7 видів риби, які краще ніколи не їсти

Риба – це корисний продукт, у якому міститься якісний білок та мононенасичені жири. Також вона забезпечує наш організм жирними кислотами Омега-3 та Омега-6, вітамінами та мінеральними речовинами. 

 

Однак не спішіть коштувати усю рибу підряд, адже є ряд тих представників, які можуть лише зашкодити. Рекомендуємо вам ознайомитися зі 7 видами риб, яких варто уникати. 

Північний морський окунь

Північний морський окунь небезпечний тим, що містить в собі велику кількість ртуті. При регулярному вживанні цього виду риби вона накопичується в організмі, що закінчується отруєннями чи іншими негативними наслідками. 

Дослідження вчених дають зробити наступні висновки: вагітним жінкам і дітям краще відмовитися від цієї риби в раціоні, а дорослим людям можна вживати її не частіше, ніж 2 рази в місяць.

Ртуть в навколишньому середовищі – це результат людської діяльності. Спалювання вугілля, нафти і природного газу веде не лише до забруднення природи, але й до отруєння риби.

Хижі види містять в собі більше метилртуті, ніж ті, що харчуються планктоном. 

Чилійський сібас

Чилійський сібас знаходиться на межі вимирання, тому його заборонено ловити. Однак це не стає на заваді деяким ресторанам подавати в меню страву з цього морського мешканця.

Оскільки у цьому виді риби є багато ртуті, вона може зашкодити вашому здоров’ю. 

Та шеф-кухарі йдуть на хитрість і під назвою “чилійського сібаса” подають “патагонського кликача”. А все тому, що назва другого менш приваблива. 

Риба-меч

У м’ясі цієї риби мало кісток. Вона має приємний м’який смак. Деякі ресторани пропонують скоштувати сиру рибу-меч, нарізаючи її на тонкі скибочки і скроплюючи лимоном. Це робить страву ще більш небезпечною.

Окрім того, що риба-меч містить в собі багато метилртуті, у сирому варіанті ви можете зашкодити своєму організму токсинами паразитів, які залишаться живими в м’ясі риби. 

Атлантичний блакитний тунець

Тунець вважається делікатесом. І не дарма, адже це дорога і смачна риба. Однак вона не лише знаходиться на межі вимирання, але й небезпечна великим вмістом ртуті. Чудовою заміною стане лосось з вод Аляски. 

Есколар

Есколар небезпечний не лише ртуттю, але й  гемпілотоксинами (восковими ефірами). Наш організм просто не перетравлює цю жирну речовину, що шкодить травній системі. Окрім цього через гемпілотоксин ця риба має специфічний маслянистий смак. 

Атлантичний великоголов

Через те, що цей вид риби може прожити навіть 100 років, у ній накопичується велика кількість ртуті та інших токсинів. Незважаючи на те, що атлантичний великоголов є джерелом Омеги-3, від нього краще відмовитися. Адже ви ризикуєте отримати отруєння хімічними речовинами, особливо від великої рибини, яка вважається більш небезпечною. 

Тиляпія

Тиляпія вирощується в штучних ставках і є бюджетним варіантом серед різновидів риби, тому доступна практично кожному.

Однак вона може стати причиною низки небезпечних хвороб. У ній міститься велика кількість жиру, а також паразитів і хвороботворних бактерій. 

Для того, щоб вберегти свій організм від захворювань і забезпечити його комплексом необхідних мінералів та мікроелементів обирайте правильні види риби.

А вам доводилося куштувати якісь види риб із цього списку?

Vasylyna
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector