9 речей, які хлопчик-підліток хоче, щоб його мама знала!

Між мамою і сином існує особливий зв’язок під час періоду зростання. Проте ці стосунки змінюються, як тільки малюк переступає поріг школи. Згодом хлопчик стає підлітком і його більше не цікавлять відверті розмови з мамою, обійми, поцілунки чи спільний перегляд фільмів. 

Будь-яку жінку, яка пізнала щастя материнства, буде тривожити подібний процес трансформації. Адже батькам хочеться бути близькими зі своїми дітьми, розділяти їхні інтереси і проводити разом час. Як зберегти хороші відносини? На це питання спробував відповісти мій 24-річний син. Він розповів про 9 речей, які варто знати кожній мамі підлітка:

1. Я хвилююся через новий етап у моєму житті. 

Я поступово дорослішаю і цей процес лякає мене. Адже прийшов час стати відповідальним, мужнім і сміливим. У голові більше запитань, ніж відповідей. Мені потрібен час, щоб розібратися зі своїми думками. Я досі люблю тебе, але у цей період потребую більше вільного простору.

2. Мені потрібно, щоб ти могла просто вислухати мене.

Я не завжди потребую поради чи настанови. Інколи мені просто потрібно виговоритися. Саме тому я був би радий, якби ти запитувала мене, чи потрібні мені рекомендації, перед тим, як давати їх.

3. Мені потрібен особистий простір.

Прийшов час ставати самостійним і незалежним. Мені хочеться приймати власні рішення, вчитися на своїх помилках і робити те, що подобається. Саме тому зайві питання й поради зустрічаються в багнети. 

4. Цікався тим, про що я розповідаю. 

Я розумію, що в нас різні інтереси і ти можеш нічого не знати про мої улюблені відеоігри. Проте мені важливо, щоб ти проявляла інтерес і цікавилася тим, що грає важливу роль в моєму житті.

5. Не потрібно контролювати мої емоції. 

Я хочу сам відчути біль, страждання та розчарування. Мені важливо зіткнутися з цими почуттями, навчитися їх ідентифікувати та переживати. 

6. Мені важливо, щоб ти була на моєму боці.

Коли я відчуваю радість, то хочу, щоб мама раділа зі мною. Коли я відчуваю смуток, то хочу, щоб мама співпереживала зі мною. Мені важливо, щоб мама була моєю підтримкою і опорою в будь-якій ситуації. 

7. Потрібно помічати мої досягнення. 

Я ціную, коли ти хвалиш мене. Мені приємно, що найважливіша людина у моєму житті пишається мною і помічає мої старання. Слова мами завжди западають глибоко в серце, тому чути лише критику дуже образливо. 

8. Більше веселіться зі мною. 

Я не хочу, щоб ти хвилювалася за мене і завжди намагалася окутати турботою. Насправді мені приносять задоволення спільні розваги, легкість і веселощі. 

9. Говори зі мною відверто. 

Я росту, вчуся, розвиваюся. Інколи мені потрібно, щоб хтось дав мені конструктивний коментар. Для того, щоб я міг вдосконалюватися, ти повинна бути відвертою зі мною і говорити те, що справді думаєш без страху образити чи зачепити мої почуття. 

А з якими труднощами ви зустрічалися під час виховання дитини?

Content Protection by DMCA.com
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

Adblock
detector