8 елементарних правил для тих, хто хоче прожити щасливе і довге життя

Дослідивши звички довгожителів, виявили, що люди можуть прожити на 5-10 років довше, якщо збагатять свої будні активними справами. Це запорука душевного та фізичного благополуччя. Цю тему розкриває Ден Бюттнер у своїй книзі “Блакитні зорі”, яка стала світовим бестселером.

Автор разом з іншими членами команди в рамках проєкту  National Geographic відвідав усі куточки світу, які славляться великим числом довгожителів, а саме: острова Сардинія (Італія) і Окінава (Японія), півострів Ніко (Коста-Ріка) і місто Лома-Лінда в Південній Каліфорнії. 

Дослідники вивчали звички, раціон та спосіб життя мешканців цих регіонів. Закономірно більшість з них не мають серйозних проблем зі здоров’ям, натомість вони багато працюють в городі і доглядають за своєю територією. 

У результаті вдалося вивести декілька основних правил, які продовжать ваше життя. Вони дуже прості у виконанні, але надзвичайно корисні.

Мало кому відомо, що наші гени – це лише 25% від усіх чинників, які впливають на тривалість життя. Саме тому вам під силу вплинути на це число і збільшити його. Навіть якщо вам далеко до старості, ці звички неодмінно позитивно відіб’ються на вашому самопочутті вже зараз. 

1. Частіше вживайте рослинну їжу

Люди, які живуть довше за інших, харчуються переважно свіжими овочами, фруктами, цільними злаками та бобовими. М’ясо, тим паче жирне, вони вживають дуже рідко. 

Рослинні харчі – це не лише джерело корисних вітамінів та мінералів, але й низькокалорійна їжа, яка дає енергію та відчуття ситості. Звичайно, що не потрібно переходити на бік вегетаріанців, але перестати вживати сосиски та інші ковбаси все ж варто. 

2. Кожного дня вживайте склянку козячого молока

Його можна легко знайти в будь-якому супермаркеті, а користь не зрівняється з іншими видами молочних продуктів. Наприклад,  якщо порівняти козяче молоко з коров’ячим, то у ньому на 25% більше вітаміну В6, на 11% більше кальцію, на 47% більше вітаміну А, на 134% більше калію і на 200% – нікотинової кислоти. 

3. Поважайте старших

На перший погляд, це не має нічого спільного із тривалістю життя. Однак, у всіх культурах довгожителів прийнято з повагою ставитися до старших. Якщо людина в Сардинії наважиться відправити своїх батьків у притулок, то отримає у свій бік негатив. 

Важливо ставитися до людей похилого віку з любов’ю і турботою, адже це також впливає на їх самопочуття. 

4. Знайдіть життєву мету

Якщо у вас буде ціль, то з’явиться сенс прокидатися вранці. Ви будете відчувати себе значущими та відповідальними за здійснення власної мрії. Саме цей вогонь буде продовжувати горіти у вашій душі до старості літ.

5. Урізноманітніть свої прояви активності

Наприклад, ви можете ходити на роботу пішки, виходити на зупинку раніше або робити вибір на користь сходів, а не ліфта. Перетворіть такі деталі на звичний ритуал, який в комплексі стане додатковим фізичним навантаженням для здоров’я і довголіття. 

6. Більше рухайтеся

Це не означає, що вам потрібно виснажувати себе в залі чи бігати по кілька десятків кілометрів. Навпаки такі активності негативно впливають на суглоби. Чудовою альтернативою є регулярне малоінтенсивне навантаження. Наприклад, італійські пастухи протягом дня проходять по 8 кілометрів, що допомагає підтримувати їхнє тіло в тонусі. 

7. Практикуйте йогу

Йога – це не заняття для лінивих жінок. Забудьте про стереотипи, адже ця практика розвиває рівновагу і координацію рухів. Таким чином падіння і переломи можуть обходити вас стороною. Звичайно, що йога також є способом розслаблення та відпочинку, як фізичного, так і духовного. 

8. Проводьте час з рідними та близькими

Дружнє родинне коло – це запорука стійкого психічного здоров’я. У такій обстановці вам легше долати стресові ситуації, що знижує ризик захворіти. Для того, щоб ваша сім’я була міцною та дружньою заведіть декілька ритуалів та традицій і дотримуйтеся їх. Наприклад, щонеділі вибирайтеся на прогулянку парком або кожного вечора сідайте разом за вечерю. 

А у вашому житті присутні ці корисні звички?

Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector