9 традицій, якими користувалися наші бабці, щоб паска вийшла пишною і не впала!

Паска ‒ це ритуальний пасхальний хліб, який випікають напередодні Великодня, зазвичай у Чистий четвер. Для приготування цієї страви використовують найкраще борошно, домашнє масло та свіжі яйця. Проте, аби спекти справді смачну паску, замало користуватися рецептами, треба ще й дотримуватися традиції випікання цього особливого хліба. Звичайно, можна придбати паску у магазині, та старі люди назвали б таку господиню нікудишньою.

1. Стаючи до випікання найважливішої великодньої страви, господиня мала одягнути чистий одяг та перед запаленою свічкою попросити у Бога допомоги у цій відповідальній справі.

2. Протягом усього часу приготування паски (від підготовки опари й до вже готового хліба) господиня мусила бути у доброму гуморі. Тому домашні намагалися її не займати, а подекуди з нею цілий день навіть не розмовляли.

3. Процес готування паски займав колись цілу добу. Розпочинався він підготовкою опари у середу ввечері.

4. Аби паска була жовтішою, жовтки, що використовуються для її приготування, залишали постояти на деякий час.

5. У Чистий четвер вранці до опари додавали найкраще борошно й замішували тісто, яке згодом лишали підрости протягом кількох годин.

6. Вже сформовані вироби мусили підійти ще й у формах. Цей процес займав, як правило, 2-3 години.

7. Пекти паску можна було лише у ідеально чистій кухні. Напередодні ґаздиня мусила перемити увесь посуд та вичистити піч.

8. Поганим знаком вважалося, якщо до хати зайде хтось чужий у той час, коли господиня виймає з печі паску.

9. За звичаєм, господині не дозволялося сідати й відпочивати, поки печеться паска. Вважалося, що у такому випадку, тісто обов’язково «впаде» й паска не вдасться.

А яких ви дотримуєтесь традицій, при випічці паски?

Viktoria
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector