох дітей. Вона з власного досвіду склала список тих речей, які будь-яка дитина з юного віку може починати робити сама.

1. Вставати вранці

Першокласнику таке діло довірити не можна, але дитина в середній школі повинна сама контролювати час підйому. Зрештою наставити будильник – це не складне завдання. Тим часом батьки можуть займатися власними зборами чи спокійно пити каву.

І не варто продовжувати самостійно будити дітей, щоб помилуватися їхніми сонними оченятами. Материнство – це не лише милі приємні моменти, але й виховання малюків, які незабаром стануть дорослими людьми. 

2. Готувати сніданок

І навіть обід. Школярі можуть самостійно зварити крупу, приготувати омлет чи кашу. Батьки можуть допомагати або контролювати цей процес. Головне, щоб дорослі подбали про наявність необхідних продуктів в холодильнику.

Зрештою у дітей рано чи пізно розпочнеться студентське життя. Хтось буде жити окремо в іншому місті, де більше не буде няньок. Батьки, які привчили дитину до самостійності, легко відпустять її у вільне плавання.

3. Дбати про здоров’я і гігієну

Безумовно діти повинні самі дбати про чистоту зубів та особисту гігієну. Якщо у вас з цим проблеми, то пора надолужити згаяне.

Також підлітки можуть без дорослих здавати потрібні аналізи і навіть відвідувати певних лікарів. Однак все ж до більшості фахівці неповнолітнім потрібно звертатися з батьками. 

4. Збиратися в школу

Це навчить дитину організованості та порядку. Якщо вона щось забуде, то наступного разу подумає двічі. Не потрібно приносити до школи зошити чи спортивну форму, бо ви лише будете заохочувати дитину до розсіяності та безвідповідальності. 

5. Планувати час

Як свій, так і чужий. Адже з кожним траплялися такі ситуації, коли дитина в останній момент згадувала, що їй потрібно видрукувати реферат, купити пластилін на урок трудового навчання чи підготувати сценку. Хіба хочеться цим займатися в останню ніч? Нехай дитина несе відповідальність за свої вчинки і наступного разу думає заздалегідь. 

6. Стежити за одягом

Спочатку дитина повинна самостійно складати брудний одяг у відповідному місці. Шкарпетки чи спідню білизну вона може випрати власноруч. Підлітки можуть користуватися пральною машиною або звертатися за допомогою до батьків. У будь-якому разі мама не повинна порпатися в шафі дитини. 

7. Робити домашні завдання

Більшу частину завдань дитина має виконувати самостійно. Звичайно, що батьки завжди повинні бути готовими допомогти і пояснити школяреві те, чого він не розуміє. Однак постійно контролювати дитину і змушувати її робити уроки не потрібно. Вона повинна розуміти свої обов’язки і відповідати за результати своєї праці. 

А яких правил виховання дітей дотримуєтеся ви?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector