Конфуцій – це китайський філософ і мислитель, який навчав людей своєї мудрості. Ці повчання впливали на долю інших і кардинально змінювали їхнє життя. Саме тому вони досі залишаються актуальними та корисними.
Кун-Цю (справжнє ім’я філософа) дотримувався принципу: “Не роби іншому того, чого не бажаєш собі “. Він знав, як досягти щастя і стати повноцінним. Ці уроки пригодяться кожній людині.
Цитати Конфуція:
1. Все хороше має свою ціну.
“Легко ненавидіти і важко любити. Так працює багато речей у світі. Хороше дістається важко, а погане отримати набагато легше “.
Фокусуйте свою увагу на позитиві. Шукайте в будь-якій ситуації плюси. Чекайте на хороше і завжди сподівайтеся на краще. Лише так ваші ідеї почнуть втілюватися в реальність, а Всесвіт зможе вам відгукнутися.
2. Важливо правильно обирати друзів.
“Не дружіть з людьми, які не є кращими за вас”.
Ваше оточення впливає на вас. Завдяки друзям формується ваша особистість. Від цього залежить ваша доля, прийняті рішення і світогляд.
Якщо родичів обрати неможливо, то цілком реально оточити себе тими людьми, які будуть надихати, мотивувати і робити нас кращими.
3. Ніколи не опускайте руки.
“Неважливо, як повільно ви йдете, поки ви не зупиняєтеся “.
Наполегливо рухайтеся до реалізації власних цілей та бажань. Ніколи не опускайте руки, навіть якщо відчуваєте втому і виснаження. Візьміть паузу, наберіться сил і продовжуйте підкоряти нові вершини.
Не бійтеся просити про допомогу, адже від рідних та близьких можна отримати підтримку, яка зможе наблизити ваш до ваших мрій.
4. Залишайте минуле позаду.
” Немає нічого поганого в тому, що ви помилилися, якщо ви не будете зациклюватися на цьому “.
Ми не зможемо насолоджуватися теперішнім, якщо будемо триматися за минуле.
Залишайте за спиною усі образи, непорозуміння та помилки. Зцілюйтеся самі і не змушуйте страждати оточуючих.
Висловлювання Конфуція:
5. Віддавайте все або нічого.
“Чим би ви не займалися, робіть це від щирого серця “.
Вкладайте усі свої сили і старання в те, що робите. Якщо ви не викладаєтеся на повну, то покиньте цю справу і більше не повертайтеся до неї. Адже користі з такого діла не буде.
6. Тримайте під контролем свої емоції.
“Коли виникає гнів, подумайте про наслідки “.
Як часто ви шкодуйте про імпульсивні рішення та вчинки? Адже часом ціна емоційності надто велика. Якщо вам притаманна така риса, то почніть контролювати свої дії і спрямовувати їх у корисне русло.
7. Змінюйте і змінюйтеся.
“Коли стає очевидним, що мету не можна досягти, не змінюйте її, корегуйте дії “.
Інколи здається, що з ситуації немає виходу і про власні мрії потрібно забути. Однак не спішіть з такими рішеннями, адже на будь-яку ситуацію завжди можна подивитися під іншим кутом. Змініть підхід і вектор руху.
8. Ми всі можемо вчитися один в одного
“Якщо я йду з двома людьми, кожен з них буде для мене учителем. Я буду наслідувати хороші риси одного і виправляти в собі недоліки іншого “.
Інші люди дарують нам безцінний досвід. Потрібно засвоювати ці уроки і вчитися на чужих помилках, щоб не повторювати їх власному житті.
9. Будьте готові
“Життєві очікування залежать від вашої старанності. Механік, який хоче вдосконалити свою роботу, спочатку повинен заточити інструменти “.
Якщо ви готові до того, що життя – непередбачуване, то у вас не виникне жодних проблем із будь-якими труднощами.
Чи були корисними для вас ці настанови?