“Коли вони встигли вирости?” – цікавилася я в подруги, дивлячись на її 8-річних синів-близнюків.
“Я й сама цього не помітила”, – зітхнула вона.
Суть полягає в тому, що наші діти ростуть, коли ми не дивимося і не питають нашої згоди.
Міа Фрідман, австралійська письменниця, написала з цього приводу пост у Фейсбуці, який прокоментували в ефірі радіомовлення Аманда Келлер і її співведучий Брендан Джонс. Відеозапис їхньої емоційної розмови отримав в мережі понад 9 мільйонів переглядів.
Ось що написала Фрідман:
“Ви стаєте матір’ю чи батьком не однієї людини, а багатьох різних людей одразу. Усі вони – це частини особистості вашої дитини у різні періоди її життя: від народження до зрілого віку.
Неважливо, чи це малюк, школяр, підліток чи молода людина, але всі вони мають одне ім’я і дружно звуть вас мамою. Час йде і ваша дитина непомітно переростає з однієї стадії в іншу.
Ви не встигаєте за цими змінами, тому у вас немає шансу попрощатися з кожною маленькою людиною. Хіба що Фейсбук звик нагадувати нам про певні світлини минулого, від яких хочеться плакати, бо розумієш, що цього обличчя ти більше ніколи не побачиш. Принаймні, не в цьому віці”.
Правдиві слова, чи не так?
Я також виховую сина. Він ще не виріс, але я впевнена, що це настане швидше, ніж я очікую.
Фрідман має рацію: ці зміни такі швидкі та непомітні, що можна одного дня не впізнати свого малюка, випадково побачивши у його погляді зрілість.
Так, це необхідний і неминучий процес дорослішання, але від того не менш тривожний для матері.
Письменниця підсумувала: “Незважаючи на батьківську любов, їхнє життя перестає крутитися навколо матері. Ми перестаємо бути сонцем їхнього Всесвіту.
Але є і приємні сторони.
Наприклад, одного дня син приведе додому кохання свого життя і ви побачите, що хтось готовий дбати про нього ще більше, ніж ви, а він натомість буде захищати свою маленьку сім’ю. Ця думка гріє моє серце”.
Ось яка кінцева ціль – виховати зі свого синочка справжнього чоловіка. Материнство – це віддати дитині всю себе, а потім відпустити.
А ви згідні з цими словами?