А вам правильно вдається розв’язувати приклади з дужками? Пояснюємо як це зробити

Складніші математичні приклади у школярів вже з 2-го класу. Хоча вони повторюють дії багато разів і з часом вирішують все складніші приклади, але інколи відчутного результату це не дає. Дитина може не встигати засвоювати головні принципи розв’язування. Тому в дорослому віці не всі можуть виконати просто математичні дії правильно.

Пропонуємо вам 3 легких приклади з поясненнями дій та відповідями. Пригадаємо дії з дужками та без них. Невеличка математична розминка є корисною для мозку. Вчені рекомендують регулярно розв’язувати подібні задачки. 

Розв’язування прикладів з дужками

1. Перше завдання здається простим. Та чи не заплутають вас дужки у прикладі? Спробуйте розв’язати приклад без помилок.

2. У другому прикладі є дужки, множення та ділення. Схоже рахувати доведеться в іншому порядку. Спробуйте пригадати ті правила, яких потрібно дотримуватися. Пам’ятайте, що тільки одна відповідь є правильною.

3. Переходимо до складнішого прикладу. Але якщо знати правила та послідовність дій, то ви швидко його розвяжете. Не забудьте звіритися з нашими поясненнями та відповідями нижче.

Пояснення та відповіді

Насамперед нагадаємо прості правила, про які багато дорослих людей вже цілком могли забути.

  • Якщо у прикладі відсутні дужки, всі математичні операції виконуються зліва направо. Але при цьому ділення і множення виконуємо відразу, а додавання та віднімання пізніше.
  • У прикладах з дужками спершу виконуємо все в дужках (як описано вище), а потім виконуємо всі математичні операції зліва направо, враховуючи, що ділення і множення знову-таки мають вищий пріоритет.

1. Враховуючи описані алгоритми, у першому завданні спочатку виконуємо дії в дужках, потім ділимо, а лише наприкінці множимо. Таким чином отримуємо: 10 ÷ 5 × 2 = 2 × 2 = 4.

2. У другому прикладі спочатку виконуємо дії у дужках, потім множимо, а лише наостанок ділимо. У результаті наш приклад набуває наступного вигляду: 10 × 4 ÷ 2 = 40 ÷ 2 = 20.

3. Тепер останній приклад, напевно, вже не здається читачеві таким страшним, як раніше. Спочатку вираховуємо, що у дужках у нас 10 – 2×3 = 10 – 6 = 4. Тоді весь приклад вирішується так: 4 + 2 × 4 = 4 + 8 = 12.

Сподіваємося, що тепер вирішування прикладів з дужками не буде для вас важким завданням. Не забудьте поділитися своїми відповідями у коментарях.

JuliaG
Завантаження...
Cikavopro.com
Adblock
detector