«Ви можете отримати все, чого коли-небудь хотіли від життя, якщо тільки будете завжди допомагати іншим людям отримувати від життя те, що потрібно їм».
Ніщо не може принести велику радість в наше життя, ніж прекрасні, повноцінні і насичені відносини. Глибину осмисленості, розуміння і прийняття, яку вони несуть з собою, неможливо уявити тим, хто ніколи їх не відчував. І, звичайно ж, як рано чи пізно на своє нещастя дізнаються багато людей, ніщо не може принести нам більшого болю, ніж розпад відносин з близькою для нас людиною.
Так, відносини – це саме те «мастило», яке змушує крутитися шестерні цього світу. У гарну або погану сторону, але крутитися. Насправді ми можемо зробити дуже багато для того, щоб збільшити шанси на те, що наші відносини будуть по-справжньому чудовими: повноцінними і захоплюючими, повними сенсу, радості і любові.
Так, особисті відносини бувають дуже різними, але, пильно до них придивившись, можна виділити певну базу, про які хотілося б з вами поговорити.
“Любов – це щось більше, ніж просто почуття. Любов – це ще й добровільно взяті на себе зобов’язання завжди ставитися до коханої людини добре, чесно і гідно”, – Джим Рон.
1. Любов.
Звичайно, цей пункт насамперед залежить від того, як ви визначаєте любов. Більшість людей вважає, що любов – це почуття, але мені б хотілося з цим посперечатися. Насправді наші почуття більше ставляться до того, хто нам подобається, а не до того, кого ми любимо. І коли ви говорите, що ви любите когось, ви зовсім не обов’язково говорите про те, які почуття переживаєте щодо цієї людини.
Любов – це щось більше і більш глибоке, ніж просто почуття. Любов – це ще й добровільно взяті на себе зобов’язання завжди ставитися до коханої людини добре, чесно і гідно.
Так, ми відчуваємо почуття, які називаємо «любов» до близьких людей, нашим другим половинкам, але я вважаю, що для всіх нас прийшов час уважно придивитися до цих почуттів, і вирішити для себе, що ми під ними розуміємо. Ми повинні розширити наше визначення любові, включивши в нього аспект зобов’язань.
Якщо ми хочемо, щоб наші відносини з іншими людьми були здоровими, ми повинні любити їх усіх. Залежно від того, що це за люди і які почуття ми відчуваємо до них, вони можуть нам навіть не подобатися, але любов означає щось інше – вона визначає, як ми повинні до них ставитися. Вона визначає, що ми повинні ставитися до них добре, чесно і гідно. Це основа основ будь-яких здорових особистих відносин.
2. Серце, готове допомагати.
Мій добрий друг Зіг Зіглер часто говорить, що «ви можете отримати все, чого коли-небудь хотіли від свого життя, якщо тільки будете завжди допомагати іншим людям отримувати від життя те, що потрібно їм».
Щоб полегшити наш шлях до щастя і виконання наших бажань, ми повинні душею і тілом прагнути до того, щоб допомагати іншим людям. Так-так, коли ми проживаємо життя, будучи завжди готовими послужити іншим людям, воно, як це не дивно, стає лише кращим.
Це не означає, що ми повинні, абсолютно забуваючи про себе, допомагати і служити всім підряд, включаючи наших родичів, колег, друзів і випадкових перехожих. Ми можемо допомагати тим, хто заслуговує нашої допомоги, а не всім, кому б вона стала в нагоді, і тоді життя віддасть по заслугах і нам.
3. Чесне і відкрите спілкування.
Будь-які хороші відносини засновані на відкритому і чесному спілкуванні. Спілкування так важливе тому, що саме воно дозволяє нам втілити в певну форму те, що знаходиться в глибинах нашої душі. Воно допомагає встановити зв’язок з іншими людьми.
Спілкування – чудова річ, чи не так? Коли якийсь чоловік відчуває певні почуття, і він буде спілкуватися з іншими людьми, ті теж зможуть зрозуміти і відчути це. Приголомшливо.
І це є однією з дуже важливих цілей хороших відносин – особливо хороших відносин романтичного плану – навчитися спілкуватися один з одним і розповідати те, що ми думаємо і відчуваємо. Це дозволяє нам встановлювати зв’язок з новими людьми і робити міцнішими наявні.
Часом ми говоримо, а часом лише слухаємо. Потрібно навчитися робити і те, і інше – надто багато людей чудово вміють говорити, але зовсім не вміють слухати. Хай там що, основне призначення спілкування – це створення і зміцнення відносин.
І ось що чудово: навіть якщо ми просто будемо спілкуватися з іншими людьми, у нас все буде добре. Але якщо ми будемо спілкуватися вміло – о, тоді ми зможемо творити чудеса!
4. Дружність.
Попросту кажучи, будь-які відносини з навколишніми людьми працюють краще, якщо ми налаштовані до них більш дружньо і доброзичливо. Дружність допомагає нам встановити амортизатори на колеса автомобіля відносин, що летить вдалину по вибоїстій дорозі життя. Ну а доброзичливість лише сприяє довговічності наших відносин, особливо з супутниками життя.
Чому? А вам би хотілося прожити все життя поруч з похмурою і непривітною людиною, яка дивиться на всіх вовком? Істина в тому, що чим ви більш дружні, тим простіше вам буде знайти людей, які прагнуть встановити з вами довготривалі і взаємовигідні особисті відносини.
Так що підбадьоріться, посміхніться, знайдіть стосовно навколишніх людей добрі слова, постарайтеся спочатку бачити в них друзів, а не ворогів. Незабаром ви побачите, що люди навколо вас платять вам тим же.
5. Терпіння.
Ми не ангели і не казкові ельфи. Всі ми люди, і тому даємо один одному безліч можливостей попрактикуватися в терпінні. Кожен день. Іноді інші люди підводять нас, часом ми підводимо їх – це неприємно, але це цілком нормально. І тому, коли ми намагаємося знайти в собі достатньо терпіння стосовно інших людей, нам не варто забувати про те, що ми теж потребуємо їх терпіння.
Вважаю, що часто особисті відносини розпадаються лише тому, що люди просто-напросто здаються і втомлюються терпіти.
Я говорю про різні відносини – дружні, сімейні, професійні, ділові … Результати недавніх досліджень показують, що сімейні відносини, яким довелося пройти через хаос і неприємності, але вони все-таки вистояли, після цього стають лише міцнішими. Все тому, що в цих випадках терпіння перемогло.
Ті, хто опускають руки, відмовляючись від відносин лише тому, що втомилися терпіти їх недосконалість, часто забувають про те, що їх наступний друг, дружина або діловий партнер теж не будуть досконалими, що досконалості в цьому світі просто не існує!
Саме тому нам потрібно ретельно вирощувати в собі боязкі паростки терпіння, адже це вміння може стати нам у нагоді, як ніяке інше.
6. Вірність.
Вірність – це слово, дане іншій людині, це прагнення не порушувати її довіри, що б не трапилося. Але, на жаль, в сучасному світі дуже багатьом відносинам явно не вистачає вірності. Ми забули, що це таке – бути по-справжньому вірними іншим людям.
Почасти в цьому винен наш споживчий погляд на світ. Не можна ж насправді бути вірним якому продукту, чи не так? Ним можна користуватися, поки це вигідно, і поки ціна відповідає якості, але після ми цілком можемо відмовитися від нього на користь якогось нового. І, як це не прикро, це працює в обидві сторони – багато компаній зовсім не вважають себе зобов’язаними зберігати вірність своїм покупцям або клієнтам, прагнучи їх десь, так обдурити.
На жаль, подібний підхід перейшов і на наші відносини. Але одна справа змінити марку мийного засобу тому, що новий дешевший і краще відбілює, а зовсім інша – змінити друзів тому, що старі не підходять до вашої нової роботи, квартири або кола спілкування.
Часом ми повинні забути про те, щоб поводитися, як розпещений покупець в магазині, згадати про вірність і дозволити відносинам рухатися вперед.
Нам потрібно знову навчитися триматися один за одного, не відкидаючи в сторону заради сьогочасної вигоди!
Повірте, люди це оцінять, і це дійсно здатне вивести ваші відносини на абсолютно новий рівень. Тільки уявіть, наскільки вас може зробити сильнішими знання про те, що ви перебуваєте в дружніх або романтичних стосунках з людиною, яка вірна вам, а ви – їй. Що ніхто з вас не підібгає хвіст і не втече, навіть коли в житті настане чорна смуга … Потужна штука!
7. Загальні цілі.
Одна з основ здорових відносин в тому, щоб знайти спільні цілі, до яких можна рухатися разом. Найчастіше при первинному знайомстві на цей аспект відносин не звертають особливої уваги, але, повірте, якщо ви хочете, щоб ці відносини стали по-справжньому довготривалими і міцними, він дуже важливий.
Подумайте про те, скількох друзів ви зустріли, працюючи над спільною метою. Це могли бути люди, з якими ви познайомилися в спортзалі, займалися волонтерством, ходили в одну церкву, в один офіс … Загалом, займалися чим завгодно, під час чого ви разом працювали над чимось одним.
Працюючи над спільною метою, ви встановили між собою нерозривний зв’язок, який звів вас і утримує донині. Працювати разом, щось створювати разом, здобувати перемоги і зазнавати поразки разом, коли десь там попереду видніється загальна мета – це здатне закласти по-справжньому міцний фундамент під ваші відносини.
Фундамент, на якому можна вибудувати міцний і довговічний будинок. Знайдіть людей, з якими вас вже пов’язують спільні цілі, посійте насіння особистих відносин в благодатний грунт, а після пожнемо плоди вашої праці. Плоди, які будуть вельми рясними.
8. Веселощі.
Всі хороші відносини пов’язує дещо ще: вони ніколи не бувають нудними. Це зовсім не означає, що ви просто зобов’язані веселитися цілими днями, хоча для деяких відносин це цілком собі норма. Але навіть ділові відносини не повинні бути безпросвітно серйозними. Якщо ви хочете вступити в довгострокові ділові відносини, в них має бути місце усмішці. Хоча б зрідка.
Веселощі додають у відносини радість і задоволення, і це дуже важливо.
Мені здається, що в наших сімейних стосунках ми занадто часто забуваємо про цей ключовий фактор (або не надаємо йому особливого значення). Ті веселі речі, які ми робили один для одного, коли тільки познайомилися, згодом відходять на другий план, і наше життя стає набагато сірішим. Нуднішим. Безрадіснім.
Так що намагайтеся при першій можливості наповнювати ваші відносини сміхом, радістю і веселощами, бо це – той клей, який утримує разом наші спогади, і робить навіть темні смуги життя трохи світлішими.
Є безліч складових, які допомагають нам створити відмінні і довговічні відносини, але практично всі вони зводяться до восьми ключових аспектів. Кожен з цих факторів привносить унікальну динаміку і позитив у відносини. Так давайте ж почнемо працювати над цими аспектами відносин – і незабаром ми побачимо, що це наповнить життя справжніми чудесами!
“Коли одна людина по-справжньому дбає про іншу, це найцінніше в їх житті”, – Джим Рон.