Щоб ви знали, бджоли відіграють колосальну роль в житті кожної людини. Якщо бджоли загинуть – то загине вся людська цивілізація. Протягом останніх 10 років спостерігається значне зниження чисельності диких бджіл, а кількість домашніх скоротилася вдвічі.
Бджоли – рятують нашу екосистему. Якщо бджоли почнуть пропадати, то це позбавить нас зернових, овочів, фруктів та горіхів. Розгляньмо окрему харчову систему, щоб зрозуміти наскільки глобальну роль відіграють бджоли в нашому житті. Бджоли починають запилювати мигдалеві дерева, лушпиння плодів люди використовують для того, щоб годувати домашню худобу, якщо на деревах перестане рости мигдаль, то тварини перестануть отримувати корм, а якщо тварини помруть, то людина не буде мати свого основного джерела живлення.
Чому домашні бджоли залишають вулики та зникають безповоротно?
Бджоли – неймовірні комахи. Вони володіють особливою системою навігації, що допомагає їм завжди знаходити шлях додому, якщо на їхньому шляху немає жодних перепон. Ряд досліджень показали, що під дією частоти 900 МГц за 10 днів бджоли безповоротно втрачають орієнтир, не можуть знайти вулик і як результат гинуть.
Якщо ви помістите телефон, що працює на частоті 900 МГц в бджолину сім’ю, то вони покинуть вулик, а несучість маток знизиться в 3,5 раза. Для нас дуже важливо, щоб бджолина система навігації працювала без перебоїв.
Також на зниження популяції бджіл сприяють й інші фактори:
- застосування пестицидів та інших отруйних засобів на полях;
- глобальне потепління, воно викликає підвищення температури в вуликах, і як результат, бджоли не можуть занурюватися у повноцінну сплячку. Вони починають швидко втрачати свої жирові запаси та стають уразливі до різних хвороб.
Смерть бджіл призведе до тотальних змін всередині інших популяцій. Якщо медоносні бджоли перестануть запилювати рослини, то вони загинуть, а разом з ними й тварини, які ними харчуються. Вимирання тварин спровокує голод людей.
А ви знали, що бджоли відіграють важливу роль в житті людства?