Прогрес на місці не стоїть. І цим користуються підприємці, адже вони, як ніхто інший знають, наскільки молодій людині важливий час – який вона може витратити раціонально.
Тому, замість ранкових походів на ринок, ми обираємо – супермаркети, мінімаркети.
Здається: цілком нормальна ситуація. Та чи здогадуєтеся ви, наскільки ця звичка шкодить вашому здоров’ю? Які продукти краще ніколи не купувати у маркетах та чому? На ці питання даємо відповідь нижче.
Топ-9 продуктів з супермаркету, які повільно вбивають вас
1. Продукти швидкого приготування
Здавалося б, ідеальний винахід людства. Так, якщо вживати такі продукти не частіше одного разу на рік у дуже екстрених ситуаціях. Річ у тім, що крупи, вермішель, вироби з тіста та м’яса – на приготування яких йде менше часу економлять не тільки ваш час – а ще й час прожитого вами життя (вкорочують вам віку). Достатньо подивитися у склад таких продуктів, де безліч концентратів, та штучних замінників натурального.
2. Ковбасні вироби
Запеклим любителям швидко і смачно попоїсти: сосисок та ковбасок та т.п. потрібно знати, що до складу таких виробів зазвичай входять генномодифікована соя, сало та хімія, які роблять цей продукт смачним і змушують вас купувати його знову і знову.
Та чи впевнені ви, що те що ви їсте приготували за ГОСТом? Випадково не м’ясо померлих від хвороб тварин використовують?
А цього ви й не будете знати, бо є чудові винаходи – ароматизатори та підсилювачі смаку.
3. Молочні продукти, які можна зберігати 6 місяців?
Звертайте увагу на термін виробництва та термін придатності. Вас може здивувати, що молочні продукти зберігаються довге 1 тижня, та технологів цим не здивуєш, адже вони знають, що додати в продукт, аби він зберігався якомога довше.
А те, що покупець може поплатитися своїм здоров’ям? Питання без відповіді.
4. Овочі та фрукти в несезон.
Безліч дослідів довело, що овочі та фрукти, які продаються взимку та не є сезонними в цей період на 80-90% генномодифіковані. Користі та вітамінів з таких продуктів ви не отримаєте, а підштовхнути організм на щабель вище до хвороби – так.
5. Ароматизовані чаї та кава.
Хіба не прекрасно випити чашечку чаю із запахом карамелі або насиченим запахом барбарису? Річ у тім, що натуральні компоненти не можуть дати такий виражений та стійкий запах, проте виробники знають чимало хитростей як привернути до себе увагу та змусити купити продукт. Але замість насолоди – ви можете отримати алергічні висипки та багато інших побічних ефектів.
Краще купувати звичайний круглолистий чай та самостійно додавати сушені цитрусові або інші рослини (чебрець, розмарин, липа, м’ята).
6. Солодкі газовані напої.
Перед тим, як потягнути руку до полиці з такими напоями подумайте про те, скільки цукру, барвників та підсилювачів смаку там є: згадали таблицю Менделєєва? Виробники таких продуктів знають її від і до.
7. Соки, нектари, енергетики
Полиці рясніють пачками та банками із таким напоями. Та, перш ніж купувати їх, уважно читайте склад і відсоток вмісту овочів, фруктів у напої. Що переважає? Концентрати, барвники та солод?
Про шкоду цього продукту для дітей, думаємо, нагадувати не потрібно.
8. Випічка та десерти в металізованому пакуванні.
До складу таких солодощів входять мало якісні продукти: спреди та маргарин – замість масла, а замість звичайного борошна – борошно-порошки – аби продукт не черствів та міг зберігатися більш, як пів року.
Так, вони привабливі, так – ароматні. Хочете з’їсти? – Подаруйте, краще, ворогові.
9.Йогурти з підсолоджувачами та сирки в шоколаді.
Багато матусь, вважають, що це прекрасний перекус для дитини, а часом і самі в обідню перерву люблять таким перекусити. Та годі вірити рекламі. Банально, подивіться в склад таких продуктів – якщо там і є якась доля користі для організму, то вона не викуповується шкодою на нього.
Краще купувати класичні йогурти – без наповнювачів та підсолоджувачів.
Отож, краще витратити більше часу на закупи й бути в тонусі та хорошому самопочутті впродовж багатьох років, аніж зекономити собі час на життя – і прожити менше.
Будьте уважніші до себе. Вивчайте склад продуктів, цікавтеся, що і як впливає на ваш організм, і ви скажете собі за це спасибі.
Зберігайте та діліться з друзями корисною інформацією!
А як ви вважаєте: продукти швидкого приготування варті вашого здоров’я? Купуєте продукти у маркетах чи на ринку і чому?