Як батьки ненавмисно “труять” свою дитину

Ви можете почати з найбільшої любовної історії в світі. Але нічого з цього не має значення, якщо у вас непростий шлюб, і ви просто намагаєтеся утримати його на плаву. Цілком ймовірно, що отруйний шлюб може створити на дитину дуже шкідливий вплив.

Діти можуть мати емоційні та психологічні травми в результаті контакту з токсичним шлюбом. Ви повинні пам’ятати, що діти дуже вразливі. Це практично чисті полотна. У них дуже інфантильне розуміння своїх почуттів, і вони поступово вчаться і розвиваються по ходу справи.

І коли двоє людей думають, що вони чинять правильно зі своїми дітьми, залишаючись в шлюбі без любові, то в результаті отримують зовсім інше.

Виявляється, що діти, як правило, отримують більше психологічних травм, коли вони ростуть в сім’ях, які мають токсичні шлюби. Діти не мають спочатку розвиненого розуму. Вони дізнаються більше про життя поступово дорослішаючи. Однак, коли вони стикаються з таким середовищем, то просто не зможуть зрозуміти, як повинні працювати відносини насправді.

Вони не дуже розуміють динаміку вступу в шлюб і пам’ятають, що в більшості своїй вони більше схильні до впливу шлюбу своїх батьків. Багато пар вдаються до спільного перебування, щоб звести до мінімуму травми, які можуть виникнути у їхніх дітей в процесі дорослішання.

Проте, дослідження показують, що це може принести більше шкоди, ніж користі. Діти насправді не розуміють, як працюють стосунки, і тому, навіть якщо шлюб знаходиться не в кращому вигляді, діти будуть використовувати його як «ідеал», коли почнуть будувати власні відносини. Вони думають, що, оскільки це той тип шлюбу, з яким вони найчастіше стикаються, то саме такі відносини вони повинні підтримувати у своєму житті. А ми всі знаємо, що це неправильно.

Наприклад, якщо дитина бачить, що її батьки кричать один на одного зриваючи голос, тоді вони можуть сприймати це як звичайну поведінку в любовних відносинах. Або коли пара просто не розмовляє протягом декількох днів, дитина може прийняти це за ефективну форму вирішення конфліктів і вирішення проблем, навіть якщо це не так.

Насправді немає ніякого способу точно оцінити серйозність наслідків, які токсична пара може справити на дитину. Грунтуючись на пораді «Як мені розповісти дітям розлучення» Розалінди Седакке, дітям буде легше жити, якщо вони не будуть схильні до такої динаміки токсичних відносин. Вона каже: «Якщо ваш шлюб створив токсичну домашню обстановку, їм, ймовірно, краще знаходиться від всієї цієї ситуації на певній відстані». Седакка також стала жертвою сім’ї з батьками, які вирішили залишитися разом, попри жахливий шлюб.

Вона продовжує: «Для мене розлучення краще, ніж роки життя в будинку, де батьки сваряться і нешанобливо ставляться один до одного». І не тільки Седакка поділяє цю думку. Є багато інших експертів з розлучень, які поділяють подібні проблеми і думки.

Було встановлено, що постійний вплив токсичного шлюбу може привести до серйозних емоційних і психологічних травм у дитини. Що стосується токсичних відносин, то вони зазвичай не впливають на людей, які знаходяться у відносинах. Вони впливають на людей, які схильні до цих відносин.

А ніхто так не схильний до впливу токсичних шлюбів, як діти, що живуть в одному будинку з такими відносинами. Дослідження показали, що дітям доведеться стикатися з нападами параної і занепокоєння протягом усього їхнього життя, коли вони виростають в будинку, який, здається, може вибухнути в будь-яку хвилину. Занадто сильна напруга і тиск в токсичних відносинах можуть впливати на дітей.

Іноді діти можуть навіть подумати, що вони винні у всьому. Вони думають, що вони є причиною того, що їх батьки нещасні, і вони будуть нести на собі цю провину до кінця свого життя. Всякий раз, коли батьки відчувають себе нещасними або незадоволеними станом своїх відносин, вони можуть проектувати це невдоволення також і на своїх дітей.

Так що, якщо ви перебуваєте в шлюбі, який не працює, постарайтеся зробити так, щоб він працював. Але якщо ви ніяк не можете вплинути на ситуацію, не намагайтеся вирішити проблему. Всім буде краще, якщо ви просто навчитеся справлятися з істиною.

Чи знайомі вам сім’ї, які живуть в токсичному шлюбі? 

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector