8 фраз, які не говорять люди з розвиненим емоційним інтелектом

Виключивши з промови деякі слова, ви змусите емоції працювати на вас, а не проти вас.

Емоційний інтелект – це здатність визначати, розуміти і керувати емоціями. Він допомагає приймати правильні рішення і вибудовувати значущі відносини з навколишніми.

Існує ряд фраз, які люди з емоційним інтелектом намагаються не вживати в мові. Давайте розберемося, що це за фрази …

“Я тобі казав”

Не вживати цю фразу в мові досить складно. Особливо в тих ситуаціях, коли ви попереджали людину не робити чогось, а вона проігнорувала пораду. У підсумку вона змушена розбиратися з наслідками неправильного рішення.

Однак який сенс нагадувати про це? Хіба це змінить ситуацію на краще?

Наступного разу, коли подібне станеться, просто скажіть, що вам шкода. Скажіть, що ви завжди поруч і готові підтримати його. Це надасть більш позитивний ефект, і в майбутньому ваш співрозмовник з більшою ймовірністю довіриться ваших порад.

“Кому яке діло?”

У вас і своїх проблем вище даху. Тому останнім, що хочеться – це вислуховувати чиєсь ниття через кожну дрібницю.

Ось тільки ця сама дрібниця може мати для вашого співрозмовника велике значення. Виявляючи співчуття і співпереживання тоді, коли хтось найбільше цього потребує, ви отримаєте друга. 

Пройде час, і вам самим може знадобитися співчуття і співпереживання. Не забувайте про це.

“Це не моя провина”

Звинувачення інших людей в біді не приведуть до вашої перемоги. Якщо хтось зробив помилку, не витрачайте час на з’ясування, хто винен. Замість цього зверніть увагу на те, що пішло не так і як це можна виправити.

«Я не зобов’язаний робити цю роботу»

Так, ви зайняті. Звичайно ж, ви не можете допомогти всім. Але згадайте про начальника, колегу або вчителю, яких ви поважаєте. Швидше за все, симпатія до них не в останню чергу пов’язана з тим, що ці люди завжди готові запропонувати допомогу.

Люди з розвиненим емоційним інтелектом готові допомогти всім, що в їх силах.

«Тому що я так сказав»

За посадою людина може бути начальником. Однак це ніколи не зробить його справжнім лідером. Замість того, щоб роздавати накази і тиснути на всіх своїм авторитетом, потрібно прагнути до того, щоб надихати навколишніх. Для цього достатньо подавати особистий приклад своїми діями і вчинками.

За вами підуть. Підуть не з примусу, а тому, що хочуть йти за вами.

«Я змушений скасувати наші плани»

У сучасному світі люди дуже часто відмовляються від домовленостей. Це можуть бути як плани на вихідні, так і серйозні домовленості.

Звичайно ж, цьому може бути безліч причин, однак люди з розвиненим емоційним інтелектом намагаються обіцяти тільки те, що дійсно можуть зробити. Їх слово твердіше каменю. Саме тому вони виконують обіцяне, навіть якщо для них це в даний момент не дуже зручно.

«Так» (якщо хочете сказати «ні»)

Йдеться зовсім не про те, що люди з розвиненим емоційним інтелектом не говорять «так». Просто вони гарненько думають, перш ніж погодитися.

Їм доводиться приймати важкі рішення, оскільки вони знають, що все в цьому житті зводиться до вміння правильно розподіляти свою увагу.

Зрештою, кожен раз, коли погоджуєтеся на те, що не хочете займатися, ви відмовляєтеся від того, що дійсно важливо для вас.

Пасивно-агресивні фрази

Люди з розвиненим емоційним інтелектом не копають нишком яму для інших і не використовують пасивно-агресивні коментарі, щоб висловити своє невдоволення. Вони висловлюють думки прямо, але шанобливо.

Коли вони стикаються з рішенням, з яким не згодні, то не намагаються нишком його саботувати. Такі люди відкрито говорять про незгоду, але обіцяють діяти. Іншими словами, вони відсувають емоції в сторону і допомагають людині.

Люди з розвиненим емоційним інтелектом не ідеальні. Як і всі інші вони помиляються. Однак вони не йдуть на поводу у емоцій, що допомагає їм приймати більш раціональні, здорові рішення.

Одним словом, вони змушують емоції працювати на себе, а не проти себе.

Ви часто вживаєте ці фрази під час бесіди зі співрозмовником?

Ira
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector